Skocz do zawartości
ali-g

nadzór wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do fabrycznego nadzoru wnętrza, tzn. nie mam tej opcji i chciałbym ją założyć. Nie ma problemu z kupieniem oryginalnych czujników ruchu, ale one chyba nie są podłączone od razu pod moduł komfortu tylko pod jakąś centralke tak?

Może mi ktoś przybliżyć ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są podłączone pod moduł komfortu i pod przycisk dezaktywacji dozoru, który też jest podłączony pod komfort.Oprócz tego do komfortu podłączona jest syrena, przełącznik otwarcia pokrywy silnika, kierunki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogromca, ostatnio jesteś prawdziwy pogromca, dzięki :ok:

Ale ale, mam jeszcze pytanie, czyli wystarczy wpiąć czujniki pod komfort i ewentualnie wyłącznik nadzoru wnętrza i czujnik podniesienia maski, bo przecież kierunki i syrenke (klakson) to już mam podłączoną..

Aha i czy normalny moduł kofortu to obsługuje czy musi być jakiś "wypasiony" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj email na PW to Ci wyślę schemat to Ci to bardziej rozjaśni temat.

Wydaje mi się że każdy moduł powinien obsługiwać ten nadzór ale pewien nie jestem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj email na PW to Ci wyślę schemat to Ci to bardziej rozjaśni temat.

Wydaje mi się że każdy moduł powinien obsługiwać ten nadzór ale pewien nie jestem tego.

witaj kolego a mi tez mozesz wysłac taki schemacik? [email protected] u mnie mam czujniki ale brak przycisku dezaktywaci i czujniki nie działaja , ale mam małą kaszane w przednim lewym słupku moze tam cos nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie mam czujniki ale brak przycisku dezaktywaci i czujniki nie działaja

A czy na pewno czujniki nie działają przez to, że nie ma przycisku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy na pewno czujniki nie działają przez to, że nie ma przycisku ?

kurcze zamykałem sie w aucie czekałem w aucie z 1minute i nic mogłem skakac ciagnac za klamki i cisza a jak otworze maske to alarm sie włancza, czujniki sa ok wiazka kabli od nich do lewego słupka z przodu ok , ale przycisku brak . Jak kupowałem auto to koles mówił ze zmienił z weluru na skóre wiec moze załozył jakas osłone od auta z przed liftu lub angola i poprostu brak przycisku , niewiem od czego zaczac szukanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze zamykałem sie w aucie czekałem w aucie z 1minute i nic mogłem skakac ciagnac za klamki i cisza a jak otworze maske to alarm sie włancza, czujniki sa ok wiazka kabli od nich do lewego słupka z przodu ok , ale przycisku brak . Jak kupowałem auto to koles mówił ze zmienił z weluru na skóre wiec moze załozył jakas osłone od auta z przed liftu lub angola i poprostu brak przycisku , niewiem od czego zaczac szukanie
albo po prostu wywalił ten przycisk bo on powinien być w środkowym słupku na wysokości 10 - 15 cm od progu jeśli nie ma to znaczy ze go wywalił lub wcale go tam nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi kolego jakie kable do niego ida kolory ??? jesli wiesz i od tego pstryczka dokad powinny biec do modułu???, i czy jesli nawet tego pstryczka niema to powinien działac nadzór czy tez nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego czy ta funkcja była w twoim aucie seryjnie (z twojego VIN) jeśli tak to jest raczej jedna możliwość po przekładce na skórę koleś po prostu nie pod piął tego lub złączył tak żeby był wyłączony na stałe bo chyba w VAG nie ma możliwości wyłączenia (nie jestem pewien tego) a kolorów nie znam bo dawno tym się nie zajmuję (alarmy fabryczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zacznijmy od tego czy ta funkcja była w twoim aucie seryjnie (z twojego VIN) jeśli tak to jest raczej jedna możliwość po przekładce na skórę koleś po prostu nie pod piął tego lub złączył tak żeby był wyłączony na stałe bo chyba w VAG nie ma możliwości wyłączenia (nie jestem pewien tego) a kolorów nie znam bo dawno tym się nie zajmuję (alarmy fabryczne)

tzn chyba była skoro sa lampki i wiazki poprowadzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę i kolorki.

img1301f.th.jpg

Może czujki nie działają, ponieważ w miejscu rozgałęzienia przewodów do tego wyłącznika na słupku utleniło się połączenie. U mnie było tak samo, czujki nie działały, właśnie dlatego, że było utlenione połączenie. A na Vag'u wywala błąd czy nie?

Ostatnio także wymyśliłem sposób na sprawdzanie czujek. Zapal tylne lampki na stałe (nie na otwarcie drzwi, tylko na stałe), zamknij auto i spójrz czy lampki zgasnął czy nie. Jeżeli lampki zgasnął znaczy, że czujki działają, jeżeli lampki nie gasną znaczy, że czujki nie działają.

U mnie ta metoda sprawdzania czujek działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za foto vag bledów nie wywala

jutro rozbiore słupek i poszukam tych kabli co zekomo do pstryczka maja isc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za foto vag bledów nie wywala

jutro rozbiore słupek i poszukam tych kabli co zekomo do pstryczka maja isc

To jak będziesz zdejmował próg i jak znajdziesz te przewody do pstryczka to od razu sprawdź te rozgałęzienia do tego pstryczka. One znajdują się zaraz za wyjściem z modułu. Będą trzy połączenia, tyle ile widać przewodów na foto, w takich kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i rozebrałem słupki i ani wiadc kabli , po vinie wiadamo ze czujniki sa fabryczne , po zapaleniu lampek jak zamykam auto lampki tylko mrugaja ale niegasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i rozebrałem słupki i ani wiadc kabli , po vinie wiadamo ze czujniki sa fabryczne , po zapaleniu lampek jak zamykam auto lampki tylko mrugaja ale niegasna

I tutaj pewnie jest pies pogrzebany. Na pewno masz utlenione złącza przy module komfortu i dlatego czujki nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tutaj pewnie jest pies pogrzebany. Na pewno masz utlenione złącza przy module komfortu i dlatego czujki nie działają.

hmm sprawdzałem wiazki ale złoncza wygladaja ok modół jak nowy zero wody , jak bym wiedział jakie kable (kolory) wychodza z modułu i doka d biegna to przesledził bym droge z modułu do czujników i odnalazł bym problem a tak niewiem zabardzo czego szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory przewodów takie jak na fotce powyżej, którą wrzuciłem. Rozwiń izolację z całej wiązki wychodzącej z modułu i tam powinny być złącza.

Szukaj głównie przerwy w przewodzie żółto-zielonym. Bo reszta to jest masa i plus, a z tym nie masz problemu skoro świecą Ci lampki po otwarciu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, otóż mi czujniki działają, tylko jak chce wyłączyć nadzór wnętrza przyciskiem w słupku to nic się nie dzieje i jak zamknę się w środku to alarm po chwili normalnie się włącza.

W czy tkwi problem? Jaka jest dokładna procedura wyłączania tego nadzoru, kiedy trzeba nacisnąć przycisk, może coś źle robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest dokładna procedura wyłączania tego nadzoru,

Moduł komfortu (46) => Adaptacja (10) => Kanał (05) 1= włączenie nadzoru, 0= wyłączenie nadzoru.

kiedy trzeba nacisnąć przycisk,

Generalnie to wciskasz przycisk zamykasz auto i nadzór powinien być wyłączony.

Zaświeca się czerwona diodka na przycisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności