Skocz do zawartości
Gość witek196

buczenie z przodu pojazdu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek196

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum - wybaczcie potknęcia.

Jeżdżę vw passat b5 z 2l. benzynowym silnikiem. Od pewnego czasu mam problem który polega na tym, że w przedniej częci samochodu wydobywa się buczenie przypominające odgłos bombowców z okresu II wojny. Buczenie zaczyna się przy szybkości ok 40 i narasta wraz z wzrostem szybkości. Nie są to łożyska na piastach bo te wymieniłem, ani opony bo te również. Liczę na Wasze doświadczenie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

 

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:08 ----------

 

Jaka skrzynia biegów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczenie, o którym piszesz, może dotyczyć kilku spraw, tj: łożysk (piast), opon, przegubów (wewnętrznych jak i zewnętrznych), skrzyni (poziom oleju do sprawdzenia lub znaczne jej wyeksploatowanie (przeciążenie)).. Tyle przychodzi mi do głowy na już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak skręcasz [prawo lewo] przestaje huczeć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość witek196

Łożyska piast i opony trzeba wyeliminować - wymienione dlatego zmiany kierunków jazdy nie powodują zmiany intensywności "buczenia". Pozostaje skrzynia lub przeguby. Poziom oleju w skrzyni w normie. Dźwięk jest typowo (tak mi się wydaje) łożyskowy. Nie jestem pewien, ale skrzynia dawałaby dodatkowe objawy (zmiany dźwięków przy ujmowaniu i dodawaniu gazu być może przy wciskaniu sprzęgła) a w tym przypadku jest to jednolity narastający wraz z prędkością dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Golfie 4 też miałem huczące łożyska na obu stronach, po wymianie jedna strona dalej huczała, co się okazało? Mechanior głąb wymienił je młotkiem i przecinakiem, zniszczył je, dopiero kolejna wymiana spowodowała błogą ciszę. Zwróć proszę uwagę, że w starych ciężarówkach lub autobusach przy spracowanym mechanizmie różnicowym hałas nasila się w miarę przyrostu prędkości i nie ma związku z prędkością obrotową silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zmień opony,mialem to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego zmień opony,mialem to samo

Pisał, że zmienił. Ja zrobiłbym eksperyment z zimówkami. Wiem, że też huczą latem, ale pokusiłbym się o sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum - wybaczcie potknęcia.

Jeżdżę vw passat b5 z 2l. benzynowym silnikiem. Od pewnego czasu mam problem który polega na tym, że w przedniej częci samochodu wydobywa się buczenie przypominające odgłos bombowców z okresu II wojny. Buczenie zaczyna się przy szybkości ok 40 i narasta wraz z wzrostem szybkości. Nie są to łożyska na piastach bo te wymieniłem, ani opony bo te również. Liczę na Wasze doświadczenie i pomoc.

mechanizm róznicowy albo przeguby wew łozyska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaj mam podobny problem.mam afn i jak jade na 1 wrzucam 2 przy predkosci 20km to buczy ale po chwili jak przyspiesze przestaje.tak jest do 4 biegu. jak daje ostro gazu to wtedy tego nie ma jak zmieniam przy duzych predkosciach biegi..denerwujace to jest ale nie wiem co to jest..przeguby mam wymienione opony tez mam dobre, bo wczesniej tego nie bylo a zaczelo jakos nagle buczec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość witek196

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Problem jest dziwny. Byłem dzisiaj w warsztacie po podniesieniu przodu i rozpędzeniu do ok 50 km. wewnątrz samochodu słychać wyraźne głośne buczenie a pod samochodem jedynie normalną pracę skrzyni. Wszystko to jest kompletnie nietypowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić jeszcze raz ten test, ale "rozpędzić" poniesione auto do 120 km/h na piątym biegu, wrzucić luz, zgasić silnik i osłuchać podwozie, coś powinno się "znaleźć".

Przy okazji słuchaj, czy buczenie pojawia się na wyłączonym zapłonie (silniku).

Jeszcze jedna rzecz jaka mi przyszła do głowy, to zrobić ten test z odpiętymi półosiami przy skrzyni, trochę roboty, ale może uda się coś usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podniesionym przodzie koła oporu nie mają, ja stawiam na mechanizm różnicowy skrzyni biegów, miałem to samo, wymieniłem skrzynię i ucichło. Też buczenie pojawiało mi się od 40km/h w górę. Test z podniesionym autem nic nie daje, bo koła nie mają oporu i tym samym łożyska mechanizmu różnicowego nie mają oporu lub mają mniejszy, to trudno wysłuchać cokolwiek. Skrzynię wymieniłem i po problemie:) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość witek196

Dziękuję "Sipowitz", to może być dobry pomysł spróbuję Twojego testu.

"SeM@Passat B5" wydaje mi się, że nie uniknę wymiany skrzyni. Prtoblem polega na tym, że najpóźniej w środę do południa muszę mieć sprawne auto.

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana skrzyni to kwestia 2-4h, trudniej bedzie ją zdobyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed decyzją o wymianie skrzyni, pokusiłbym się jeszcze o wymianę oleju. Znajomy w A4 miał kłopot z głośną pracą skrzyni, wymienił na motula bodajże i nastąpiła błoga cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość witek196

Dziękuję wszystkim.

Rozwiązanie okazało się zaskakujące, a mianowicie - do wymiany były obydwa łożyska na pistach przednich, po tym jak 3 tygodnie wcześniej zostały wymienione. Prawdopodobnie błąd mechanika przy wciskaniu. Skrzynia jest ok i niech tak pozostanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam podobny problem, otóż po założeniu felg z oponami letnimi zaczęło się buczenie. Do tej pory jeździłem na oponach zimowych i była cisza. Łożyska i przeguby są dobre. Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opony letnie do wymiany koła do wyważenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności