Skocz do zawartości
przemas32

Zestaw doposazeniowy - swiatla do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj poczta dostalem reklame z ASO VW na lato 2009

i do 3BG pojawia sie pozycja "Swiatla do jazdy dziennej - zestaw doposazeniowy" w cenie 216,- PLN.

 

Orientuje sie ktos co to takiego jest i czy jest warte zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dziś dostałem ten katalog i przyłączam się do pytania:)

Może koś wie na czym to polega i jak wygladają takie światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delete

Edytowane przez Pit
usunięcie maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzisiaj do "VW AutoViwa" w Wawie, nic nie wiedzą :(. Koledzy podzielcie się wiedzą na forum. W/g nowo wprowadzonego rozporządzenia byłby to łakomy kąsek odciążający pasek, alternator, akumulator, paliwo i naszą kieszeń:).

Edytowane przez robbob8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem ciekaw jak to wyglada, ale obawiam sie ze nie bedzie to zadna rewelacja bo cena jak na ASO niska a to nie wrozy nic dobrego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Panowie czy da się tak zaprogramowac aby paliły się same światła długie tylko, troche słabiej niż normalnie chodzi mi o takie coś jak jest w Audi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Długie" rozumiem drogowe - "trochę słabiej", tylko po co?. Niestety regulacji mocy tj. prądu i (lub) napięcia to w instalacjach elektrycznych samochodów nie ma, i VAG tu nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze bo rzeczywiście nie jasno się wyraziłem moja wina:)

Chciałbym jezdzić na swiatłach długich jako dziennych tylko chciał bym zrobic to tak,aby one świeciły o 50% mnie niż teraz. Jest taki patent w Audi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym jezdzić na swiatłach długich jako dziennych tylko chciał bym zrobic to tak,aby one świeciły o 50% mnie niż teraz. Jest taki patent w Audi:)

 

Przeciez one swieca wyzej niz mijania. W jakim audi tak jest? Mialem A3 a brat mial A4 B6 i w zadnym aucie nie bylo czegos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę to pewnie zamontują przekaźnik który będzie zapalał światła po uruchomieniu silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za taką cenę to pewnie zamontują przekaźnik który będzie zapalał światła po uruchomieniu silnika

 

Albo wiązkę przewodów do lamp (za które trzeba dodatkowo zapłacić).:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzućcie gdzieś tę ofertę albo podzielcie się jakimiś szczegółami :)

 

A może z wersji USA coś przenoszą? U mnie światła przednie mijania świecą się zawsze gdy jest włączony zapłon i opuszczony hamulec ręczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też światła mijania zapalają się zaraz po włączeniu zapłonu. Mechanik mi powiedział, że to niby konfiguruje się w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już tłumacze bo rzeczywiście nie jasno się wyraziłem moja wina:)

Chciałbym jezdzić na swiatłach długich jako dziennych tylko chciał bym zrobic to tak,aby one świeciły o 50% mnie niż teraz. Jest taki patent w Audi:)

możesz jedynie zrobić coś takiego,wstawiając żarówkę 20W taką jak w audi wrzuca się do świateł do jazdy dziennej,ale wtedy musisz mieć bixenon aby zastąpić światła drogowe w które włożysz żarówkę 20W,wtedy można również zaadoptować czujnik zmierzchowy tak jak mają np.audi ,ponieważ jadąc np.w tunelu, światła do jazdy dziennej gasną i włączone zostają mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś inne VW. W tamtym zrobiłem sobie dodatkowy włącznik który zapalał tylko światła mijania i żadnych innych. Wsadziłem go do środkowej konsoli tylko inni zastanawiali się po co mi drugi włącznik halogenów. Wpiąłem się do kabla z napięciem i do kabli od świateł mijania przy oryginalnym włączniku a końcówki do nowego włącznika. Jak wyłączyłem zapłon to światła gasły.Gorzej bywało wieczorem jak zapominałem włączyć pozostałe światła. Policja się tego nie czepiała, bo stwierdzili że za dnia mają świecić przednie aby być widocznym. W tym też coś wykombinuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też światła mijania zapalają się zaraz po włączeniu zapłonu. Mechanik mi powiedział, że to niby konfiguruje się w komputerze.

W Pasku B5 (nie wiem jak w 3C) swiatła są jeszcze normalne, nie ma cudów typu kierunkowskazy na szynie CAN. Niemniej na szynie CAN pojawia się informacja o zapalonych światłach, dlatego z opóźnieniem podświetla się licznik i oryginalne radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś jakiś wywiad co to jest ? A może ktoś to już montował u siebie ?

 

Ps. Dzwoniłem do ASO - niestety nie wiedzą na czym to polega, miły Pan obiecał że prześle mi informację na maila jak już będzie znać szczegóły. Jak coś się dowiem to wrzucę informację.

 

ps. 2 Informacja z ASO

wiazka.jpg

Edytowane przez Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. 2 Informacja z ASO

 

 

Na jakiej zasadzie ma to dzialac?

Oddzielny wlacznik, czy tylko przekaznik?

 

Rozumiem, ze swieci tylko przod, a tylne sa wygaszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności