Skocz do zawartości
Gość MISIEK2012

ABS nie działa :-(( Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MISIEK2012

Witam wszystkich

Mam pytanie i wiem że już bylo na ten temat wiele ale nic sie z tego nie sprawdziło, mianowicie po włączeniu zapłonu brzęczek daje 3 sygnały myślałem że akumulator tak jak pisano , wymieniłem ale dalej piszczy. Do tego po uruchomieniu nie gaśnie lampka ABS-u oraz czerwona lampka kółko z wykrzyknikiem (!) miga cały czas.

Proszę o pomoc ponieważ już w nowy aku zainwestowałem a nie stać mnie na więcej wydatków.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś podstawowy błąd!

W takiej sytuacji zawsze najpierw podpina się tester diagnostyczny. Taniej a ileż więcej informacji...

Napewno nie było potrzeby wymiany akumulatora. Taka informacja jest dla nicniemyślącego niemca. :rotfl:

 

Nie przeszukiwałeś forum.

 

Podepnij tester a wywali błąd. Z niego dowiesz się, od czego zacząć poszukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czerwona lampka kółko z wykrzyknikiem (!) miga cały czas.

 

może masz mało płynu hamulcowego???

 

może masz mało płynu spryskiwacza?? ;) żółta kontrolka

może masz mało paliwa?? ;) żółta kontrolka

też będą 3 sygnały

 

z ABS-em któryś przewód może poszedł :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padnie ABS, to świeci ciagłym światłem kontrolka od ABS-u i dodatkowo non stop mruga czerwona lampka z wykrzyknikiem - przerabiałem juz to u siebie. Musisz po prostu zastosować taki schemat: komp + wtyka = diagnoza. Wtedy będziesz wiedział, co ci w ABS-ie poszło - czy czujnik, czy pompa itp. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak padnie ABS, to świeci ciagłym światłem kontrolka od ABS-u

 

Tutaj się z Tobą zgodzę.

Mi świeciła się cały czas kontrolka ABS-u i nie działał ( na kompie pokazało że mam padniety prawy przedni przewód a w rzeczywistości nie było tulejki ustalajacej)

 

dodatkowo non stop mruga czerwona lampka z wykrzyknikiem

A tutaj nie

u mnie nie świecił wykrzyknik

 

Może to coś powarzniejszego :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Czy wymieniałeś może taśmę pod kierownicą, ewentualnie kierownicę zdejmowałeś? Jeśli tak, musisz od nowa zaprogramować samochód, by się nauczył nowej taśmy, lub też tej starej. W ASO to kosztuje ok 40 zł wiem, bo sam miałem z tym kłopot po zmianie taśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majcin - a czy widziałeś u siebie w ogóle, żeby ten wykrzyknik się zapalał? Może ci nie działa ta kontrolka? Bo nawet w instrukcji jest, ze przy awarii ABS-u, zapala się dodatkowo i non stop mruga ta czerwona kontrolka z wykrzyknikiem. :kwasny::]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Majcin - a czy widziałeś u siebie w ogóle, żeby ten wykrzyknik się zapalał? Może ci nie działa ta kontrolka?

 

wiem że się zapala, zapaliła mi się gdy miałem mało płynu hamulcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, czemu się nie świeciła, bo przedzwoniłem instrukcję (jeszcze raz) i tam jest napisane, ze powinno być tak, jak napisałem. Ale cos patrze, ze te wszystkie "paski" to są jak ten sprzęt, który w pracy obsługuję - niby takie same, a 1/5 rzeczy nie pasuje do innego :przestraszony::dobani::mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też przerabiałem problem ABS-u i umnie też były 3 sygnały i paliła się lampka ABS i ta z wykrzyknikiem. Tylko te sygnalizacje napoczatku pojawiały sie sporadycznie , ale później to już prawie na stałe. Gdy były były sygnalizacje to VAG nie mógł się połaczyć ze sterownikiem ABS-u , natomiast udało mi się połaczyć gdy nie było sygnalizacji , to VAG wywalił bład - 01203 - Electrical Connection between ABS and Instrument Cluster

Mam pompe ABS-u 8E0 614 111B i udało mi się znaleść świetne opracowanie naprawy z forum Passata z Rosji.

OTO link - może się komuś przyda

http://passat-b5.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=296&Itemid=57

 

PS. Mnie sią udało naprawić , ale uprzedzam robota bardzo precyzyjna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm.

Dzis potpielem vaga do samochodu i chcialem sprawdzic ABS......a tu error...

Blad komunikacji ze sterownikiem ABS-u. :zalamany:

00867-Shareware version. Decode all DTC's

49-00

CZy ktos wie co moze byc powodem tego...??

Z góry dziekuje.. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie komunikuje to mozesz miec niestety to samo co opisal kolega piernik, sa 3 wyjscia: mozesz sprobowac sam naprawic (link do Rosyjskiej strony) ale jest duza szansa ze wiecej zepsujesz niz naprawisz jesli nie masz wprawy, druga opcja to kupno nowej/starej pompy (allegro) ALBO wymontowujesz sterownik i wysylasz do 'specow' od naprawy (tez znajdziesz na allegro) a reszte pompy trzeba zabezpieczyc przed zabrudzeniem na czas naprawy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja mam rowniez problem z kontrolka abs-u i miga czerwony wykrzyknik caly czas. na poczatku zaswiecaly sie przy skrecie kierownica na max lecz teraz zapalaja sie juz przy delikatnym ruchu kierownica. abs nie dziala. czy moze to miec zwiazek z tym ze przegub lekko stuka przy ruszaniu ze skrecona kierownica? i czy minie ten problem po wymianie przegubu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki sam problem jak opisali koledzy wcześniej czyli lampka abs + !. Na dodatek nie da rady sie połączyć ze sterownikiem poprzez VAG. U mechanika były sprawdzane wszystkie połączenia elektryczne pomiędzy sterownikiem a kołami wiec jestem na 95% pewny że te sterownik umarł. Na dodatek złego mam wersje z "B" na koncu nr seryjnego który kosztuje używka 450+ zł.

 

Kolego janoskik47 napisałeś ze są spece którzy się tym zajmują. Czy to jest na 100% pewne ze na pewno mi taki spec to naprawi czy istnieją również takie usterki nienaprawialne?

 

Ew. może ktoś ma takiego speca do polecenia najlepiej z terenu śląska.

Jaki jest mniej więcej koszt takiej naprawy?

 

z góry dziękuje za każdą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten sam problem z ABS-em Po przekreceniu kluczyka 3 sygnały dzwiękowe pali sie kontrolka ABS i wykrzyknik.

Juz poprostu nie mam sily do niego.

Pierw zapalał sie sporadycznie od czasu do czasu poźniej coraz częsciej i juz caly czas. Przerobiłem temat naprawy wg kolegów z rosji i opisu powyżej oczywiście zadzialało nacieszyłem sie tym 2 dni pózniej znow zaczął sie zapalac od czasu do czasu i pózniej cały czas

To mówie jeszcze jedna próba może cos źle zlutowałem i działało znow 3 dni i znów sie zapala, Mówia do 3 razy sztuka ale juz poprostu nie wiem co moze byc przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie brak połączenia... poszukaj czy nie ma problemu na stykach obok,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami po wymianie przegubu czujnik ABS-u jest cofniety - jesli wymienialiscie przegub-y to sprawdzcie polozenie czujnika ABS-u mógł sie przesunąć Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie w pasku jak jade z prędkoscią powyzej 100km to zapala sie kontrolka pomarańczowa z napisem ABS poprzedzająca sygnałem 3 krotnym krótkim i pytanie dlaczego przy takich prędkosciach co moze byc przyczyną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami po wymianie przegubu czujnik ABS-u jest cofniety - jesli wymienialiscie przegub-y to sprawdzcie polozenie czujnika ABS-u mógł sie przesunąć Pozdrawiam

zgadzam się z kolegą Tomkiem, warto też wyciągnąć czujnik ABS i zobaczyć jak się ma sprawa w samym gnieździe gdzie siedzi ABS , może się okazać że gniazdo jest zanieczyszczone i czujnik nie ma styku i dlatego wywala ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z kolegą Tomkiem, warto też wyciągnąć czujnik ABS i zobaczyć jak się ma sprawa w samym gnieździe gdzie siedzi ABS , może się okazać że gniazdo jest zanieczyszczone i czujnik nie ma styku i dlatego wywala ABS

albo czujnik cofnięty albo czujnik sie rozwalil i nalezy go wymienic jednak na poczatek proponuje lekko "dobic" czujnik do tarczy jesli pomoze to ok jesli nie to sprawdzic jeszcze styki a na samym koncu wymienic czujnik :)

 

---------- Post added at 09:52 ---------- Previous post was at 09:51 ----------

 

witam u mnie w pasku jak jade z prędkoscią powyzej 100km to zapala sie kontrolka pomarańczowa z napisem ABS poprzedzająca sygnałem 3 krotnym krótkim i pytanie dlaczego przy takich prędkosciach co moze byc przyczyną ??
z tego co pamiętam to iza miala taki numer tylko po przekroczeniu predkosci 120 km ... jesli dobrze pamietam przyczyna bylo zabrudzenie pomiedzy czujnikiem a tarcza

 

---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 09:52 ----------

 

Tez mam taki sam problem jak opisali koledzy wcześniej czyli lampka abs + !. Na dodatek nie da rady sie połączyć ze sterownikiem poprzez VAG. U mechanika były sprawdzane wszystkie połączenia elektryczne pomiędzy sterownikiem a kołami wiec jestem na 95% pewny że te sterownik umarł. Na dodatek złego mam wersje z "B" na koncu nr seryjnego który kosztuje używka 450+ zł.

 

Kolego janoskik47 napisałeś ze są spece którzy się tym zajmują. Czy to jest na 100% pewne ze na pewno mi taki spec to naprawi czy istnieją również takie usterki nienaprawialne?

 

Ew. może ktoś ma takiego speca do polecenia najlepiej z terenu śląska.

Jaki jest mniej więcej koszt takiej naprawy?

 

z góry dziękuje za każdą pomoc

a sterownik masz dobrze zakodowany ???

 

ja jakis czas temu mialam to samo wymieniali mi cala "puszke" sterowniak abs bo niechcial dziala, nowy tez nie dzialal a skonczylo sie w koncu na wymianie czujnika jednak po ruszaniu sterownika abs 'u byl on rozkodowany ... tez im wychodzilo ze nie mogli sie polaczyc itp koszt kodowania w kraku 50 zł jednka na vagu jaki polowa naszych kolegow posiada zakodowanie jest nie realne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności