Skocz do zawartości
pasek_93

skrzynia biegów grzechocze

Rekomendowane odpowiedzi

wita!

 

w moim pasku 2,0 2E na jedynce skrzynia biegów grzechocze.dźwięk podobny do zużytego przegubu.jeżdżę tym paskiem od 60tyś. i dźwięk staje się coraz głośniejszy .może ktoś miał podobny przypadek i wie co z tym zrobić.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też grzechocze na 1, ale słychać to tylko kiedy jadę np obok muru i dźwięk odbija się od niego. Zrobiłem z tym >40 tys i oprócz dźwięku wszystko gra, olej w normie, słowem mam to w zadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo w swojej b3 mechanik powiedział ze można z tym jeżdzić chodzi o jakieś pierśćionki które kręcą się w tę samą stronę tak że nic nie powinno się stać naprawa 300 zł 100 skrzynia 200 demontaż skrzyni i montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek_93 nie jesteś sam z tym problemem. U mnie też grzechocze na 1. Zrobiłem już prawie 30tys na tym i nic się na razie nie posypało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem.

Mechanik stwierdził, że nic się nie stanie i jeżdżę tak już ponad 150 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołoże coś od siebie. Zaczęło mi grzechotać jakieś 5tys km temu. Równiez mechanik powiedział, że oprócz tego grzechotania to nic sie nie powinno stać. Chociaż trochę mnie to wkurza. Może trocin nasypie do skrzynii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich myslalem ze tylko ja mam problem z ta skrzynia....... bede jezdzil az sie cos posypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa łozyska w skrzyni biegów. Zmieniłem swoją bo się posypało więcej niż tylko jedynki, drugą którą załozyłem bardzo grzechotała na jedynce, teraz założyłem z b4, nie grzechocze, ale łozysko biegu jałowego słychać jak puszczę sprzęgło.

Wkurza mnie ten dźwięk i chyba będę remontował swoją pierwszą skrzynię, bo z używaną nigdy nie wiadomo co się kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze jakie to sa koszta naprawy tych lozysk ??? bo mnie to tak denerwuje ze szok nie lubie jak cos mi gdzies grzechocze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piteros25 - polecam skorzystać z wyszukiwarki , bo nie jestem pewny czy skrzynia i objawy usterki w B3 lub B4 będą Takie jak w Twoim B5. Mam taką samą usterkę w moim pasku (B3 ABS) narazie jeżdżę ale przy najbliższej okazji rozbiorę skrzynie.

Szukaj w wyszukiwarce tematu : OBUDOWA SKRZYNI-PROBLEM- w ostatnim poście Clayron opisał przyczynę tych dżwięków ze skrzyni przy jeżdżie na jedynce (post z dn 3

1.07.2008)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piteros25 trudno powiedzieć jakie to są koszta, bo tak naprawdę wszystko okaże się po rozebraniu skrzyni. W każdej skrzyni są nieco inne łożyska a więc nieco inny koszt, poza tym może sie okazać, że poza łozyskami trzeba też wymienić któryś synchronizator albo jeszcze cokolwiek innego. Mozliwe, że nie i skończy się na kilku łozyskach. Ja wolę się szykować na koszt ok 1000zł bo jak rozbiore skrzynię, to wolę już zrobić wszystko co będzie trzeba, bo koszt zdjęcia i założenia skrzyni ponownie też nie jest mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dzieki za informacje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem prawie 70 tys. i dalej brzęczy. znajomy mechanik już to przerabiał mówi że to zabezpieczenie czegoś (nie pamiętam czego)w środku poluzowało się i podczas obrotów wałka uderza o obudowę.pocieszył mnie mówiąc że prędzej czy później i tak mi przetnie obudowę skrzyni i nie warto tego naprawić bo koszt podobny do ceny używanej skrzyni więc mam jeździć aż padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawllo123

ja tez mam problem z tym ale mechanik mówił ze nie opłaca sie tego robić ze lepiej 2 skrzynie wyminic bo to kosztuje co 2 skrzynia i to w niczym nie przeszkadza tylko dal ucha nie przyjemnie i denerwuje racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jeżeli grzechocze tylko na 1 biegu to nie zadne łozyska tylkó pekła spręzynka która odciaga 1 bieg od wstecznego co do tego czy cos sie moze stać to mój mecjhanik powiedział ze nic sie nie stanie .jutro jadę na wymiane tej spęzynki spręzynka od mechanika gratis wyjęcie i włożenie skrzyni 150 zł pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak poszło, też tak mam i strasznie mnie to wnerwia... Jeśli da się to zrobić w tak niewielkich pieniądzach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku wyjęcie i włożenie skrzyni 150pln?

chciałbym żeby tyle kosztowało u mnie , ale ci zdziercy wołają 450 zeta i nie mam gwarancji czy "międzyczasie "czegoś nie wymyślą żeby zedrzeć więcej.

podobno wymiana tej sprężynki nie jest trudna tylko trzeba mieć warunki ...garaż ze światłem , kanałem itp w innym przypadku przyjdzie słono płacić w warsztacie.

Jeżdżę z tym cholerstwem już dwa lata , ruszam z dwójki, ale jak długo wytrzyma sprzęglo..łożysko dociskowe juz wyrażnie słychać .

miasto Zwoleń może warto tam pojechać na naprawę...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności