Skocz do zawartości
mierzenp

2 filmy: Cala prawda o Xenonach oraz Samochody nieoznakowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Filmy nagrane ostatnio i zapraszam do zapoznania sie materiałem

 

- Cala prawda o Xenonach materiał z TVN Turbo ~18MB pod tym adresem

lub YouTube tutaj (dzieki ormowiec): http://pl.youtube.com/watch?v=9icEdkRvJOs

 

- Samochody na naszych drogach lecz nieoznakowane, pod tym adresem film okolo 17MB

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenki mam Ori i mnie nie dotyczy :) Ale moze to czegos nauczy, ze xeny dokadać nalezy jako oryginalne lampy a nie tylko palniki.

 

2 miesiące - 50 tys km 12 miesiecy - 300 000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Xenki mam Ori i mnie nie dotyczy :) Ale moze to czegos nauczy, ze xeny dokadać nalezy jako oryginalne lampy a nie tylko palniki.

 

I taki cel ma opublikowany material. Osoby preferujace "tjunkink" czyli robiace modyfikacje oswietlenia przy szklach niepolerowanych nie zdaja sobie sprawy jak potrafia narazic na niebezpieczenstwo uczesnika drogi jadacego z przeciwka.

 

pozwoliłem sobie zrobić wersję wygodniejszą do oglądania: http://skvnmr84ngjdnft73nfkjd73ngje783j.wrzuta.pl/film/i4t2QdE69w/

 

Fajnie, fajnie :) i jezeli mozesz to sprawdz bo "plik jest niedostepny".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu to przekona niektórych... Dowiedzieliśmy się też na co jest ta homologacja, którą niektórzy się tak zasłaniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, raz miałem okazje zakładac klientowi takie pseudo ksenono za 200 zł do audi b4 cieszył sie bo wszystko pasowało, do lamy. Po założeniu faktycznie lepiej było widac oświetlona droge, swieciły 3 moze 4 razy dalej niz normalne swiatła ale gdy wsiadłem do swojego paska a on jechał z naprzeciwka to strasznie raziło w oczy i kupił nawe zarówki takie co trzeba. Te gotowe i tanie zestawy NIE NADAJA sie a tych co je maja powinni karac. Ostatnio mało w rowie nie wyładowałem jak z naprzecieka z zakretu wyskoczył ma taki golfff po tjunjingu:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie az mialem cos napisac ale nie bede :) Pisalem juz nie raz o tych swiatlach. Fakt glupota jest wstawianie tych swiatel do zwyklych karbowanych. A co oslepiania to nawet oryginalny ksenon bedzie Cie oslepial.

Pawwelo220v czy ustawiales lampy? Ja mam te pseudo ksenony i nie narzekam :)

 

A co do filmow to dla mnie ten Pan co mowi o spryskach i samopoziomowaniu nie powinien sie wypowaidac.

Co daje poziomowanie? JAk wsiadzie Ci tesciowa na tyl to CI obnizy ale jak jedziesz po wertepach to siekasz tak samo jak i ja! Wiecej jak masz je nie ustawione to tak samo bedziesz siekal - nie ma innej mozliwosci. CO do spryskow to skad wiesz kiedy ich uzyc? Ten specjalista twierdzi ze jadac na ksenonach i majac brudne lampy oslepiamy - pytanie tylko skad mam wiedziec ze mam brudne lampy? Odpowiecie ze jak myjesz szybe to w tym samym czasie lampy... Tylko nie probojcie mi powiedziec ze nawet jak masz czysta szybe to wlaczasz spryski :) Oj jak dla mnie jest to temat rzeka ;) jak znam zycie to zaraz sie tu ktos wypowie i kaze mi pokazywac homologacje i inne papiery :D Tak wiec czekam bo i tak wam nie pokaze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt glupota jest wstawianie tych swiatel do zwyklych karbowanych

dokładnie, kolega ma racje. W filmie Pan SPECJALISTA opowiada o kenonach w zwykłych lampach z karbowanym kloszem. Również zgadzam się z tym w całej rociągłości że jest to głupota i szczyt hamstwa w stosunku do innych użytkowników drogi. Co do samopoziomowania jest faktem że jest to wymagane ale równie mocno oślepiają tacy co nigdy nie ustawiali lamp w swoim samochodzie albo załadują bagażnik na maxa i nie chce się im(często nawet nie widzą do czego to jest) przekręcic pokrętła od regulacji wysokości światłe lub jej nie mają. Jeśli chodzi zaś o czystość reflektorów no to też się zgadzam że zanieszczyszczone mogą oślepiać ale póki nie mamy sprysków(przynajmnije ja bo mam w planie założyć tylko ciężko znaleśc cały komplet to B4) to trzeba często szmatką czyścić reflektor.A tak na marginesie jeśli traktujecie TVN TURBO jako źródło pewnych i sprawdzonych informacji to.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, sporo sie naczytalem o lampkach montowanych samemu i nawet sam robilem do tego podejscie. Sa niby wymogi jak autopoziomowanie lecz mozna to zastapic reka i mozgiem ktory mysli (nie tym na dole) ;-) - rownie dobrze mozna to porownac do "automatycznego wlacznika swiatel". Wlaczysz masz / wlaczysz nie masz.

Jedyna rzecz ktora mnie zniecheca do montazu to czyszczenie szkiel bo nie posiadam spryskiwaczy a modyfikacja instalacji jest nieoplacalna. Z doswiadczenia wiem bo w drugim samochodzie (oryginalna instalacja xenon) padly spryskiwacze i tydzien (zima) kierowca sie meczyl na trasie. Bylo to dosc uciazliwe (dziennie po 300km) dla tych z przeciwka jak i dla kierowcy ktory widzial momentami "ciemnosc". Za pewne ktos zaraz powie ze w normalnych siwatlach tez tak jest.

 

Pan z TVN zniecheca do zakupu xenonow i montazu w szklach karbowanych, i uwazam ze dobrze robi.

 

Osobiscie nie widze przeciwskazan do montazu takich lampek gdy: - swiatla zostana ustawione na normalnej wysokosci, beda gladkie szkla oraz kierowca bedzie dbal o czystosc szkiel. To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pokażesz, bo nie masz :P

 

i dobrze mi z tym ;)

 

 

Pan z TVN zniecheca do zakupu xenonow i montazu w szklach karbowanych, i uwazam ze dobrze robi.

 

Osobiscie nie widze przeciwskazan do montazu takich lampek gdy: - swiatla zostana ustawione na normalnej wysokosci, beda gladkie szkla oraz kierowca bedzie dbal o czystosc szkiel. To tyle.

 

dobrze gada wodki mu dac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje stanowisko tez jest takie: czyscimy szkla, reflektor jest soczewkowy, lampa ma gladkie szklo, geometria dobrze zrobiona i regulujemy sami wysokosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje stanowisko tez jest takie: czyscimy szkla, reflektor jest soczewkowy, lampa ma gladkie szklo, geometria dobrze zrobiona i regulujemy sami wysokosc ;-)

 

Dajcie mi ta voodeczke to mu poleje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Po przeczytaniu tego arta zaczalem sie zastanawiac nad przerobka. Ale TVN's koles twierdzi ze niepowinno sie montowac z karbowanymi lampami, a co jesli mam soczewkowe aniolki zamontowane.

Zastanawiam sie nad tym bo mam w planach upgrade i I'm confused now.

Wypowiedzcie sie, please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do soczewek mozna montowalem juz do b5 do soczewek i jest ok. Regulacja potem i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do soczewek mozna montowalem juz do b5 do soczewek i jest ok. Regulacja potem i nie ma problemu.

 

Dzieki i tak zrobie. Mam tu kolesia co sprzedaje pelne zestawy HID za 75£ a dla mnie za 65£ udalo sie wynegocjowac. Pojade, zobacze jak to wyglada i podejme decyzje czy brac od niego czy moze z ebay-a. A co do soczewek to znalazlem na ebay-u.

Co wy na ten temat myslicie/myslisz (jozko)

http://cgi.ebay.co.uk/VW-Passat-Black-HALO-ANGEL-EYE-Head-Lights-97-00_W0QQitemZ290232364536QQihZ019QQcategoryZ23009QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

A ja wyczytałem w przepisach, że samopoziomowanie musi mieć samochód wyposażony przez fabrykę w reflektory ksenonowe- inaczej by z niej nie wyjechał, z tego co czytałem to nie ma tam mowy o samopoziomowaniu w używanych samochodach. Podałbym linka, gdybym go miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności