Skocz do zawartości
Krembul

Usuwanie ubytków szyby czołowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś z Was może zna sposób na odmłodzenie przedniej szyby? Chodzi mi o jakieś polerowanie czy coś w tym stylu. Zauważyłem, że moja przednia szyba "nosi ślady użytkowania". W nocy, gdy pada deszcz, widać że jest już trochę porysowana. Jest jakiś sposób na jej renowację?

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

Kiedyś polerowałem specjalną pastą szybę akwarium i nawet pomogło, nie wiem czy przednia szyba od samochodu nie ma jakiegoś innego składu skła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednia szyba jest TAK twarda ze mozna sobie polerowac do 2012r.

Jedynym sposobem na odmlodzenie szyby jest jej wymiana. W Gdansku kosztuje to 450zl (szyba firmy SATIN SECIURITY ew. literowka) szyba z czujnikiem deszczu+wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przednich szyb sie nie poleruje bo powstana odksztalcenia i refleksy

zreszta zaden profesjonalny zaklad tego niezrobi

 

sa dwa sposobu jeden podal Zuse , koszt to okolo 400 w Autoglass Jaan http://www.jaan.com.pl/

 

lub jesli masz ubezpieczenie np. w link4 mozesz wymienic za darmo bez zadnych kosztow

wlasnie w jaan gass :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW ogólnie mają zbyt miękie te szyby, mogłybybyć troche twardsze aby mniej sie rysować...a znacie może sposób na uzupełnienie wyprysków na syzbach związanych ze spadającymi kamyczkami z wiaduktów itp...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w "Motorze" było opisane, że wypełnia się żywicą jakąś specjalną czy czymś w tym rodzaju, wysycha i poleruje się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak też mi się wydawało. Na razie się wstrzymam ale pewnie w koncu bede musiał wymienić. Dzięki za odpowiedź.

A o co chodzi z tą darmową wymianą z ubezpieczeniem w link4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a znacie może sposób na uzupełnienie wyprysków na syzbach związanych ze spadającymi kamyczkami z wiaduktów itp...?

 

TAK

 

Hanesco oni robią takie zabiegi, jeśli masz lekki odprysk albo małe odpryśnięcie, sam się będę wybierał do nich za jakiś czas bo znalazłem maleńki uszczerbek na przedzie :P

P.S. nie robie reklamy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
...A o co chodzi z tą darmową wymianą z ubezpieczeniem w link4?

 

jest taka darmowa opcja w ubezpieczeniu , jak cos ci sie stanie z szyba oni placa za wymiane

a Ty nic nie tracisz (tzn znizek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest taka darmowa opcja w ubezpieczeniu , jak cos ci sie stanie z szyba oni placa za wymiane

a Ty nic nie tracisz (tzn znizek)

 

wszystko sie zgadza ale pod warunkiem że masz wykupione AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bez AC chyba balbym sie wyjechac na miasto

pasek caly czas na pierwszym miejscu kradzionych furek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez AC chyba balbym sie wyjechac na miasto

pasek caly czas na pierwszym miejscu kradzionych furek :)

 

 

eeee przesadzasz !! nawet nie wiesz ilu "ryzykantow" jezdzi ALE nie chce sie przyznac, ze nie ma AC !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na szybie czołowej w moim pasku jest pare malutkich ubytków od kamyczków. Przez te ubytki dosc szybko wycieraczka się niszczy. W warsztacie regenerują szyby jakimiś specjalnymi żywicami i to sporo kosztuje. Znalazłem na necie http://tynaxtools.pl/16-klej-do-szyb-zestaw-do-samodzielnej-naprawy-szyb-samochodowych.html coś takiego. Czy to zda egzamin?? U mnie dołeczki są bardzo małe ale dość ostre i tną wycieraczke a potem w tych miejscach przepuszcza wode.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie nie daleko mojej miejscowości który się specjalizuje w wymianie szyb mają coś takiego że jakimś kleje z czymś tam wypełniają i podobno zdaje egzamin lecz nie wiem na jak długo, nigdy z tego nie korzystałem, a koszt takiej operacji to 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każda tego typu naprawa niesie za sobą konsekwencje typu niezbieranie wody, piski wybieraczek, refleksy etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest pare dziurek od kamyczków takich pół milimetrowych, jak by szpileczką ponakuwał. Jedna większa jakiś milimetr. Wydaje mi się że jak by wstrzyknął ten klej przypolerował papierem 2000 na klocku potem polerką mechaniczną z fareclą to by się uzyskało gładką szybę. Tylko interesuje mnie jakość tego kleju. Jak z jego elastycznością i obróbką. Rozglądałem się za żywicami profesjonalnymi to parę mililitrów kosztuje coś około 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej i prościej ubezpieczyć szyby do swojego OC i tak od niechcenia zarąbać młotkiem i pojechać na darmowa wymianę, koszt ubezpieczenia od 80 do 150 zależy czy z wkładem własnym czy bez, nówka sztuka to nie taka "regenerowana" wystarczy w ubezpieczalni zapytać o cenę , fotki zrobią i potem robta co chceta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności