Skocz do zawartości
piotrek991

zewnętrzna klamka - problem

Rekomendowane odpowiedzi

otóż podchodzę sobie do auta jak gdyby nigdy nic i dupa :rolleyes:

 

nie mogę otworzyć z zewnątrz drzwi, tylko od środka, coś się tam mogło urwać? odpiąć? czy co?

miał ktoś podobny problem i może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

mogła spaść linka wewnętrzna, ale to możesz dośc łatwo sprawdzić. Po prostu odchyl klamkę jakbyś chciał normalnie otworzyć i zobacz czy jest nadal zaczepiona. Jeśli tak to może zamek po prostu się przycina. Może być tak też, że linka jest za mocno albo za słabo naciągnięta i czasem nie łapie. Ciężko powiedzieć, ale poszukaj na forum, kiedyś sporo było o różnych problemach z otwieraniem, zamkami itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Nie dowiesz sie jak nie zobaczysz, mysle ze moze to byc laczenie linka - klamka (moze ostatnio rozbierales, nie zlozywszy dokladnie). Sciagnij klamke i zobacz - luzujesz srubke z boku drzwi (schowany po uszczelka Torx na wysokosci klamki), ciagniesz za klamke i tak trzymajac wyciagasz zaslepke (w drzwiach kierowcy w tej zaslepce jest bebenek zamka). Wtedy zobaczysz polaczenie linka - klamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Kenhor pisalismy odpowiedz w tym samym czasie, jednak ty byles szybszy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne, wyjąłem bębenek i linka zeskoczyła z klamik, założona i działa więc panowie wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie sytuacja analogiczna. Tylko po zdjęciu kapturka plastikowego przy klamce pod nią jest jakaś żeliwna z jakiegoś innego materiału zaślepka. Czy jeśli odkręcę śrubę mocują (nie do końca) i odciągnę klamkę będę mógł zobaczyć czy spadła linka. (Próby podważania tego elementu nic nie dały - a nie chcę robić nic na siłę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
Witam.

U mnie sytuacja analogiczna. Tylko po zdjęciu kapturka plastikowego przy klamce pod nią jest jakaś żeliwna z jakiegoś innego materiału zaślepka. Czy jeśli odkręcę śrubę mocują (nie do końca) i odciągnę klamkę będę mógł zobaczyć czy spadła linka. (Próby podważania tego elementu nic nie dały - a nie chcę robić nic na siłę).

 

Tak jak piszesz, odkrec nie do konca srube z boku zamka i pociagnij powoli za klamke tak jakbys otwieral drzwi, wtedy bedziesz mogl wyciagnac zaslepke i zerknac na linke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem z klamka tylko jak odciagnelem uszczelke to mam niby srube mocujaca ale otwor (niby gdzie powinien byc torx) jest okragly :/ macie jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam paska b5 i klamka zewnętrzna z przodu od kierowcy nie łapie, ze środka otwiera bez problemów. Najprawdopodobniej zerwana linka bo po nocy widać że ktoś na chama dłubał przy zamku jakimś śrubokrętem i zamek działa dalej ale klamka już nie. Chciałem odkręcić torxa z boku drzwi, który powinien umożliwić wyciągnięcie zamka tak by dostać się do klamki, jednak tu jest problem:/ ta śruba już od początku była poluzowana praktycznie na maxa aż do tego ogranicznika który ją trzyma więc odkręcić już się jej nie dało a w mimo to dalej nie mogę wyciągnąć tej osłonki zamka. POMÓŻCIE!!!! Jak jeszcze dostać się do tej klamki żeby sprawdzić linkę, wolałbym nie ściągać tapicerki bo kilka miesięcy temu wymieniałem głośniki, pozakładałem nowe spinki do tapicerki i mam dziwne przeczucie że jakbym miał ją znów ściągać znów połamię te spinki:/ Jak macie jakieś pomysły co zrobić z tą klamką to PISZCIE!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się do tematu spadającej linki z klamki, mianowicie w tylnych drzwiach co jakiś czas ta linka wyczepia mi się z klamki, wciskam mocno, na tyle ze ten zaczep cały się chowa w prowadnicy, a mimo to po kilku otwarciach ponownie spada. Co powinienem zrobić, czy te linki się wymienia, a możne tylko ten plastik (grzybek) na końcu linki??

 

kid86 odnośnie zdjęcia tej zaślepki, ja tez jak pierwszy raz się do niej dobierałem to miałem problem, torx wykręcony do zabezpieczenia, śruba była luźna, a zaślepka stała na sztywno, jednak udało się, ale trzeba dobrze pociągnąć ( rozruszać na boki z czuciem) bez obaw, mam nadziej, ze pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wypadającą regulacje linki montowaną do klamki zewnetrznej propnuje kropkę kleju która będzie trzymać ale która będzie można wydrapac w w razie takiej potrzeby.Nie zalewać całej klejem bo może być poważny problem.Poza tym żeby ten element wypadał to musi być mocno gwint zjechany.Można spróbować przesunąć w miare możliwosc o kilka ząbków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk1120 czy cały bębenek udało ci się wyciągnąć? U mnie śruba luźna, zaślepkę w końcu wyciągnąłem ale bębenek ani drgnie i dalej przeszkadza w naciągnięciu linki:/ Próbowałem nim lekko ruszać ale nic to nie daje a na chama go rwać raczej też nie jest dobrym pomysłem. Może jest na to jakiś specjalny patent gdzie można podważyć bębenek żeby wyszedł. tapicerka ściągnięta, szyba wyjęta i mam dostęp do klamki od środka jednak to dalej nie rozwiązuje problemu bo sam ten bębenek przeszkadza i co bym nie próbował on ani drgnie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż ''bębenka'' to delikatna sprawa.Musisz powoli po pół obrotu kręcić śrubą i próbować wyciągnąć tylko tak żeby nie spadło mocowanie bo czeka Cie demontaż całych drzwi psiknij tez tam np.WD-40 powinno iść łatwo i przyjemnie.Pamietaj że za mocne uciagniecie wiąże sie z otweraniem drzwi na 2 :).Przy otwartej klamce jak sie postarasz też naciagniesz linke.Oklej noże taśmą jednym złap żeby nie wypasła regulacja z drugim przesuń robiłem jużtak kilka razy tylko uwaga na lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kid86 jak pierwszy raz próbowałem się dostać do linki to jak pisałem tez nie chciała wyjść wkładka, nawet dla porównania wziąłem się za rozbiórkę klamki w drzwiach po drugiej stronie i tam wkładka praktycznie sama wyszła, wiec myslalem ze coś jest nie tak i odpuściłem, stwierdziłem ze i tak sam jeżdżę...:lol2

Któregoś dnia zrobiłem drugie podejście i znów śruba wykręcona na max, a wkładka siedziała ani drgnie, nie mam złotego środka, ale złapałem palcami i próbowałem trochę mocniej po prostu ja wysunąć, nie na wprost tylko szukałem minimalnych luzów na boki i góra-dol. Na szczęście puściła ale ciasno siedziała, aha spróbuj może druga ręką odciągając klamkę (trzymaj otworta) nie pamiętam czy czasem to nie ma jakiegoś znaczenia. Pozwodzenia

 

MaXior dzięki za podpowiedzi, tez już myślałem ze te ząbki są wyślizgane i przesunąłem o kilka, wiadomo nie za dużo żeby zbytnia naciąg się nie zmienił. Myślałem o kleju ale się boje ze jak znów puści to mogę tam tym klejem trochę napsocić, znaczy pozalewać te rowki i wtedy opcja będzie wklejenie na sztywno :dupablada . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś jakąś radę jeżeli śruba mocująca klamkę zamiast torxa jest okrągła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też śruba na torx jest wyrobiona i średniej jakości klucze takie jak Co*al się w niej obracają. Miałem już zamiar przykleić jakimś mocnym klejem nakrętkę do tej śrubki ale kupiłem najpierw zestaw bitów torx lepszej marki i się okazało, że odkręciłem śrubkę bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to będę kombinował a takie pytanie czy da się naprowadzić spowrotem te coś srebrne co siedzi w klamce po jej odciagnieciu do otwierania ? prawdopodobnie to podtrzymuje linke bo w pozostałych klamkach to jest a w tej jednej co sie nie otwiera nie ma tego . pisze troszke nie zrozumiale bo nie wiem jak to opisać ... czy da się to naprawić bez wyciagania całej klamki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisze troszke nie zrozumiale bo nie wiem jak to opisać
To pokaż tą część na zdjęciach np. z tych stron http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1542461

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności