Skocz do zawartości
Gość dudek

dymi na bialo ... ale ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dudek

stalo sie tak wczoraj. Zatankowalem do pelna i wlalem taki specyfik do przeczyszczenia pompowtryskiwaczy i zeby niby ciszej silnik chodzil. Wtedy zobaczylem ze gdy oistrzej przygazuje to jest bialy dym i jakis dziwny zapach jego. Olej w silniku w normie - dolewam ok 0.5 litra na 6500 km. Nie ma bialej mazi pod korkiem - uprzedzam pytania :)

 

Tydzien temu mialem wymieniany zawor N75 i czujnik temp, wiec moze mechanicy cos zepsuli przy okazji, bo wczesniej nie dymil. Zreszta mysle, ze to moze po dolaniu tego specyfiku do paliwa ?? Poczekam az wyjezdze caly bak, zaleje czystym i wtedy sprawdze??

 

Jakies rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie pierwsze jaki to specyfik i ile tego wlaleś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek

jest to jeden z najpopularniejszych w UK srodkow:

 

Redex Diesel Treatment dla silnikow diesla (turbo, injector) wraz z czyszczeniem pompowtryskow.

 

Wlalem tyle ile bylo w instrukcji - pelny zbiornik i zalalem to tym.

 

Zauwazylem, ze teraz glownie idzie bialy dymek jak odpalam auto - puszcza baka oraz jak silnik zimny, pozniej juz gazuje i moze delikatnie widac cos .. ale trzeba naprawde sie przyjrzec bardzo.

 

aaa wczoraj zrobilem tez dolewke oleju do silnika - tak by bylo w 3/4 miernika na bagnecie.

 

Nie wiem jak pachnie palony olej, wiec nie moge zdiagnowozac co to. Dzwonilem do mechanika, mowil, zebym przeczekal i zalal bak jak bedzie suchy czystym paliwem i wtedy zobaczymy. Auto nie stracilo mocy, jest zwawe i smiga ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze rada mechanika jak najbardziej sluszna wyjezdzij ten bak z tymze specyfikiem zalej czysta ropka i zobacz wtedy. Jesli bedzie git znaczy ze specyfik nie sluzy twojemu autko :ok: Ja stawiam ze skoro wczesniej bylo dobrze a po dolaniu specyfiku takie objawy to srodek ten do pupy za przeproszeniem :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek
Wydaje mi sie ze rada mechanika jak najbardziej sluszna wyjezdzij ten bak z tymze specyfikiem zalej czysta ropka i zobacz wtedy. Jesli bedzie git znaczy ze specyfik nie sluzy twojemu autko :ok: Ja stawiam ze skoro wczesniej bylo dobrze a po dolaniu specyfiku takie objawy to srodek ten do pupy za przeproszeniem :ok:

 

no jeszcze tylko mysle, ze moze cos mechanicy spieprzyli przy zmianie N75 i moze olej gdzies sie dostaje do turbawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfik ma tylko na zasadzie czyscienie ukladu paliwowego i wtryskow a nie ma byc dodawany wraz z kazdym tankowaniem, wiec calkiem mozliwe ze te zachowanie z biaym dymkiem jest normalne podczas pracy tego srodka. Do paliwa w UK nie musisz dodawac zadnych srodków uszlachetniajacych.

 

Ja tez taki srodek raz dodalem i bylo odczuc róznice w glośnisci silnika jak i w równej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Redex Diesel Treatment dla silnikow diesla

Ja to leje co miech i jest git .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do "dudek" - ja też mam podobną sytuacje po dodaniu tego środka, czy po przestaniu używaniu tego środka dymienie ustąpiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zastosowałem ten środek ostatniego lata przed mot-em żeby zmniejszyć emisję spalin pomogło ale j.w kolega zuważył potem przy odpalaniu zimnego silnika był biały dym nanic się zdało zatankowanie do pełna drugi raz bialy dym pozostał co prawda była to astra 1,7td ,ale teraz mam już uprzedzenie do korzystania z różnego typu uszlachetniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój problem polega na tym że mój passat strasznie kopci cały czas może gdy jest zimny to troche mniej ale gdy się rozgrzeje to jak potrze w tylną szybe to widze kłęby dymu nie mogę określić dokładnie koloru dymu ale wydaje mi się być szary. proszę o pomoc bo strasznie mnie to denerwuje. aha dodam że z silnika czasem dochodzi mnie dziwne stuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kinderek3 - a sprawdzales czy auto bierze ci olej???

 

Ja wlasnie chcialem sobie zalac taki srodek bo auto mam juz prawie rok i niewiem czy poprzedni wlasciciel robil cos takiego.A jak wczesniej czytalem na forum wszyscy pisali ze to raczej dziala i nie ma skutkow ubocznych... Lecz teraz to juz sie zastanawiam czy to zrobic bo autko nie dymi na bialo a tego bym nie chcial.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie oleju mi nie ubywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności