Skocz do zawartości
07mk

czy można wyłaczyć gong przypominający o spadku temeretury

Rekomendowane odpowiedzi

Może to trochę za poźno na taki temat bo przecież wiosna niedługo ale może na następna zimę coś się z tym uda zrobić. Otóż czy jest możliwość wyłączenia gongu informującego o spadku temperatury. Mnie to irytuje bo brzmi identycznie jak wskazanie błędu w komputerze.

Edytowane przez 07mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wyłączyć ale

jedno spojrzenie na zegary i wiadomo że to nie błąd komputera,

(faktycznie - dźwięk lekko irytujący, ale lepiej wiedzieć że jest 4 st. C lub niżej

niż się zdziwić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadałem czysto techniczne o gustach w innych działach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie vagiem na 100% jak wszystko inne ale jak to nie mam pojecia. Ja sobie niechcacy wylaczylem pasy i niski stan plynu do spryskow i nie mam pojecia jak to przywrocic. Przynajmniej plyn bo pasy akurat nie przeszkadzaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja bym z chęcią wyłączył sobie gong pasów ale nie wiem jak :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak nie masz kompa to można w bardzo prosty sposób też zrobić ( u mnie działa ) Pod fotelem kierowcy z prawej strony masz zaślepkę pod nią są kostki elektryczne .Odszukaj kostkę z dwoma przewodami (biały i brązowy ) rozłącz ją i kontrola pasów już się nie włączy (oczywiście jak wsiądzie kierowca , od strony pasażera nie jest tak łatwo ) . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy, spryskiwacz i ostrzeżenie o końcu klocków włączasz/wyłączasz w 17 Instruments

 

[i][b]Select 17 (Instrument Cluster)
 Coding  Function 07[/b][/i]
         [b]??x0x[/b]: [i]Extra-Options[/i]
       [b]+01[/b] - Brake pad wear warning active
       [b]+02[/b] - Seat belt warning active
       [b]+04[/b] - Low Washer Fluid warning active

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam: a jak włączyć ten sygnał o niskiej temperaturze? Do niedawna mi działał, a teraz jak temperatura spada do 4 i mniej stopni to tylko miga mi na FISie ale nie słychać sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi powiedzieć czy VAgiem KKL wyłącze kontrolkę nie zapiętych pasów w passacie 3C z 2007 roku? Czy też muszę mieć kabelek obsługującu CAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko CAN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kartimex

Gong idzie z tablicy zegarów. Po wyjęciu tablicy na tylnej ściance są otworki głośniczka alarmującego. Tablicę trzeba rozebrać delikatnie wypinając z kostek wewnętrznych by nie złamać płytki. Jak już macie wyjętą płytke z zegarami to wypinacie delikatnie głośniczek i dalej pozostaje tylko złożenie i wmontowanie tablicy. oczywiście tracicie jakiekolwiek sygnały - np. brak sygnału włączenia kierunków, niezapiętych pasów, rezerwy paliwa, zmiany temperatury, hamulca postojowego, właczonych świateł itd. Próbowałem usunąć kompem ale wyłączenie wymagało przejścia przez każdy sterownik - za dużo roboty - a łatwiej wypiąć do czasu usunięcia awarii np. hamulca postojowego, gdzie hamulec działa, auto normalnie jedzie wszystko ok ale wywala bład i cholernie piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO dalej nie odpowiada na pytanie jak wylaczyc to systemowo a nie recznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności