Skocz do zawartości
Michal.Enter

Dyskusje o samochodach ciężarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jako iz interesuje sie równiez ciężarówkami chciałbym pogadac moze z kims takim jak ja. Jestem na innych forach ale to nie to samo :D

 

A no i na wejściu nie piszemy TIR ach bo to okreslenie jest BŁĘDNIE używane na każdy samochód ciężarowy.

 

Gdyby ktos moze czegos potrzebował to moge pomóc w samochodach MAN gdyż mam z nimi styczność.

 

P.S Do władz forumowych gdybym zle zamiejscowił swój topic proszę o przeniesienie i I`m sorry ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam lubie ciezarówki. moj ojciec jezdzi ciezarówka i ja tez w dalszej przyszlosci moze zostane kierowca takiego kolosa bo juz w tamtym roku zrobilem kat. C i C+E.Chociaz zycie kierowcy ciezarówki jest troche przej*** to bynajmniej w miare dobrze płaca. Z tego co widzialem to na forum jest kilku driverów "TIR-ów".

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo to widze ze nie tylko ja pasjonat. Narazie potrzebuje umiejscowienie czujnika temperatury zewnętrznej w Manie serii FE lub TGA.

 

P.S TGX`a widzieliście juz. Ja upolowałwem juuz 3 sztuki na blachach PL. :] Jeden był taki piękny granatowy mmmmiodzio :] A tu focia poglądowa co to za cudo tganeukg3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do dziś w dowodzie wbite, że jeżdżę autem ciężarowym... czy też się zaliczam do kierowców "cieżarówek"? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczym dyskutujemy?

Jezdzilem C.S Scania 124L 420 topline 04R + Firanka PACTON 07R.

Tylko po polsce w koczownika sie nie lubie bawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp w tga znajduje sie pod plaszczem obok pokrywy maski.

tga xxl. a tgx stoi w garazu i jest wlasnie 'demolowany' przeze mnie.

 

http://www.horsetravel.dk/

 

to mala kolekcja mojej pracy. wszystkie zostaly 'dotkniete' reka 'miszcza' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja tez sie dolączam do ekipy driverow, Mankiem jezdziłem krótko troche Dafami a najdłużej i najchętniej VOLVO XL toteż mój ulubiony wóz :D teraz zmianiam fuche i nie wiem czym mi przyjdzie jezdzić ...

 

a co do pracy drivera nie ma żle zależy gdzie i ja pracujesz, jak jeżdzisz po europie no to fakt (jeszcze system 3/1 da sie znieść) chociaż nigdy nie chciałem po europie śmigac z tego względu że za młody jestem i trzeba kobiety pilnować :D ale zarabiasz jak prezes :)

5000-8000 na reke zalezy od firmy :D:D i żyjesz jak lord :)

ja jednak od początku swojej "kariery" wybierałem taka prace, że codziennie spie w domu

zarobki już mniejsze ale paska da sie utrzymac spokojnie

 

jak mnie pytaja ludzie czemu ty po informatyce na tirach jezdzisz no to im skromnie odpowiadam ze teraz kasa sie liczy :) poki sie ucze (bo chce magistra zrobic) to bede jezdzil samochodzikami ciezarowymi bo to jest pasja i mazyłem o tym od bajtla... co będzie poźniej nie wiadomo, starzy driverzy mi mówią że jak teraz tym nie pi**** to do konca będe driverem bo bez tego nie ma życie :)

 

pożyjemy zobaczymy

 

szerokości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Ja może trochę nie na tamat ale co mi tam najwyżej bana dostanę.

 

Ja właśnie przymierzam się do zrobienia prawka C a później dołożyć jeszcze E.

Tak ostatnio rozbrzmiała dyskusja na temat ograniczenia wiekowego dla motocyklistów - 24lata. Czy nie wydaje się wam że dla kierowców ciężrówek też tak powinno być. Bo jak widze takiego młodego (bez urazy nie mówie że każdy taki jest) szczyla który prowadzi 20 (żeby tylko) tonowego potwora i uważa że jest królem drogi bo każdy się go boi (nojest duży i żaden passacik mu nie podskoczy) i wali blisko środka jezdni jak nie środkiem i się nie odsunie bo poco. Ja rozumiem że to duże auto i trudno się nim jeździ i jak się wjedzie na trawe to mogą być niezłe jaja ale jak ktoś nie panuje nad pojazdem i ma za mało wyobraźni to nie powinien wsiadać za kółko. poza tym ostatnio kierowcy ciężarówek zrobili się bardzo nieuprzejmi (szczególnie ci młodzi). nie interesuje ich co się dziej za nimi. nie sprawdzi czy jakaś osobówka nie chce go wyprzedzić i nie zrobi trochę miejsca. Kiedyś (nie tak dawno jakieś 4 lata temu) co drugi zawodowy kierowca potrafił mrugnąć prawym kierunkiem kiedy miał czystą trasę przed sobą a teraz to niedoczekacie się na taką uprzejmość. Wydaje mi się że wynika to z kiepskiego wyczucia odległości, prędkości i tego co się dzieje na drodze.

Podsumowując wydaje mi się że młody kierowca ciężarówki jest bardziej niebezpieczny niż młody motocyklista i powinno się to jakoś prawnie unormować i podnieść dolną granicę wieku zdobycia prawa jazdy kategorii C.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie sie trafi debil w osobówkach na motorze i w cięzarówce, jak jezdze i moge to mrugam albo zjade na margines ale mosze mieć 100% pewności ze faktycznie czysto jest, moim zdaniem większe zagrożenie wywołują tzw "krawaciarze" lub "mistrzowie prostej" wpychają się zapier*** powyżej 160 mrugają na innych i w ten sposób robi się stresówka i nie miła atmosfera a przecierz drogi nie należą tylko do nich. To samo dotyczy się "Lordów" którzy z gówna na złote wyszli kupili sobie merca lub inną droga maszynę i teraż pokazują kto tu rządzi. I co taki normalny kowalski ma zrobić?? Jedzie sobie "baną" 140 i wyprzedza sznurek tirów przed kowalskim jeszcze 2-3 auta jadące również 140 i podjezdza taki "krawaciarz" albo "lordowska mość" trzyma się kowalskiemu na dupie na "grubość włosa" i na dodatek mruga długimi... kowalski się stresuje a przecierz nie będzie się wpychał teraz między te tiry i specjalnie zwalniał, bo lordowska mość musi posuwać dwie paki. Dla mnie tacy właśnie powodują smiertelne wypadki i najwieksze zagrożenie na po naszych drogach.

Jak ktoś chce jechać 200 niech sobie jedzie ale niech nie pogania ludzi spokojnie wyprzedzających kolumnę tirów lub inne samochody.

Inna sprawa jak kowalski cały czas jedzie lewym pasem mimo że prawy wolny :)

Chodzi mi jednak o dobrze znane dla wielu sytuacje "poganiania"

 

Kultura na drogach to podstawa, druga sprawa to mieć zapas czasu a to jest olbrzymi komfort jedziesz i sie nie stresujesz tylko czerpiesz przyjemność z jazdy i chwilowy zator na drodze nei robi na tobie wrażenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawojazdy A , B , C , E i D mozna zrobic od 18lat, ale jezdzic zarobkowo samochodem powyzej 3.5tony dopiero po ukonczeniu 21lat.

A z reszta co tu czytam sie nie bardzo zgadzam, same tiry tu widze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z reszta co tu czytam sie nie bardzo zgadzam, same tiry tu widze ;)

 

to czytaj dokladniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej podziekuje Milej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do czujnika temperatury. Nie wiesz moze kolego gdzie on jest w manie F2000, 19-414 ? Mam takiego z silnikiem 410 z TGA i własnie on ma komputer pokładowy i woła ze ma awarie czujnika temperatury zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przejechałem kawał europy i oczywiście popis kultury na drodze dał młody polski kierowca ciężarowki.

droga 2 pasy niby nie ma zakazu wyprzedzania dla ciężarówek, na drodze na prawym pasie 2 ciężarówki a na lewym 3 osobowe i ja dostawczakiem. lecimy równo 120 wszyscy a tu nagle na lewy pas wytacza się jego mość ciężarówką i jedzie 91km/h i "wyprzedza" tą drugą która jedzie 90km/h. jakby głupek nie mógł poczekać 30sekund aż przejdziemy bo za nami nic nie jechało totalnie nic. takie same obrazki są na polskich drogach. nie mówie kierowca cieżarówki też człowiek do domu się spieszy ale 30 sekund to chyba go nie zbawi. mistrzowie prostej to inna bajka chociaż o to samo chodzi. Ale oni to nie zawodowi kierowcy którzy powinni mieć znacznie większą wyobraźnie drogową. B o nie licze na szczególną fantazję (tąpozytywną) u babci która jeździ co niedziela do kościoła anie od dresa który widzi tylko śmigło na masce swojej beemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krys są ludzie i taborety ale ten to niewiadomo co ? Po kiego grzyba wyprzedzał ciężarówke jak wszystkie mają odciecie przy 90 km/h ? Przeciez wszystkie cięzarówki poza zabudowaniami jadą 90 a co to za róznica czy na początku czy w srodku czy na końcu kolumny ? Moze jestem młody i głupi i nie mam prawka ale nie kapuje tego. No chyba ze ktos czuje sie pewniej jadąc z przodu. To nie wnikam w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to mi chodzi. brak zdrowego rozsądku jest porażający u młodych kierowców. a dodatkowo jak się jedzie za kimś to się mniej paliwa zużywa a nie wierze w to, że od szefa premii za oszczędną jazdę nie dostanie albo oszczędzonego paliwa nie sprzeda na lewo.

czysta głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę opory aerodynamiczne które są bardzo w ciezarówkach wazne to masz racje ze powinien mniej spalic. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak zdrowego rozsądku jest porażający u młodych kierowców
nie powiedzialbym ze u kazdego bo w koncu kazdy nowy driver kiedys zaczac musi. i napewno mlody kierowca jest bardziej blyskotliwy od starszego pana w pinoklach ktory jezdzi jak gamon (nie obrazajac nikogo). Jak po maturze zaczne jedzic troche z ojcem to podziele sie z wami wrazeniami jako mlody wilk.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee....i tak najlepiej jezdzą ci z "ruskimi" tudziez ukraińskimi blachami....wyprzedzanie na środku skrzyrzowania, gdzie były wysepki brukowane....że mieli odwage na taki manewr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym wyprzedzaniem to chlopaki czasem przesadzaja ci co nie maja odcinki wyprzedzaja dosc zwinnie i szybko a ci co jada o 1Km szybciej no to tak trzeba z 5-10 liczyc az wyprzedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności