Jump to content

Maciej_87

 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Informacje osobiste

 • Imię
  Maciej
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Wlkp.

Samochód

 • Generacja
  B8
 • Silnik
  B8 2,0 TSI 140kW 190KM DSG7
 • Rok produkcji
  2020

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja już tradycyjnie trasa do teściów i rekord 4,8 literka 🙂 co ciekawe tym razem pojechałem ta sama trasę w trybie normal a nie ECO tak jak ostatnio i wynik o 0,2 lepszy. P.S. Tym razem kawałek S11 i A2 który przejeżdżam za każdym razem jadąc do teściów przejechałem bez tempomatu.
 2. Na powrocie od teściów udało się urwać jeszcze 0.1. Wyliczyłem, że emerycka jazda (w 2 strony) przy dzisiejszych cenach paliwa dała mi oszczędność rzędu 70 zł.
 3. Wczorajszy wyjazd to teściów (2 dorosłe osoby i 3 letnie dziecko w foteliku + bagaże i prawie pełny bak paliwa). Ruch dość spory. Cała trasa pokonana w trybie ECO i z prędkością max 100 km/h. Paliwo drogie wiec trzeba oszczędzać 😒
 4. W przypadku mojego egzemplarza po otrzymaniu info. od sprzedawcy, że jest już numer VIN, ale nie ma faktury (15.09.2021) zalogowałem się na stronie myVolkswagen i po ręcznym dodaniu auta po VIN'ie pojawił się szkic auta, ale bez dostępnej instrukcji obsługi. Równo miesiąc później (15.10.2021) ponownie zadzwonił sprzedawca, że auto zostało już skompletowane w 100%. Zalogowałem się na myVolkswagen i szkic zamienił się w zdjęcie oraz pojawiła się instrukcja obsługi. Auto odebrałem 10.11.2021, gdyż dealer ociągał się z rejestracją 😐 W ubiegłym tygodniu czytałem na jakiejś stronie (niestety nie pamiętam na jakiej), że VW zapewnia, że powoli opanowują sytuację z brakiem półprzewodników więc jest nadzieja, że Twój Passat Arken zostanie dokończony szybciej
 5. Arken w przypadku mojego Passata było tak samo. Wyprodukowany bez faktury. Równy miesiąc stał na placu zanim dołożyli brakującą część. Życzę Ci, żeby w przypadku Twojego egzemplarza trwało to dużo krócej i żebyś w końcu mógł dostać zamówionego Paska.
 6. W moim B8 FL również 2021 też słyszę uderzenie w momencie domknięcia, ale szczerze to nie rusza mnie to. Dopóki szyba jest na swoim miejscu to się nie przejmuję i wychodzę z założenia, że TTTM. Za to wkurzają mnie stukania co jakiś czas z okolic lewego środkowego słupka lub tylnych lewych drzwi, zwłaszcza jak jadę po nierównej nawierzchni, ale to jest sprawa na inny temat na forum.
 7. Jazda w dość gęstej mgle z prędkościami pomiędzy 60 a 90/100 km/h na drogach z max prędkością 90 km/h. Z tego przejechane 15 km autostradą A2 z prędkościami 110-120 km/h + 35 km S11 z prędkościami 100-120 km/h. Silnik według instrukcji jeszcze na dotarciu (przejechane w momencie zrobienia zdjęcia 1259 km (instrukcja mówi o 1500 km docierania silnika).
 8. toomasz przejechałem co prawda niedużo, bo raptem 500 km nowym Passatem i jestem pozytywnie zaskoczony. Nie jestem jakimś zapalonym melomanem, ale podstawowe radio gra naprawdę fajnie. Jeździłem firmowym Passatem z systemem audio w wersji premium i owszem jakość była lepsza, ale uważam, że nie warta dopłacania. Lepiej kasę, którą chciałoby się wydać na audio premium przeznaczyć na coś innego z dodatkowego wyposażenia
 9. Ja kupiłem w tym tygodniu Nokian'y WR Snowproof P (235/45/18 98 V XL). Dziś wylądowały na felgach. Ciekawe jak się będą sprawować. Wcześniej miałem w 2 innych autach również opony tej marki i byłem zadowolony.
 10. Passat odebrany w środę. Wczoraj zrobiona 1 trasa o długości 212 km. Średnia prędkość 63 km/h. Średnie zużycie paliwa 6,3 l. Komfort jazdy w sam raz tzn. nie za twardo i nie za miękko :)
 11. Aktualizacja. Auto dalej czeka na transport do PL 😒
 12. Brak możliwości wyboru roku produkcji 2021. Lista kończy się na 2020
 13. Według mojego sprzedawcy (VW) status wyprodukowany bez faktury oznacza, że auto stoi na placu i czeka na domontowanie jakiejś części. Może stać miesiąc a może i 3 jak w przypadku niektórych T-Rock'ów.
 14. Najdalej za 3 tygodnie powinienem odebrać mojego Passata to na pewno odezwę się w tym temacie ponownie ;)
 15. Najwięcej obawiałem się tego, że będzie stał nie wiadomo jak długo na placu a ku mojemu zaskoczeniu stał tylko miesiąc. Tylko, bo czytając forum T-Rock'a gdzie niektórzy przyszli właściciele piszą, że ich egzemplarze stoją nieskompletowane od czerwca/lipca obawiałem się, że i z moim egzemplarzem będzie podobnie i że odbiorę go w 2022 😕
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy