Jump to content

GumowyKurczak

 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About GumowyKurczak

 • Birthday 09/10/1975

Informacje osobiste

 • Imię
  Łukasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Kraków

Samochód

 • Generacja
  B7
 • Silnik
  B7 2.0 TDI 170KM (CFGB) DSG 4x4
 • Rok produkcji
  2011

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. a zakładał ktoś może 235/45 R18?? mam takie opony i szkoda byłoby ich nie używać (tak wiem oryginalnie są 235/40 R18 - w którymś z kalkulatorów zamienników wyskoczyło mi, że 235/45 jest zamiennikiem dla 205/55/R16, ale nie mogę teraz tego znaleźć) Widziałem B8 na takich kołach, ale B7 jakoś mi się nie trafiło
 2. Zasadniczo po tym jak pierwszy raz przytrafił mi się ten kłopot nie zwracałem na to uwagi - była wtedy zima i po przejechaniu kawałka drogi udało mi się zamknąć dach. Wtedy pierwsza myśl była taka, ze któryś czujnik zareagował po auto stało mocno przechylone więc uznałem, że szyba jest za ciężka, żeby na takim przechyleniu silniczek dał radę ją pociągnął. Przed wakacjami problem mi powrócił i tu trafiłem do Wąskiego, ale jak już do niego dojechałem to po wjechaniu na plac nagle okazało się, że wszystko działa w jak najlepszym porządku. Sprawdziliśmy wtedy w komputerze i był tylko jakiś jeden błąd z 'zakresem pracy'. Nie wiązałem wtedy tego z przechyleniem samochodu. Co jakiś czas doświadczałem tej uciążliwości, ale zazwyczaj działało przytrzymanie pokrętła tak jakbym uchylał okno (tylko cały czas trzymałem a nie puszczałem po daniu impulsu). Jakoś dwa tygodnie temu to samo przytrafiło się mojej Adze jak pojechała po dziecko i nie dawała rady zamknąć dachu bo nie wiedziała o trzymaniu pokrętła. Mądre dziecko cośtam kojarzyło i córa poradziłą mamie, zeby przejechała kawałek i przyhamowała delikatnie i wtedy spróbowała - zadziałało. Mój wniosek jest taki, że problem z domykaniem może pojawiać się w sytuacji, gdy czujniki przechyłu (u mnie taki jest i z tego co wiem w tej konfiguracji ma je każde DSG) podadzą wartość, która jest dla kompa sygnałem, że silnikom może być zbyt ciężko. Jest to czyste przypuszczenie, ale jak przez rok się temu przyglądam jest to jedyne sensowne wytłumaczenie. Być może ten czujnik nie podaje prawdziwych danych, ale jeszcze nie mam pomysłu jak to zweryfikować.
 3. na gryzoniu znajdziesz 'RNS510 Eastern Europe V15 (CD 8517)'
 4. no tak ale to wersja v14, widziałem też wersję V15, ale nigdzie nie znalazłem V16 dla Europy Wschodniej
 5. zasadniczo na pewno można dołożyć moduł firmy trzeciej - widziałem coś takiego w necie - nazywa się to 'Moduł adaptacyjnych świateł STOP (ESS)' i można to kupić za rozsądne pieniądze. Niemniej jednak może faktycznie jest gdzieś zaszyta opcja w komputerze i moduł byłby niepotrzebny ??
 6. A natrafił może ktoś na mapę w wersji Wschodniej?? przydałaby mi się Chorwacja (w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego w zachodniej jej nie ma bo Niemców tam jeździ co nie miara).
 7. A ja dopiero przeczytałem - kilka godzin za późno. Szkoda bo miałbym dosłownie dwa rzuty kamieniem
 8. długo szukałem i udało mi się znaleźć ten imbus :) - u mnie był schowany pod kablami, ale nie był w tym miejscu w którym opisuje go instrukcja w dziale awaryjnego otwierania i zamykania dachu (jakieś 3cm bliżej szyby). Jak tylko będę raz jeszcze rozkręcał to pyknę fotki. Problem jaki się pojawił u mnie to to, że nie mogę otworzyć dachu obracając pokrętłem a trzymając gałkę tak jakbym chciał go uchylić - zastanawiam się czy szukać modułu otwierania czy może jednak wystarczy jakiś reset zrobić??
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy