Skocz do zawartości

kubelt

  • Liczba zawartości

    1756
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kubelt

  1. To możemy być tacy mili i im odpowiedzieć Czy użytkownik 2,0 turbo może powiedzieć, jak wygląda sprawa dźwięku podczas zmiany biegów w trybie sport przez DSG? jest jakieś sportowe brzmienie, jak to ma miejsce w GTI?
  2. ja mam ledy oświetlające przestrzeń w koło drzwi a nie mam pakietu lusterek.
  3. A co ja mam powiedzieć, jak u mnie zegary są ciągle takie same (AID)? Jeśli koło przełącznika masz podświetlone "auto", to światła są w trybie auto i świecą się tylko LEDy z przodu. Wraz z samodzielnym włączeniem kolejnych trybów świateł podświetlone zostaną kolejne ikonki.
  4. serwis zrobi mi to na życzenie, bezpłatnie? podświetlone są odpowiednie ikonki przy przełączniku.
  5. masz racje, przepraszam Macie podobne nicki, przeczytałem z rozpędu
  6. informacje o tym masz na przełączniku świateł. Mi się to rozwiązanie właśnie bardzo podoba i uważam to za atut. szczerze mówiąc nie wiem o czym mówisz, nie zaobserwowałem tego. niestety
  7. 8 postów wyżej powiedziałeś, że zrezygnowałeś z passata i kupiłeś mondeo. Zdecyduj się. Info dla potencjalnych nabywców, w razie gdyby kogoś interesowało. Tapicerka St. Tropez jest rzeczywiście wykonana z bardzo delikatnych materiałów. W poprzedniej insignii po trzech latach fotel kierowcy nie nosił żadnych oznak zużycia, odbarwień. W przypadku passata już po trzech tygodniach można zaobserwować delikatne ciemne odbarwienia od jeansów po lewej stronie siedziska - ewidentne otarcia spodni podczas wysiadania. No cóż, będzie to wymagająca tapicerka i będzie trzeba ją częściej dawać do czyszczenia.
  8. No nie wiem jak... Według konfiguratora, przy maksymalnie zbliżonym wyposażeniu do mojego cena jest o 75 tys wyższa
  9. Bardzo wzorowo, jestem z nich naprawdę zadowolony i uważam za bardzo wygodne. Nie zauważam opisywanego przez Ciebie problemu a do chuderlawych nie należę... Pytanie, bo nie pamiętam - w CL i HL są dokładnie te same fotele? Gdybym kupował samochód na własność i na dłuższy okres, mocno zastanowiłbym się nad kupnem standardowego nagłośnienia i oddania samochodu do profesjonalnej firmy car-audio. Wytłumienie drzwi nie dość, że poprawi dźwięk, to wyciszy dodatkowo samochód lepiej, niż fabryczna wersja. Ponadto w cenie dynaudio (lub delikatnie dopłacając) można zamontować naprawdę porządny zestaw audio+wytłumienie samochodu. Ingerencji bym się nie bał - moje doświadczenie mówi mi, że po wizycie jest zawsze lepiej, niż było przed. To nie jest demontaż skrzyni DSG na części, tu wręcz nie ma co spieprzyć.
  10. 3,7 tyś. kosztuje, co nie zmienia faktu, że nie mało.
  11. Zależy od oczekiwań, ale ja bym to ujął, ze daje radę. W poprzedniej insignii miałem opcjonalne nagłośnienie infinity, które tak naprawde nie powalalo, było bardzo przeciętne. Było mu bardziej w kierunku fabrycznego nagłośnienia, niż czegoś za dopłata. Dlatego tez pozytywnie sie zaskoczyłem, jak usłyszałem możliwości fabrycznych głośników w B8. Spodziewałem sie brzęczenia papierowych membran a tutaj mamy dwa kroki dalej. Trochę jednak głębi i niskich tonie brakuje. Mimo wszystko zamówilbym dynaudio z wielka chęcią, ale jeśli ktoś ma ograniczony budżet i z czegoś trzeba zrezygnować, to fabryczny zestaw audio nie bedzie przeszkadzał. Jest ok.
  12. Dwie fotki: [ATTACH=CONFIG]131647[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]131648[/ATTACH] Fotel z wysuniętą podporą ma ok 55 cm, a z zamkniętą ok 51 cm. Mam normalne fotele z HL.
  13. kubelt

    Car net

    Nie, i chyba nie mogę się zgodzić z wypowiedzią Buzz'a z następujących powodów: - samo wpięcie sticka do USB nie spowodowało nawiązania żadnej transmisji. - połączenie do transferu danych w Discover Pro nawiązałem poprzez przestawienie nawigacji w tryb klienta, upoważnieniu go poprzez wpisanie kodu i autoryzowaniu. Dopiero wtedy car-net zaczął działać. USB służy jest jako zasilenie prądem. - kojarzy mi się instrukcja postępowania na niemieckiej stronie vw.de, jak nawiązać połączenie między Discover Media a car stickiem. Mowa tam była o połączeniu WiFi. Poszukam w wolnej chwili. w wolnej chwili sprawdzę w domu w instrukcji, co oficjalna dokumentacja o tym ma do powiedzenia.
  14. kubelt

    Car net

    I tak i nie teoretycznie masz racje, ale na forum niemieckim pojawiają się informacje, że nie wszystkie Access Pointy na USB działają. Tak samo z telefonem - niby powinno wszystko działać, niby jest standaryzacja, ale jak moja Nokia Lumia udostępniała WiFi, to nie działał zestaw głośnomówiący po BT.
  15. kubelt

    Car net

    tak, nie wyjmuję go w ogóle. Zamysłem od początku była całkowita bezobsługowość. Bez włączonego zapłonu stick jest zasilany, wskazują na to migające diody. Sprawdzałem po wyłączeniu zapłonu po jeździe, lub też po otwarciu drzwi przed uruchomieniem. Zapewne zasilanie odcinane jest z czasem dla dobra akumulatora, ale po jakim czasie nie sprawdzałem. Nie będę tyle czasu w samochodzie siedział
  16. kubelt

    Car net

    dzisiejszym tematem będą stacje benzynowe oraz informacje, jakie przekazuje nam car net. Generalnie nie wygląda to w Polsce najlepiej. Z dostępnych stacji benzynowych tylko shell identyfikuje się własnym piktogramem, co do reszty (Lukoil, BP, Orlen, przysklepowe) to wszystko ma ikonkę stacji benzynowej i by się dowiedzieć marki, musisz klikać w szczegóły. Co do informacji i cenach paliwa - bieda. Zadziwiająco ceny wyświetlają się ze stacji tesco/carrefour oraz Lukoil - i są aktualne! Dla mnie to i tak nieprzydatne, bo mam kartę paliwową. Co do reszty - brak informacji do wyświetlenia. Przy okazji - ktoś wie, jak zmienić wyświetlanie cen rodzaju paliwa z Pb95 na ON? jeśli chodzi o pobierany transfer - na tą chwilę wypada to 1MB / 1 godz jazdy. Google maps włączałem zaledwie dwa razy z ciekawości na parę minut, po czym wracałem do tradycyjnych map, tak więc nie wiem, co żre tyle transferu. Jak mi się uda dostać do zarządzania kontem mojej karty SIM to podejrzę więcej szczegółów dot. pobierania danych.
  17. Jedna nieścisłość się pojawiła w recenzji - prowadzący podczas pokazania Car-Net twierdzi, że nikt nie dostarcza treści informacyjnych po polsku. To się nie zgadza, można sobie zasubskrybować w zasadzie każde źródło informacji, które udostępnia RSS, jednakże trzeba to zrobić na stronie car-net, po zalogowaniu. Na dowód: [ATTACH=CONFIG]131470[/ATTACH]
  18. u mnie przylega prawidłowo, ale zamyka się z tandetnym dźwiękiem. oj tak ja dodam jeszcze od siebie ten nieszczęsny tempomat ograniczony tylko do 160 km/h.
  19. A od kiedy automat tylko do wyścigówek? Przecież to czysta wygoda A jazda stop&go w korkach na autopilocie to już wyższy poziom lenistwa Ale argument z żoną ma swoją wartość Choć kobiety zazwyczaj optują za automatem. Tak, jak w A6 się nie przekłada, tak w serii 5 zdecydowanie. Czy warte 100 tyś zl? To pozostaje już do indywidualnej oceny. A co do miejsca, niestety wyciszenie wymaga i zabiera miejsce. W S klasie np miejsca z tyłu jest porównywalnie, jak mnie mniej, niż w superbie. Nie ma jednak porównania w komforcie i wyciszeniu.
  20. Jeździłem E60, później F10. Pomijając fakt, że oba modele stanęły na autostradzie z poważnymi awariami silnika, to F10 ma naprawdę świetną jakość wykończenia - moim zdaniem oczywiście. Fotele są wygodniejsze, komfort wyższy, materiały lepszej jakości. Świetne zawieszenie i prowadzenie. Oferta A6 jest daleko w tyle.
  21. nie w PL, tylko ogólnie nie jest w ofercie, nawet w Niemczech. Widocznie za bardzo się pospieszyli. masz kuriozalną hierarchię wartości. W życiu nie słyszałem, by ktoś zamawiał automat mając na celu popis przed znajomymi. Wcześniej przewijało się porównanie z BMW 5. Jeździłem obydwoma i o ile nie za bardzo mogę się zgodzić z przewagą B8 nad serią 5, o tyle w tym przypadku w zupełności się zgadzam. Poza lepszym wyciszeniem i odmienną charakterystyką zawieszenia A6 w zasadzie nie ma nic do zaoferowania, co mogłoby być przewagą nad B8. Nowe A6 na pewno pójdzie krok dalej, ale na tą chwilę wydanie takiej sumy, jaką życzy sobie Audi, jest dla mnie nie do usprawiedliwienia. Pomijam kwestię prezentacji, gdyż niektórym znaczek VW na masce nie będzie odpowiadał. Nie musisz utrzymywać skrzyni w S, możesz przełączyć na manualny tryb. DSG zrobi dokładnie to, co sobie manetkami zażyczysz, tylko szybciej, niż w przypadku manualnej skrzyni.
  22. kubelt

    Car net

    Zostawię to tu, może komuś się przyda, kto chce korzystać z Car net a nie ma zestawu telefonicznego premium. Nie ma konieczności inwestowania w oryginalny carstick na USB. Dziś przetestowałem Media-tech MT4220, modem 3G & wifi z access pointem, oraz karta SIM Plusa - wszystko ładnie śmiga. Koszt oryginału ok 370 PLN, koszt tego 99 PLN. Zdecydowałem się na to, gdyż: - całkowita bezobsługowość, - moja bateria w komórce i tak znika dosyć szybko, - udostępnianie netu w Nokii Lumia wyłącza się samoczynnie, gdy nieużywane, tak więc musiałem za każdym razem włączać udostępnianie, jak wsiadałem do samochodu. - gdy Nokia Lumia była połączona przez BT z zestawem głośnomówiącym oraz przez WiFi dla Car Netu, w momencie rozmowy przez wspomniany zestaw Discover co chwila gubiło i nawiązywało połączenie z telefonem. Gdy WiFi było nieaktywne problem ten nie występował. Być może to problem telefonu, ale nie chce mi się tego sprawdzać, gdyż i tak nie zmienię telefonu w najbliższym czasie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności