skniwasserball
-
Liczba zawartości
115 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez skniwasserball
-
Naprawa linki podnoszenia szyb.
skniwasserball odpowiedział fałwej → na temat → Poradniki i instrukcje
Zgadza się, 50 PLN to bardzo dobra cena, zwłaszcza, że to wycena naprawy wyłącznie zepsutego mechanizmu a nie innych mechanizmów. A u mnie wymiana całej balchy wiązałaby się z wymianą głośników (zanitowane) więc sprawa by się skomplikowała. Jedź do Zakładu - na pewno będziesz zadowolony -
Naprawa linki podnoszenia szyb.
skniwasserball odpowiedział fałwej → na temat → Poradniki i instrukcje
Bakulinek, zobacz mój post powyżej. Sam oczywiście zrobisz ale troszkę się narobisz... Panowie z Zakładu zdejmą boczek, zdiagnozują i podadzą Ci całkowity koszt. I możesz mi wierzyć, że jak u mnie zerwana była linka to nie proponowali wymieniać całego mechanizmu na blasze (gdzie już była nowa linka), tylko przewinęli linkę i po zabawie... Wymiana z dnia na dzień, wyjmują co trzeba, profesjonalnie zabezpieczają szybę, przyjeżdżasz kolejnego dnia a co najlepsze, to następnego dnia kilkanaście minut i po zabawie Polecam,na prawdę warto -
Naprawa linki podnoszenia szyb.
skniwasserball odpowiedział fałwej → na temat → Poradniki i instrukcje
Polecam Zakład, w którym sam przerabiałem podobną historię Opisałem w wątku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=86317&highlight=szyb -
Matee, na Zaciszu na ul. Byszewskiego jest myjnia ręczna. 15 PLN i trzech Panów myje auto w 10 minut... z suszeniem oczywiście. Dodatkowo wosk ręczny bodajże za 3 PLN. Ja z myjniami automatycznymi mam podobne odczucie (czarne auto). Spłukiwać jeżdżę często ale na porządne mycie to raczej ręczna myjnia i potem na bezdotykowej do 3-4 razy wychodzi dobrze, później to tylko spłukiwanie a nie mycie. Oczywiście po każdej trasie wizyta na bezdotykowej obowiązkowa :-)
-
Rzeczywiście może zdarzyć się tak, że przy wymianie manetki kierunkowskazów poprzedni właściciel zakupił manetkę z tempomatem. Przeczytaj wątki o tempomacie. Jeżeli masz już manetkę to montaż pozostałych elementów (z tego co pisali użytkownicy) nie jest skomplikowany - wydaję się, że skoro zapala Ci się lampka na tablicy wskaźników to manetka jest podłączona więc masz sporo pracy mniej
-
Łukasz, temat rzeka... przyczyn może być mnóstwo... od banalnych po bardziej skomplikowane. Przeczytaj wszystkie wątki dotyczące tempomatu i wykonaj czynosci w nich rekomendowane. Poczytaj też czy w Twojej wersji auta występował tempomat - być może ktoś tylko wymienił manetkę (zobacz wlepkę w bagażniku). Przeczytaj wątki, sprawdź komputerem i wróć do wątku.
-
No dobra wiadomość To zaangażowanym po punkciku i w drogę
-
Zima18 wstawił bardzo dobre zdjęcie Zobacz czy się wtycznie nie poluzowały. Analiza na VAG wskazuje błąd czujnika więc albo się odpiął albo jest zepsuty. Ewentulanie w skrzynce z przekaźnikami, awarii mógł ulec przekaźnik odpowiedzialny za sterowanie w kierownicy (761 Multifunktionsteuergerat). Pytanie: czy działa Ci sterowanie radiem z kierownicy oraz czy widzisz jakiekolwiek ruchy cyferek na VAG przy wciśnięciu "Cancel", "+" i "-"? W pierwszej kolejności proponuję sprawdź czujniki sprzęgła i hamulca (operacja bezkosztowa) tylko nie zamykaj obudowy bo u mnie zdarzyło się tak, że przy zakładaniu obudowy sam sobie zsunąłem wtyczkę i znowu nie działało Jeżeli nie zauważysz poprawy, to chyba trzeba będzie kupić czujnik. A warto szybko naprawić - zwróci się szybko dzięki niższemu spalaniu szczególnie w trasie
-
Poczytaj posty dotyczące "1" i "0" - kiedy co powinno się pojawiać. Jeżeli nie widzisz zmiany cyfr po naciśnięciu "+" i "-" to może być problem z taśną w kirerownicy. Jeżeli sprzęgło i hamulec nie zmienia wartości w/w parametrów, zdejmij osłonę pod kierownicż i zobacz czy czujniki włączenia/wyłączenia pedałów są podłączone (u mnie zsunęła się wtyczka)... powodzenia
-
Naprawa szyby w drzwiach kierowcy (tutorial)
skniwasserball odpowiedział Kazuki → na temat → Poradniki i instrukcje
Pewnie linka nie ma już smaru albo prowadnice się wytarły i mają luzy - stąd czasami blokuje się szyba... Patryk ma rację ale jak zdejmiesz boczek będziesz "słyszał lepiej" co się dzieje. Najwyżej odkręcisz blachę i uchylisz... może się wyjaśni :-) -
Coming home/Leaving home
skniwasserball odpowiedział skniwasserball → na temat → Dyskusje o motoryzacji
Zgadza się, w zależności od modułu komfortu w B6 masz tę opcję. W B5 niestety nawet highline takiej możliwości nie miał... Czy myśliślicie, że podłącznie takiego mechanizmu jest trudne? Tzn. czy można w łatwy sposób dołączyć pożądane przewody jako WE/WY? -
Jakie głośniki do Passata B5
skniwasserball odpowiedział wilczak → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Znalazłem parametry: SIGNAT H16: Dane techniczne: Średnica: 165 mm Rodzaj: midbass Moc RMS: 70 W Moc Max: 140 W Pasmo przenoszenia: 45 - 6.000 Hz Skuteczność: 88 dB Impedancja: 4 Ohm Głębokość montażowa: 62 mm SIGNAT H20 Dane techniczne: Średnica: 200 mm Rodzaj: midbass Moc RMS: 90 W Moc Max: 180 W Pasmo przenoszenia: 40 - 5.000 Hz Skuteczność: 88,5 dB Impedancja: 4 Ohm Głębokość montażowa: 64 mm Najlepiej byłoby podmienić na H16 i usłyszeć Wtedy miałbym pewność co robić... -
Jakie głośniki do Passata B5
skniwasserball odpowiedział wilczak → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Mam pytanie do specjalistów: przy wymianie linki mechanizmu opuszczania szyby, zauważyłem, że w aucie mam zamontowane z przodu głośniki Signat H20. Radio mam Gamma V, z tyłu głośniki raczej oryginalne, gdyż grają słabiej (ale nie sprawdzałem wizualnie). Cały zestaw gra dobrze (nie narzekam) lecz obawiam się, że ta kombinacja nie jest efektywna (H20 jest zbyt duży do tak małej mocy wyjściowej radia). Czy mam rację? Nie chciałbym wymieniać radia (mam sterowanie z kierownicy+ zmieniarkę) i zastanaiwam się czy nie wymienić H20 na H16? Co o tym sądzicie? Uważam, że H16 jako mniejszy, dostanie propocjonalnie więcej mocy do swojego zapotrzebowania i zagra lepiej niż H20, który dostaje z radia Gamma V stanowczo zbyt mało mocy? -
elektryczne fotele z pamiecia
skniwasserball odpowiedział viking → na temat → Elektryka, oświetlenie
Kolego, przeszukaj forum pod hasłem "moduł komfortu" - sądzę, że pamięć foteli i lusterek jest obsługiwana przez moduł. -
Naprawa linki podnoszenia szyb.
skniwasserball odpowiedział fałwej → na temat → Poradniki i instrukcje
Odświeżę temat: czy w przypadku zerwania linki, proponujecie: - kupno mechanizmu z blachą, - wymianę samego mechanizmu? Plusy w pierwszym przypadku to wymiana starej części na nową lecz niestety trzeba przełożyć inne kableki. Rozwiązanie drugie niesie za sobą konieczność demontażu starego mechanizmu i włożenie nowego więc jest pewnie o wiele bardziej pracochłonne. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. -
elektryczne fotele z pamiecia
skniwasserball odpowiedział viking → na temat → Elektryka, oświetlenie
-
elektryczne fotele z pamiecia
skniwasserball odpowiedział viking → na temat → Elektryka, oświetlenie
Ja zmieniałem i byłem w takiej samej sytuacji jak Ty. Fotele i lusterka elektryczne i z pamięcią. Lusterko MUSI być z B5 FL. Lusterka w B6 miały inne narożniki i na pewno nie będzie pasowało mocowanie. Co do pinów to niestety nie pamiętam ale zobacz: http://www.passatplus.de/umbauten/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm http://www.passatplus.de/umbauteile/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm Sama wymiana i podłączenie nie jest trudna choć się jej obawiałem. Ogólnie polecam wymianę: z prawej strony wreszcie coś widać a dodatkowo wizualnie auto moim zdaniem wygląda lepiej. Jeżeli masz zapas gotówki, proponuję pokombinować/poszukać lusterek z doświetleniem podłoża. Podłączysz sobie moduł "coming leaving home" (o którym w modelu B5 też tu dyskutujemy) za jednym zamachem (będziesz miał zdjęte boczki) i będziesz miał tak, jak w reklamie VW Touareg'a :-) -
Coming home/Leaving home
skniwasserball odpowiedział skniwasserball → na temat → Dyskusje o motoryzacji
Tak to działa. Zobacz: [ame]http://www.youtube.com/watch?v=wOXNQVIyBJk[/ame] [ame]http://www.youtube.com/watch?v=iSK9LgVxZxI[/ame] Wystarczy podpiąć gotowy moduł lub moduł zbudować samemu (niektórzy potrafią). -
Zobacz czy nie masz wyząbkowanych opon - co prawda to dolegliwość 4x4 ale warto rozpocząć od opon.
-
Montaż głośników w B5 - Rezanie
skniwasserball odpowiedział Doc → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Witam, być może ktoś podpowie mi, gdyż spotkał się z taką kwestią. Mam radio Gamma V, pełen komplet głośników (przednie na pewno oryginalne - widziałem jak zdjęte były boczki, a tył nie wiem) i z tyłu grają lepiej (czyli porównując granie: tylko przód vs tylko tył, tył gra lepiej - lepszy bas). Czy to możliwe? Chyba, że ktoś wymienił ale dlaczego dał z tyłu lepsze? -
Naprawa wgniecenia bez szpachlowania i malowania?
skniwasserball odpowiedział temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Ja mogę z czystym sumieniem polecić: http://www.bezlakieru.pl/galeria.htm Mam sedana i wgniotka była na tylnej klapie wwielkości ćwiartki dłoni... dość głęboko i niestety przy samem krawędzi - uszkodzenie od opony terenówki, która bardzo mocno oparła się o auto.. Pan Tomasz w 1,5 godziny naprawił wgniotkę praktycznike bez śladu. Jedynie jakby się przyjrzeć super dokładnie to delikatnie krawędź od strony rejestracji ma ok 0.5 mm różnicy... ale nikt tego nie jest w stanie wypatrzeć. Warunki, które muszą być spełnione to: - wgniecenie bez uszkodzenia lakieru - blacha nie może być szpachlowana -
Pag-bud, wygląda na bardzo dobrze utrzymane autko. Bardzo mi się podoba, piękne auto!!! Jak dla mnie na pewno super wyposażone... ma wszystko co na prawdę potrzebne i wpływa na komfort - na pewno nie jest to podstawowa wersja! Szkoda tylko, że wypowiedzi niektórych osób są raczej małowartościowe (przecież nie konfigurujesz auta nowego, gdzie masz nieograniczony wybór), że niby brakuje "prysznica" i innych gadżetów (które niekoniecznie mogły być w takiej konfiguracji auta dostępne)... pewnie zaraz padnie stwierdzenie, że jest czarny... więc nie pełna opcja bo powinien być w innym kolorze Szerokości dla Ciebie i dobrych dróg.. ale z takim zawieszenie żadna dziura nie jest straszna Wcześniej napisałeś,ze autko zaskoczyło zarówno pozytywnie jak i delikatnie negatywnie? napiszesz parę słów na ten temat?
-
Czeka Cię wymiana manetki, gdyż pewnie już nie łączy. Zobacz na wolnej chwili wątek: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40076 Powodzenia, z tego co pisali Użytkownicy, sprawa nie jest skomplikowana :-)
-
Pozwólcie, że wrócimy do tematu: Przemek (pag-bud), jak ogólne wrażenia z jazdy? Teraz sam możesz wspierać przyszłych posiadaczy autka? Czy jest coś, co Cię strasznie negatywnie zaskoczyło? Ewentualnie jakiś "feler", który dopiero kupujący zauważa po zakupie? To piękne komfortowe auta z bardzo dobrym wyposażeniem a napęd daje frajdę i bezpieczeństwo :-)
-
Przejrzałem wątki dotyczące deski: mam podobne lecz nie takie samo pytanie. U mnie w ubiegłym roku wymieniana była przednia szyba w renomowanym warsztacie. Przez niecały rok wszystko było ok, lecz zimą, po wjechaniu w dziurę, zaczęło coś delikatnie stukać (tak jakby metal o szybę) - bardo delikatnie z okolic samego środka szyby. Zadzwoniłem do Firmy, zaprosili mnie w ramach dożywotniej gwarancji na "oględziny". Ponieważ szyba się nie odkleiła, tzn. nie przecieka i nie szumi na słupkach oraz iż sam nie proponowałem jej odklejania, panowie zaczęli szukać lecz nic nie widać aby działo się coś złego. Jedynie po prawej i lewej stronie były metolowe wypustki/wargi, które "przytrzymywały szybę", wraz z uszczelką (mowa o dolnej krawędzi szyby). Panowie mocno dogięli rant/wargę z lewej strony lecz jazda testowa pokazała, że hałas, tyle, że mocniejszy słychać na nierónwościach blisko prawego słupka i czasami po środku szyby (cały czas mowa o stukach w dolnej części szyby). Wróciłem za ok 2 godziny, z tym, że jadać 5 km po kiepskiej drodze, hałas ucichł... jednak Panowie znowu zdjęli plastykowe podszybie i odgięli ranty (zostawili troszkę luzu) jednak hałas nadal słychać. Czy ktoś wie jak mocno przyciskać te ranty do szyby? a może przyczyna tkwi w innym elemencie? Czy możliwe aby cała szyba się odkleiła czy może tylko na dole? (niestety Panowie mięli awarię kompresora, którym można sprawdzić szczelność klejenia szyby). Ten hałas przypomina stukanie szyby o metal, choć to ciężko jednoznacznie stwierdzić i pojawia się teraz po środku podszybia, na dole szyby i występuje przy dużych nierównościach. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :-)
