Skocz do zawartości

mefistokamil

  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mefistokamil

  1. Witam wszystkich, Mam problem z moja skrzynia biegów (JCX) 5 biegowy manual. Od momentu jak zrobiło się zimno na zewnątrz to rano po odpaleniu auta bardzo ciężko wbić 3 bieg, to jest takie uczucie jak gdyby nie było tam miejsca na ten 3 bieg, czuć duży opór wciskając ten bieg. Nie słychać zgrzytania, skrzynia pracuje cicho. Po nagrzaniu auta wszystko śmiga ok, 3 wchodzi bardzo płynnie. Wymieniałem olej w skrzyni już 2 raz w przeciągu miesiąca, za drugi razem zalałem ten właściwy wcześniej był motul motylgear 75w-80, natomiast po tych dwóch wymianach nie widać żadnej różnicy .... co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Pozdrawiam serdecznie
  2. kurcze tylko o tyle dziwne u mnie jest to ze problem występuje tylko przy wrzucaniu 3 biegu :/ i tylko gdy jest zimno, tak sie zastanawiam ze gdyby to była wina oleju to miałbym problem z wrzuceniem każdego biegu a nie tylko 3 :/
  3. Witam wszystkich, Problem w dalszym ciągu występuje :/ olej w skrzyni wymieniony natomiast w dalszym ciągu po odpaleniu silnika gdy jest zimno nie mogę wbić 3 biegu, dzisiaj z całej siły wbiłem tą trójkę ale to bym jakiś hardkor :D podczas tego wbijania na sile nic nie zgrzyta (to jest takie uczucie jak gdyby nie było miejsca na tą 3) a jak się samochód rozgrzeje to wszystko śmiga tak jak należy..... w czym może być problem ? pozdrawiam Passat 1.9 TDI BXE 105 KM skrzynia manual 5 biegów JCX
  4. Cześć mam pytanie, czy podczas nagłego hamowania kontrolka ABS powinna migać ? dzisiaj testowałem nowe zimowe opony na śniegu i gdy nagle zacząłem hamować to czułem na pedale hamulca "odbijanie" natomiast kontrolka nie mrugała a jestem przekonany ze ubiegłej zimy było odwrotnie, przy nagłym mocnym hamowaniu czułem odbijanie pedała hamulca i jednoczesne mruganie kontrolki ABS Pozdrawiam
  5. obawiam się ze przy poprzedniej wymianie oleju tzn.5 lat temu nikt go nie przechylał i było za mało oleju, już wtedy ciężko biegi wchodzili ale to bagatelizowałem bo po rozgrzaniu auta biegi śmigały elegancko :/ jutro podjadę do znajomego mechanika przechylimy auto i postaram się dolać tą litrę oleju który mi został bo nawet go nie otworzyłem :) dzieki za pomoc !
  6. Witam wszystkich, mam pewien problem dzisiaj chciałem wymienić olej w skrzyni biegów (manual- 5 biegów), problem polegał na tym ze przy ujemnych temperaturach ciężko było wbić bieg nr 3. Po odkręceniu korka spustowego (i wlewowego) wyleciało około ... 0,5 oleju a powinno minimum około 2 L :/ W pierwszej chwili pomyślałem ze nie było oleju w skrzyni ! ale co ciekawe wlałem około 1L z czego tez troszkę wypłynęło ... jak to możliwe ze wyleciało tego oleju tak mało i weszło również nie 1,9 L jak powinno tylko około 1L (z czego troszke wypłyneło) Pozdrawiam serdecznie
  7. Cześć wszystkim, Chciałbym się was poradzić jaki interfejs diagnostyczny będzie dobry dla Passat b6 1.9 TDI ? jestem totalnie zielony w tej kwestii znalazłem milion rożnego rodzaju nazewnictw, vag-com, vcds, hex itp itd co mi totalnie nic nie mówi. Jaki polecicie interfejs do tego auta abym mógł zainstalować na laptopie program, podłączyć go z autem i sprawdzić chociażby korekcje wtrysku na pompowtryskach. Znalazłem takie coś na allegro, https://allegro.pl/oferta/interfejs-vag-usb-kkl-polski-vw-audi-skoda-seat-7078283557?reco_id=bbf07cfe-86d4-11ea-b6a5-b02628c81960&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118 z tym że to jest do aut VW do 2004 a nie mogę znaleźć nic z podobnym interfejsem pasującym do mojego paska z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
  8. WItam, Mam pytanie, jaki rozmiar tarcz hamulcowych do Passata b6 1.9 tdi 105 KM ? Widze że na allegro swprzedają dwie opcje 280mm i 312 mm, jak rozumie obie będa pasowac ? Pozdrawiam
  9. Witam serdecznie, Mam pytanie w jaki sposób mogę wymontować przednią kratkę nawiewu (tą nad radiem ) ? problem polega na tym ze w środku coś mi stuka, buczy... jak uderzę ręka z góry to przestaje ale za 10 min problem się pojawia. Zakładam że coś tam wpadło i chciałbym tą kratkę wyciągnąć i zobaczyć czy coś w środku siedzi
  10. Witam, mam pytanie dzisiaj niestety otwierajac drzwi, oderwałem połowe czarnej listwy osłaniającej od spodu drzwi oraz element progu (zaznaczony elipsa) przy przednik kole. Moje pytanie jak wymontować oba te elementy ??? i czy bez problemu je gdzies dostane ? Pozdrawiam i wysyłam zdjecie przykladowe o co mi chodzi
  11. Witam od pewnego czasu mam pewien problem, wskazówka paliwa pokazuje błędną wartość mam paliwo pod korek a pokazuje 3/4 i tak raz dobrze pokazuje raz źle... natomiast ostatnio podczas tankowania za każdym razem wybijało mi pistolet tak jakby był pełen bak a miał mniej niż polowe, jakiś czas temu dolewałem paliwo z kanistra i słyszałem bulgotanie/uchodzenie powietrza musiałem bardzo długo wlewać 20 L paliwa. W czym może być problem ? czy jest gdzieś (na pewno jest) odpowietrznik który może się zablokował ??? Pozdrawiam
  12. Passat B6 1.9 TDI 2007 r. Witam mam dziwne objawy hamulca ręcznego. Co jakiś czas ( miesiąc lub dwa) mam takie objawy że gdy zgaszę samochód to ręcznym sam mi się włącza i wyłącza tzn. ( jednocześnie po zaciśnięciu, słychać jak zwalnia zaciski), a ostatnio wyskoczyła mi żółta kontrolka (podczas przeglądu ) natomiast hamulec działał bo oba koła zostały zatrzymane na rolkach aż auto z nich "wyskoczyło" a więc skoro hamulec działa w jego podstawowym zakresie to znaczy oba koła potrafi zablokować i zwolnić to dlaczego wyświetliła mi się żółta kontrolka (P) ??? z 2 miesiące temu też mi się wyświetliła ale po 10 km zgasła. Pozdrawiam Wszystkich Pasatowiczów !
  13. właśnie tu jest problem... tak jak wspomniałem cała część bloku z tylu jest mokra wiec zdjęcie raczej nie odda tego co powinno. Moje pytanie zakładam że turbo nie puszcza oleju (wersja wstępna, generalnie turbo też jest uciapane) to co może oprócz turbiny puszczać a znajdować się z tyłu silnika >?
  14. Witam, CO może być przyczyną oleju silnikowego na jego tylnej części ? Pytam ponieważ MECHANIK NR. 1 powiedział że to turbosprężarka... z kolei MECHANIK NR.2 twierdzi ze turbo jest ok natomiast coś mu chłodnica oleju sie nie podoba... skąd takie rozbieżności ? Nie chciałby regenerować turbiny podczas gdy może to być wina czegoś innego... podczas jazdy nie kopce z auta jedyne co to podczas odpalania na zimnym silniku gdy np. stoi całą noc to zakopci na niebiesko i to wszystko. Czy ktoś z was miał podobny problem ? albo jakieś sugestie skąd ten olej może sie wydostawać na tylnia część silnika ? w skrócie z przodu i z góry wyglada jak noweczka "pod sprzedaż" a z tyłu jedna wielka plama oleju 1.9 TDI 105 KM silnik BXE wersja bez DPF-a Olej wymieniam co 10 tyś km ( Liqui Moly 5W-40) i w tym czasie muszę dolać 1L oleju auto w polskim salonie kupione 240 tyś. na liczniku. Pozdrawiam Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum/ rainman777
  15. 1650 km ( zakladam ze w baku bylo pełno, rezerwa swiecie sie gdy zostaje około 7 litrów paliwa) wiec na 63 litrach zrobiles 1650 km spalanie wychodzi wtedy 3,8 pierwszy raz sie spotykam z czymś takim
  16. ja własnie zrobiłem 1123 km i wyświetliła sie rezerwa auto bylo zatankowane pod sam korek
  17. Jak w temacie ile robicie kilometrow na na jednym baku w waszych paskach z 1.9 tdi bxe ? Pozdrawiam
  18. Właśnie niektórzy robia 400 tyś i jest ok, jeszcze inni wymienili panewki a okazało sie że wyglądały jak nowe... szkoda mi $$$ na ich wymiane bo juz wsadziłem w to auto w ciagu roku 4 tyś dwumas + wałek rozrządu i co teraz z tymi panewkami mam 237 tyś. i zaje*** dylemat
  19. Odświeżę temat jakie macie przebiegi przy swoich passatach z tym silnikiem ? Pytanie kieruję do tych którzy nie wymieniali jeszcze panewek ja mam 234 tyś. a słyszałem lub czytałem ze (np. jak poprzednik) ludzie robią po 370 tyś bez wymiany i wszystko gra Pozdrawiam
  20. Nie nie, silnikiem. Jak podnioslem maske i chcialem.go odpalic to myslalem ze silnik wyskoczy w powietrze i dzieje sie tak gdy jest ciply. Na zimnym tego nie ma
  21. Ja tez juz sprawdzalem rozrusznik i wszystko z nim ok, wiec chyba pozostaje tylko zwiekszenie tej dawki startowej. Jestem laikiem w tych sprawach ale.zastanawia mnie dlaczego na zimnym silniku pali lepiej niz na cieplym ? tak jak wspominalem bedac na przegladzie rejestracyjnym to jak chcialem.go odpalic to malo go z ramy nie wydarlo, rozrusznik kreci bez problemu, kontrolka od swiec swieci sie w normalnym czasie, tu zmian nie widze. Odpalanie go przypomina troche jakbym sie dlawil ale odpala szybko w czasie "normalnego" odpalania tylko jest takie nieaamowite szarpniecie ze szok
  22. Auto generalnie dobrze wkręca się na obroty, nie zauważyłem z tym problemu. Silnik zawsze odpalam z wciśniętym sprzęgłem 3 mechaników sprawdzało dwumas na różne sposóby od szybkiego przyspieszenia i gaz do oporu na wysokim biegu przez odwrotna sytuacje na 5 biegu jade 80 km/h i hamowanie do 40 km/h i gaz do oporu, i żadnych drgań nie ma. Pod maską sucho żadnych wycieków nie ma może faktycznie ten czujnik temperatury. Teraz do zgłupiałem bo jak mowie jeden mechanik mowi ze tylko i wylacznie dawke startowa trzeba zwiększyc, z kolei inny ze czujnik położenia wału czy wałka rozrządu i też właśnie czytałem na necie ze czujnik temperatury.
  23. dwumas wymieniałem dwa miesiące temu, z dwumasem jest wszystko ok sprawdzało mi go już 3 mechaników, i jeden mówił o tym ze koniecznie trzeba zwiększyć dawke rozruchową natomiast drugi mowi ze to jest czujnik położenia wałka rozrządu albo wału korbowego i sam juz nie wiem co z tym robic
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności