Skocz do zawartości

adamos_as

  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez adamos_as

  1. zarembaz Tak pokazuje, ale czasem jak sobie umyśli. Passat2004 Na 100% to nie wydech, jak już pisałem to nie tylko od wibracji występuje i to dzwoni w samym przodzie.
  2. Witam, posiadam 1.9 tdi z 2008r. 105KM. Żadnych większych problemów oprócz zatartej pompy paliwa, która została wymieniona na nówkę (zmarznięty olej napędowy w zimie i kilka godzin stania na -20). Od jakichś dwóch tygodni pojawił się problem dziwnego dźwięku tak jakby lekkiego dzwonienia. Objaw występuje w przedniej części auta, gdy jest 3500 obrotów, nie ma znaczenia czy na jałowym biegu czy podczas jazdy wtedy jest to zawsze. Czasem ten objaw występuje przy nierównościach jak auto przechyla przy powiedzmy 50km/h lub przy puszczeniu gazu z obrotów tu już przy minimalnych obrotach i mniej to słychać, tak jakby wibracje to wywoływały. Podczas nierówności się to zdarza, wiec coś w silniku można wykluczyć chyba? Dodaje filmik może ktoś się z tym spotkał? [video=youtube;S-QMMtzX8G0]http://www.youtube.com/watch?v=S-QMMtzX8G0
  3. no dostep jest do 1 torksa i tu lipa bo drugi przykrecony jest schowany i trzyma uszarpalem sie z 3godz i nic:/
  4. po co mam poluzowac torxy od zamka tylniego jak zaciete mam drzwi przednie? a linki od klamki zewnetrznej nie ruszalem...
  5. nie pomoże niestety jestem w stanie wyciagnąć poszycie w zamknietych drzwiach i zdjac metalową obudowe ale wole jechać do mechanika żeby coś zaradził, probowalem ruszac drzwiami i ciagnac za klamke, za linke bo wysunalem troche poszycie i nic nawet nie drgna...
  6. Przy wymianie wkładki od centralnego byłem zmuszony pruć całe drzwi, aby poprawić zastawkę, która trzyma mi wkładkę bo mi spadła ze śruby, to samo miałem od pasażera z tym, że zajęło mi około 1,5 godz robota, a na drzwiach od kierowcy była klątwa, tylko poważnie, co złożyłem wszystko do kupy to na końcu okazało się że coś nie działa prawidłowo i od nowa prucie i tak z 4x... aż centralny zaczął świrować i po jakichś 4 godz roboty kolanko w zamku się zatrzasnęło, a co za tym idzie drzwi mi się nie zamykały tylko odbijały, oczywiście poszło 40WD i po 30 minutach stukania pukania, ruszania klamka, aż wkońcu odkręciłem trochę zamek z torsów owe kolanko się z ledwa bieda wysunęło i mogłem zamknąć drzwi, lecz odrazu tego nie zrobilem i wpuściłem dużą ilość 40WD w zamek, zamknąłem i takim sposobem mi się zatrzasnęły drzwi, czyli nie odbija mi kolanko linki sprawne w 100%, wszystkich kombinacji już próbowałem i zostałem z zatrzaśniętymi drzwiami i nie dokręconym poszyciem...aż się chce płakać... Jakby to miało jakieś znaczenie to zamykanie bez pilota 97 AFN 1,9tdi 110PS I pytanko co zrobić z drzwiami? Czy demolować poszycie wewnętrzne byle za wszelka cenę się dostać do zamka i go próbować drzeć byle by popuściło kolanko, jezeli jest dojscie?Macie jakieś propozycję, pomysły?? Teraz kolanko o które mi chodzi:
  7. Siemanko, u mnie troszkę odmienny problem, przerywa mi lewe światło wewnętrzne chciałem się zabrać za to lecz nie wiem jak rozebrać żeby nic nie połamać, może macie jakieś sposoby na rozebranie? U mnie zwykły AFN 97r B5
  8. Miałem wczesniej w innym aucie H4 Philipsa X-treme Power byly ok. Do paska tez wsadziłem X-treme Power (oczywiscie H7) i nie narzekam.
  9. 1.B5 1,9 TDI 110PS 2.Firestone Winterhawk 3.195/65/15 4. standardowa 5 nowa 6.pozytywy: bardzo cicha (jak letnia), idealna na mokrej nawierzchni i na błocie 7.negatywy: słabsza na lodzie 8.Dobra opona za rozsądną kasę. Naprawde warto. Oceniam że to troszkę wyżej niż średnia półka.
  10. Jeżeli nie czujesz mocnego ciągu od 1700-1800 obrotów, to bym stawiał na regeneracje turbiny.
  11. Musisz sprawdzić czy Ci drzwi nie opadły, ostatnio mam taki problem po tej zimie od kierowcy, lecz wd40 nie pomaga:/
  12. poduszki z pewnością miałem to samo mi pomogło.
  13. 1083km na przewaznie trasie 1.9 tdi 110KM
  14. po zdemontowaniu schowka ukazalo mi sie kolanko z linka od sterowania nawiewem cieplo/zimno chodzic chodzi, tylko problemy jest z tym ze ktorys z zatrzaskow sie wylamal i opada to kolanko i pasowaloby go wymienic tylko gdzie ja takie dostane... a to zdjecia przedstawiajace kolanko: 1 zdjecie przedstawia, prawidlowo wpiete kolanko 2 zdjecie przedstawia, w jaki sposob sie przemieszcza kolanko po kreceniu pokretlem 3 zdjecie przedstawia, kolanko juz przezemnie wyciagniete i pytanie co sie moglo wylamac badz tez wyrobic ze to kolanko sie wysuwa i nie dziala prawidlowo jakies pomysly co z tym zrobic? Czy wgl jest szansa dostania takiej czesci gdzies? EDIT: Pomogła sprezyna bardzo ladnie chodzi, tylko sie maly kawaleczek z jednej strony uszczerbal w kolanku i po zamianie steruje na odwrot czyli pokretlo na cieplo leci zimne pokretlo zimno a leci cieple ale zawsze to cos. Ostatnie pytanko, zmienilem chlodnice wlalem 3,5litra do zbiornika z gornym przewodem odpietym az juz zaczelo z niego cieknac zapiolem i dolalem na maximum, czy cos wiecej moge zrobic? Po przejechaniu paru km 90stopni a ze zbiornika nie ubylo, czy to normalne ze 3,5litra plynu wystarczylo na pusta chlodnice? czy chlodnice trzeba w jakis sposob odpowietrzać?
  15. no właśnie nawet się za to nie zabierałem, panel sterujący czyli cały panel włącznie z radiem?
  16. a sora własnie manual i nigdzie na google nie mogę znaleść pomocy:kwasny
  17. Podpinam się pod temat: Passat b5 AFN 1.9 tdi 110KM 97r. Problem polega na tym, iż zacięła mi się klapka od sterowania powietrza silnik/zewnątrz i na obecną chwilę jest zacięta na silnik, więc zaraz po złapaniu 90 stopni już się zaczyna robić duchota... przy większych mrozach w zimie było okey, jak teraz przyjdzie lato to będzie męczarnia i tu moje pytanie, gdzie się znajdują te klapki od sterownia powietrza?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności