-
Liczba zawartości
81 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez jedrek_masta
-
Tak. odepnij aku bo wyskoczy Ci potem błąd poduszki a tak oszukasz komputer i nie będzie błędu. oczywiście podłącz dopiero po założeniu kieraka i podłączeniu poduszki. pozdro
-
Tuff Stuff firmy STP to pianka idealna do tego. Ja czysciłem nią u siebie welur mam jasny i tez ubrudzony przez mechaniorów, ale wyczysciła sie pięknie. psikasz czekasz przecierasz w wycierasz do sucha. bomba. zdjęcie tego specyfiku Pozdro.
-
Ja sie podepne tu. Dziś miałem niemiłą niespodzianke;/ Mianowicie u mnie w AJM dziś wywaliło czujnik temperatury i ON tryskał mi po całej komorze silnikowej;/ zatankowałem sobie normalnie dziś i jade i czuje wyraznie zapach ropy, leciało z nawiewów i zonk pełno ropy pod samochodem, okazało sie ze obudowa w której jest osadzony czujnik skruszała i czujnik wysunął sie z niej i tryskała ropa. Najlepiej ze jechałem własnie do poznania w trase 200km na szczescie stało sie w moim miescie wyjazd na jutro przełożony, w serwisie 70 dyszek poszłooo. niby to jest taki króciec i w nim czujnik czyli dwa elementy + oring a w serwisie jako całość sprzedają i etka też tak pokazuje. niżej zdjecie z etki o jakim czujniku mówie
-
Wymiana uszczelki pod głowicą - ceny, koszty
jedrek_masta odpowiedział temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Wymiana śrub jest konieczna(taka też jest procedura podręcznikowa), śruby te niejako się rozciągają przy dokręcaniu (odpowiednie siły kluczem dynamometrycznym) i ponowny montaż nie jest dobrym pomysłem. -
Też może być związek z pompowtryskiwaczem jak kopci...
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
jedrek_masta odpowiedział Konrados → na temat → Silnik, skrzynia biegów
mner mógłbyś wstawić jakąś fotkę z umiejscowieniem czujnika i termostatu w Twoim silniku, mam ten sam i szykuje się do wymiany czujnika i termostatu. i prosiłbym tez gdybyś mógł coś napisać o samej wymianie, czy sam pod domem czy w kanale czy jak i jak to wygląda, duży problem?. dzięki z góry i pozdrawiam. -
Wymiana uszczelki pod głowicą - ceny, koszty
jedrek_masta odpowiedział temat → Passat B5 (3B i 3BG)
To za kompletny rozrzząd z pompą wody i paskami, klocki hamulcowe ate, łożyska pisaty kół, wymiana uszczelki pod głowicą kompletne z wymiana zaworów, wszystkie filtry paliwa powietrza itd, wymiana oleju, swieca jakas, i jakies tam duperelki. to tak to wyglądało... -
Dziwne odgłosy od strony poduszki pasażera
jedrek_masta odpowiedział draper3 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Mozę wentylator?? silnik wentylatora? coś sie dostało na łopatki od strony filtra kabinowego? -
Wymiana uszczelki pod głowicą - ceny, koszty
jedrek_masta odpowiedział temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Witam, chce sie podzielić z wami kosztami wymiany uszczelki pod głowicą. teoretycznie sprawa wygląda ok, nic specjalnego... ale po rozebraniu jak mechanik zaczął mi wyliczac co trzeba co nie trzeba to mnie głowa rozbolała, okazało sie ze do wymiany rozrząd i wiele duperelków innych... gdzie kwota urosła do 2900 złotych + 1000 zł robocizna... głowica: rzecz jasna planowanie z nowymi prowadnicami zaworów 300zł(po kosztach), uszczelka 155zł, śruby głowicy 70zł, wymiana zaworów 300zł, do tego rozrząd, paski, filtry, rolki i inne uszczelniacze, łożyska, wymiana oleju... jak mówie skonczyło sie na 3900zł z robocizną. -
u dzików małe warchlaczki na wiosnę sie wykluły pewnie:P:D:D
-
ZGASŁ I NIE ODPALIŁ 1.9 tdi 90 KM
jedrek_masta odpowiedział piotr f → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
taki guzik od odcięcia może być dosłownie wszędzie, tylko zasugerowałem ze takie coś może się dziać. Być może to coś zupełnie innego. ten guzik od dvd to jest pewnie by było można oglądać filmy w trakcie jazdy. -
ZGASŁ I NIE ODPALIŁ 1.9 tdi 90 KM
jedrek_masta odpowiedział piotr f → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Może masz odcięcie paliwa o którym nie wiesz nie używasz i się załączyło nieświadomie?? -
dobra, jakby mnie oderwali od pracy i kazali biegać 90 minut to bym po 15 z językiem przy pasie leżał. a tu jednak biegali do końca. Nie to zebym ich bronił. gole nam sie przydadzą
-
Ale tu nie ma nic do strachu po prostu jak się przepaliła, to wymiana żarnika nie jest to jakiś ogromny koszt, na pewno nie lampa do wymiany:).
-
Passat 2003r Xenony, nie dziala samopoziomowanie i spryskiwacze
jedrek_masta odpowiedział Kamilek1307 → na temat → Elektryka, oświetlenie
włącz światła gdzieś przed ściana lub drzwiami garażu i wsadź do bagażnika teściową, switała uniosą się do góry i jeżeli działa samopoziomowanie to światła sie opuszcza... -
haha złapałem ich jak gmerali przy kamerce jakies filtry zakładali na obiektyw i gadali cos po jakiemuś, sypali żarcie, zdążyłem tyko printskrina zrobić
-
czy chodzi o ten lewy dolny na centralnej? jak tak to jest to od asr/esp.
-
uszczelka uszczelką ale trzeba wykonać planowanie głowicy i w zależności od przebiegu popatrzeć na prowadniczki zaworów czy nie są powycierane ale to juz Ci powiedzą w warsztacie gdzie będzie planowana głowica... planowanie do 100zł.
-
uszczelka pod głowicą, tak jak mówią poprzednicy...
-
Dziki dziki dziki:PP Jakoś mnie uspokaja ta kamerka te odgłosy lasu i ptaszków:D
-
Ciężko odpala, dymi, silnik AJM
jedrek_masta odpowiedział waldi162 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
ja mam Tiptronic automat i bujam się lekko 200km/h przy automacie... manual powinien mieć więcej... spalanie mam podobne... Tylko w mieście poniżej 10l zejść ciężko przy dość dynamicznej jeździe... dodam ze nie zauważyłem kopcenia nawet przy kick down... -
Jakie to soczewki?? ja tam widzę halogeny ode mnie z podsufitki w kuchni lub łazience...
-
Passat 2003r Xenony, nie dziala samopoziomowanie i spryskiwacze
jedrek_masta odpowiedział Kamilek1307 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Co do samopoziomowania to przy zawieszeniu jest czujnik, sprawdz czy nie spadł z elementów zawieszenia... tez mam xenon i trochę chore jest dla mnie ze aby spryskac reflektor musze spryskiwać przednią szybę i po trzech sekundach spryskuje szkło reflektora, ani to oszczędnie ani wygodnie... -
Witam ponownie, problem rozwiązany:D mianowicie ten kto wymieniał żarówki poprzednim razem źle je wsadził!!!! a ja myśląc ze to od żarówek przy ich wymianie wsadziłem je tak samo myśląc ze to jest ok, nie było ok bo nic nie było widać. teraz niebo a ziemia!!! powiedział mi o tym znajomy mechanik poprawił co trzeba wyregulował i jest pięknie:D Więc soczewki to nie kicha, świeca całkiem ładnie tylko zwróćcie uwagę na montaż żarówek;P Pozdrawiam:)
-
u mnie nie pomogło nic wymienienie żarówek, nie widzę żadnej różnicy, w sumie w nocy to nic nie widzę;/
