tomekpn
-
Liczba zawartości
29 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O tomekpn
- Urodziny 04/10/1976
Informacje osobiste
-
Imię
Tomasz
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Warszawa
Samochód
-
Silnik
B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR)
-
Rok produkcji
2007
-
tomekpn obserwuje zawartość → [B6] Hamulec ręczny - Błąd, Uszkodzone spryskiwacze reflektorów??? – dziwna usterka…, B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika i oraz 7 innych
-
2.0 TDI 140KM CR- tryb awaryjny
tomekpn odpowiedział Robert !!! → na temat → Silnik, skrzynia biegów
W nawiązaniu do mojego poprzedniego postu - jak powinna zachowywać się przepustnica podczas procesu wypalania DPF ? -
2.0 TDI 140KM CR- tryb awaryjny
tomekpn odpowiedział Robert !!! → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat... Na wstępie zaznaczę, że nie ma żadnych błędów, DPF w komputerze nie jest zapchany. Przypadłość wygląda następująco: ostatnio co ok. 100 km silnik zaczyna podbijać na wolnych obrotach do ok. 1000 rpm. Nie ma przy tym spadków mocy, są delikatne poszarpywania. Taki stan trwa do momentu wyświetlenia kontrolki DPF. W momencie wyświetlenia jej obroty spadają do normalnych 800 rpm i wszystko jest OK. Oczywiście wchodzi w tryb wypalania i wtedy też podbija obroty. Podejrzewałem, że winą jest wadliwie działający czujnik ciśnienia spalin, ale podmieniłem go, wypaliłem DPF i po 130 km sytuacja się powtórzyła. Mam urządzenie ELM327 i zacząłem obserwować co się dzieje - moje podejrzenia padają na przepustnicę. Jeśli auto zachowuje się normalnie, to przepustnica otwarta jest w zasadzie cały czas na 95%; przymyka się tylko podczas zmiany biegów i zamyka całkowicie przy gaszeniu silnika. W momencie gdy zaczyna podbijać obroty przepustnica prawie całkowicie się zamyka (otwarta na ok. 10-12%), a przy przyspieszaniu pracuje w całym zakresie, po czym znowu prawie się zamyka. Zrzuty z ELM 1. Silnik zgaszony 2. Po odpaleniu 3. "Podbite" obroty 4. Włączona kontrolka DPF Czy to padnięta przepustnica ? Tylko dlaczego pracuje w całym zakresie swoich możliwości..? -
Odgrzewam... Od kilku dni obserwuję bardzo dziwne zachowanie mojego Paska - ostatnio zapaliła mi się rezerwa i dolałem ok. 12L paliwa (pusto w kasie ). Komputer pokazuje aktualnie średnie spalanie na poziomie 8L/100km, zrobiłem 75km, tymczasem wskazówka zaopatrzenia baku zjechała o trzy kreski, czyli o ok. 13L - średnie spalanie ze wskazań 17L/100km (!). Wcześniej gong przypominający o konieczności zatankowania pojawiał się przy 100km rezerwy, teraz "dzwoni" przy 80km. Do tego dochodzi poszarpywanie oraz stałe trzymanie obrotów na ok. 1000 RPM. Ostatnio wymieniałem olej i wszystkie filtry. Czy ktoś spotkał się już z takimi objawami ? Dodam, że autko tankowane VERVĄ, DPF wypalany 300km wcześniej, wtryskiwacze wymienione...
-
Czyszczenie EGR-a i przepustnicy 2.0 TDI
tomekpn odpowiedział latinoo_80 → na temat → Poradniki i instrukcje
Dokładnie o ten siłownik chodzi (nr 3 z drugiego obrazka).. U mnie miał on oznaczenie 03G 129 061C, ale dokładnie sprawdzą Ci w serwisie po VINie - ponoć w między czasie była jakaś zmiana. -
Czyszczenie EGR-a i przepustnicy 2.0 TDI
tomekpn odpowiedział latinoo_80 → na temat → Poradniki i instrukcje
Proponuję najpierw sprawdzić siłownik sterujący klapami w dolocie. Poczytaj mojej posty w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/threads/121836-B6-2-0-TDI-BMR-170KM-dziwne-objawy-co-do-mocy-silnika/page4 str. 3 i 4. Możesz pisać do mnie na [email protected] -
B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika
tomekpn odpowiedział spaluchwp → na temat → Silnik, skrzynia biegów
No a sprawdzałeś gruszkę ??? Jakby co, to majątku nie kosztuje (w ASO ok. 60 PLN) można podmienić - nie zaszkodzi, a pomóc może. -
B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika
tomekpn odpowiedział spaluchwp → na temat → Silnik, skrzynia biegów
U mnie jak ręką odjął :marecek -
B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika
tomekpn odpowiedział spaluchwp → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Ja poszedłem na masakrę i wymieniałem podginając plastik na tłoczku siłownika. Czas ok. 1,5 h bez rozbierania czegokolwiek. Tak naprawdę, to do montażu tego elementu powinno się zdejmować rozrząd (!). W 100% zgadzam się z Tobą, że niemiecka myśl techniczna w tym momencie straciła swoją wartość :-) U mnie na razie nie ma objawów, które pojawiały się wcześniej - samochód ożył. Zobaczymy co będzie dalej... -
B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika
tomekpn odpowiedział spaluchwp → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Ja zamontowałem wczoraj - na razie testuję :-) -
B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika
tomekpn odpowiedział spaluchwp → na temat → Silnik, skrzynia biegów
No to ja już zamówiłem VW Zasada Warszawa - cena ok. 60 PLN - odbieram jutro... Zamówiłem 03G 129 061C - po VINie się wyszukało... Pan w serwisie mówił, że jak tak wyszukało, to taki musi być w silniku - mam pewne obawy... Ale zobaczymy... -
B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika
tomekpn odpowiedział spaluchwp → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Nie mam dobrych informacji... http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-121000.html -
B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika
tomekpn odpowiedział spaluchwp → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Pogrzebałem trochę i wydaje mi się, że będzie to siłownik podciśnieniowy 03G 129 061A, ale mógł zostać wycofany w 2009 r. i zastąpiony siłownikiem podciśnieniowym 03G 129 061C. Powodzenia w poszukiwaniach. Jeśli znajdziesz coś pierwszy - daj znać. -
B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika
tomekpn odpowiedział spaluchwp → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Mam ten sam problem. Jeśli uda Ci się dowiedzieć jaki jest numer tego siłownika i gdzie go można dostać (słyszałem, że tylko z używanych części można wyjąć) to daj proszę znać. Chyba taki sam siłownik jest przy chłodnicy spalin z silnika 140KM - jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Słyszałem też, że nie koniecznie muszą być mieszki z tego konkretnego siłownika. Sam siłownik jest rozbieralny i można wymienić sam mieszek (przetestowane w Touareg'u). -
B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika
tomekpn odpowiedział spaluchwp → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Taki sam elektrozawór steruje u mnie turbiną, ale z tego miejsca boję się wyciągać i podmieniać... W każdym razie dzięki za podpowiedzi. Jak dojdę co z czym i dlaczego :-) to dam znać na forum. -
B6 2.0 TDI BMR 170KM dziwne objawy co do mocy silnika
tomekpn odpowiedział spaluchwp → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Rzeczowo... Sprawdzałem... "Wdmuchać" powietrza się nie da, "wciągnąć" bez żadnego problemu, ale dźwigienka przy tym nie reaguje... Sprawdzałem również jak reaguje elektrozawór i wg mnie, nie reaguje... Zamówiłem już drugi, żeby spróbować co będzie się działo. Ale obawiam się, że potrzebna będzie również wymiana co najmniej membrany w siłowniku... Co do ilości elektrozaworów, to też mi się zdaje, że są dwa. Niestety nie mogę namierzyć gdzie jest chłodnica spalin (doskwiera mi chyba brak kanału i możliwości zajrzenia od spodu). Możesz podpowiedzieć, gdzie szukać ? PS. Tylko w moim aucie chłodnica i sterownik wyglądają tak http://allegro.pl/chlodnica-spalin-vw-passat-2-0-170-km-03g131512ae-i3694031936.html, a sterownik przy klapach wygląda jak ten z tej chłodnicy http://allegro.pl/chlodnica-spalin-03g-131-513j-2-0-passat-b6-i3692412080.html. I co dalej ???
