Skocz do zawartości

Bimbasz

Moderator
  • Liczba zawartości

    3165
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez Bimbasz

  1. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Tak, ma być, montuj
  2. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Kilka razy montowałem zestaw z wypinaną kulą (Oris, Westfalia), ale nigdy nie Steinhoff, kilka razy demontowałem haki Steinhoff aby założyć oryginalne, ponieważ klient nie był zadowolony z takiego haka. Możesz zamontować dowolny "metal" czyli hak, do niego przykręcić gniazdo 13PIN a drugi koniec tej wiazki do oryginalnego sterownika, nie musi być N, może być na 3 wtyczki ale ważne żeby był oryginalny i odpowiednio podłączony do auta. Jak potrzebujesz dowolną wiązkę ale do oryginalnego sterownika to pisz lub dzwon 516450452
  3. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    W żadnym europejskim VW nie ma wiązki haka jak nie ma fizycznie haka zamontowanego. Jak się chce dołożyć oryginalny hak to trzeba mieć, hak z wiązka, sterownik, przycisk z ramką, wiązkę wewnętrzną. Potrzebujesz oryginalny hak, zapraszam, zamontuję jak w oryginale, wiecej info telefonicznie 516450452
  4. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Jak nadal masz problem z hakiem zadzwoń do mnie, 516450452, doposażam auta z grupy VAG i też montuje oryginalne haki holownicze, postaram się pomóc
  5. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Ten sterownik jest widoczny przez system jako moduł 69 haka?
  6. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    a jaki nr sterownika haka masz zamontowany z tym zestawem?
  7. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    nigdy nie zadziałają z hakiem elektrycznym, to że wyglądają tak samo i mają 4 wtyczki nie znaczy ze są do haka elektrycznego
  8. Mimo wielu prób odszukania możliwości tej zmiany, nie udało mi się znaleźć kodowania/adaptacji odpowiadającej za to. Wiec chyba trzeba z tym żyć.
  9. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Tak też myślałem, wysyłałem wiązkę do Ligota Dziękuję ze moją wiązkę kupiłeś trzeba było dzwonić, temat byłby do rozwiązania w parę chwil
  10. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    na allegro kupiłeś wiązkę? od kogo? tak się zdarza jak parametryzacja jest z innego auta lub jest nowy sterownik. Tak jak wiele razy juz pisałem wgranie poprawnej parametryzacji problem usuwa.
  11. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Życzę powodzenia aby wszystkie systemy w aucie poprawnie widziały te chiński moduł i aby można było poprawnie zakodować auto. Hak jak najbardziej możesz założyć westfalii ale reszta powinna być zrobiona zgodnie ze sztuką. Jak chcesz to podłączę Ci ten hak jak powinno być.
  12. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Nie sam hak możesz zamontować ale na oryginalnej wiązce i sterowniku a nie nie na uniwersalnym, którego poprawnie nie idzie zakodować w aucie.
  13. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Dla użytkownika nie ma to znaczenia jaka literka, oba można montować i oba działają tak samo. Różnica w przymocowaniu instalacji do haka
  14. ten typ tak ma, nic nie zrobisz w B7 trzaska, już nie jeden to przerabiał.
  15. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Sterownik J nie jest do haka elektrycznego To nic nie da że podesle zdc z vcp bo plik jest zaszyfrowany do licencji która go pobrała. Więc jak ja mam licencję a ty nie to mój plik nie zadziała u Ciebie
  16. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    AD 1 - tak AD 2 - np 5Q0907383L, 1K0 nie bedzie działać AD3 - nie AD 4 - jak masz schemat to pewno wiesz jakie sygnały potrzebuje sterownik AD 5 - tak 12V po zapłonie, rola taka ze sterownik zostaje zasilany jak przekręcisz kluczyk
  17. możesz ustawić tylko gdzie mają pryskać ale nie jak mocno
  18. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Na sterowniku 5Q0907383D powinien działać, przycisk nie świeci to znaczy ze parametryzacja musi być wgrana odpowiednia. Ja bym spróbował wgrać inna parametryzacje, jak sterownik nie uwalony a na to nie wskazuje musi poprawnie sterować hakiem
  19. na naklajce lampy 19 to zwykły bixenon, 21 to DLA
  20. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    - wiązka hak->moduł 3G5971124 sedan 3G9971124A kombi do 28.05.2018 a do 28.05.2018 ma nr 3G9971124B - wiązka moduł-> skrzynka bezpieczników - nie istnieje jako część zamienna, jak potrzebujesz taką wiązkę mam nowe do sprzedania, kilka osób z forum ją ma u siebie zamontowaną przycisk - 3G0959511A ramka - 5G0868345 81U
  21. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    wgraj parametryzacje pod passata B8 powinno pomóc, być może moduł był w innej marce niż VW i dlatego nie chce się otworzyć
  22. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    tak, ale wg mojej wiedzy nie obsługują haka elektrycznego , są od Golfa gdzie jest hak na linkę i sygnalizacja diodą LED
  23. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Ten moduł nie obsługuje elektrycznego haka, musisz mieć moduł z 4 gniazdami, jeden z tych 5Q0907383D, 5Q0907383G, 5Q0907383N Do tego modułu co masz nie podłączysz przycisku zwalniania haka
  24. Bimbasz

    Hak holowniczy B8

    Dzięki za polecenie Co do tego, że niekiedy zdarza się brak wyzwolenia haka przy naciśnięciu przyciski, brak podświetlenia. Powodem może być iż sterownik był w innym aucie, np w skodzie a jest teraz w B8 lub odwrotnie. Miałem teraz klienta który montował hak do Skody Kodiaq, a tam jest też elektryczny jak w B8. Nic nie działało, wszystko podłączone poprawnie. Rozwiązaniem problemu jest wgranie parametryzacji sterownika pod konkretne auto. Jego sterownik 5Q0907383N nie był ze skody. Może z VW, Audi czy Seata. Wgrał parametryzacje pod Skode Kodiaq i od razu wszystko ruszyło.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności