Skocz do zawartości
Dufi

Ile wytrzyma akumulator bez opdalania

Rekomendowane odpowiedzi

Ile wytrzyma 2 letni akumulator w benzynie bez odpalania auta? 2 - 3 tygodnie, czy wiecej.

Porą zimową.

Bo mamy w pracy burze mózgów każdy obstawia inaczej :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki akumulator, w jakim samochodzie i jaka zima. Każdy dodatkowy Ah w akku to dłużej, każde dodatkowe urządzenie działające podczas "spoczynku" to krócej. Im zimniej tym krócej ...

 

3 tyg. ? Wynik dość nierealny, aczkolwiek nie niemożliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wytrzymał 5 tygodni stania na parkingu bez palenia od wtorku śmigam paskiem bo zimno i nie ma co caddym wozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 5 letni akku wytrzymał 3 tyg w morźne dni od polowy grudnia do 1 tyg stycznia. Mrosy były po 20st. Z wyjazdem miałem problem większy niz z odpaleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie zalezy do stopnia naładowania aku i jego stanu fizycznego.... czym starszy i bardziej wyeksploatowany aku tym mniej wytrzyma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi w almerze wytrzymał miesiąc. W zeszłą zimę w lutym to było. Po miesiącu stania, prawie pewny, że zaraz będzie dzwonił po kumpla z kablami na pożyczkę, wsiadł do auta i zapalił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko uwierzyć ale mój 126p ostatnio jeżdżony z okazji Parady Niepodległości w 2010, odpaliłem 3 tygodnie temu, zrobił to bez zająknięcia ;)

Fakt faktem, że tam nie ma co pobierać prądu podczas postoju ;)

Edytowane przez The_Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ty to zawsze masz jakieś technologie rodem z NASA i jak to się z tobą równać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielu czynników ;) Przede wszystkim czy auto ma włączony alarm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie alarm wlaczony to jedynie on prad ciagnie i nie sprawdzalem nigdy ile wytrzyma max, ale najdluzej bez odpalania 3 tyg stal bodajze i zagadal bez zajakniecia. Aku mam 2 letni 74Ah w dieslu bodajze 720A rozruchu. Ale to wlasnie jak koledzy pisza wso zalezy od pogody bo jakby caly czas tak bylo -15 i lepiej to nie wiem jak by to wytrzymalo kazde auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności