Skocz do zawartości
Nenio

Nie mogę odpalić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z samochodem a mianowicie po mroźnej nocy samochód nie odpalił. Wszystko wskazywało na akumulator więc kupiłem nowy. Zamontowałem a tu szok rozrusznik kręci a nie może odpalić.

Czy ktoś może coś poradzić dodam iż kontolka świec gaśnie.

Proszę o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może coś poradzić dodam iż kontolka świec gaśnie.
Co nie znaczy że świece dobre. Przyczyną może być zapowietrzony układ paliwowy, zesztywniałe przewody zaciągające lewe powietrze, słabej jakości paliwo co powoduje wytrącanie się parafiny np. w starym filtrze paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

a więc tak paliwko ciągle tankowane na tej samej stacji więc wątpie że by coś z nim było nie tak. Filtr paliwa niedawno wymieniony. jest jakiśdomowy sposób by sprawdzić czy to problem ze świecami. Układ paliwowy może się sam zapowietrzyć?? Czytałem coś o preparacie samostart warto w cośtakiego siębawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to ja bym samostartu nie stosował bo moze sie to zle skonczyc

po drugie sprawdz czy dochodzi paliwo czy nie zamarzło gdzies i sprawdz swiece najprostrzy sposób to sciagnac fajki i jkims kablem dotykac plusa aku i koncówki swiecy jak iskrzy to niby ok ale nie zawsze najlepszy sposób , to je wykrecic i sprawdzic na aku ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tego samostartu nie tykam nie ma sensu ryzykować. Co do świec to jutro postaram sięje sprawdzić. Dziś już ciemno więc ciężko by było.

Jak ktoś ma jakieś inne pomysły to z miłą chęcią posłucham:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak masz omomierz to możesz sobie sprawdzić rezystancję świec. Powinna być poniżej 2 omów. Jak możesz wykręcić to podłącz ją na krótko do akumulatora. Powinna się ładnie, szybko zrobić czerwona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też po zdjęciu fajek czy masz na nich napięcie, prosty sposób to żarówka z dwoma kablami, jeden do fajki drugi do masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki problem zesżłej zimy. Okazało się że mimo to że tankowałem zawsze na tej samej stacji, ropka nie była jeszcze zimowa i parafina się wytrąciła. W takim przypadku tylko cieply garaż. Dodajesz jakiś uszlachetniacz do paliwa? Jeżeli są problemy z zapalaniem na mrozie to pierwsza rzecz jaką należy sprawdzić to świece żarowe. Słychać u Ciebie przekaźnik świec? Tylko nie próbuj odpalać na zaciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem coś o preparacie samostart warto w cośtakiego siębawić??

Jednorazowo można zastosować i jak będzie problem ze świecami to odpali przy pomocu samostartu tylko trzeba go używać ostroznie jak ja to mówię dać mu tylko powąchać i nic nie powinno się stać

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest problem z układem paliwowym to samostart nie pomoże. Załapie i zgaśnie. Jak go zapalasz to w ogóle nie łapie czy łapie ale nie może zapalić? A w trakcie kręcenia rozrusznikiem widać dym z wydechu? Zdejmij przewód z pompy który idzie od filtra paliwa i podłącz bezpośrednio do bańki z czystą ropką. Jeżeli zapali to masz zapchany filtr lub przewody paliwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uciążliwe mrozy mamy nie od dziś.Jak pasek odpalał wcześniej,problem pojawił się z dnia na dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieszczelność po wymianie filtra paliwa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź świece żarowe tak jak ci inni radzą, albo bezpiecznik od nich czy się nie przypalił bo świece mogą być dobre ale jak bezpiecznik padnięty to ci prądu nie puści na świece. Jak już odpalisz to dodawaj sobie do oleju napędowego dodatek specjalny, nie zaszkodzi a pomoże bo lepiej wtedy autko pali i można go stosować cały rok o czyści cały układ paliwowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna odpalac diesla na zapych cos sie stanie jak tak sie zrobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak

Problem pojawił sięz dnia na dzień. Słychać dzwięk świec wcześniej mimo większych mrozów odpalał. W noc przed postojem dolalem troszkę ropy ( możliwe że ma to znaczenie) co do filtra wydaje mi się że wszystko z nim ok. Jutro zapowiadają ocieplenie. Jak myślicie dolewaćjutro jakiś uzdatniacz i próbować odpalać?? postaram sięteżsprawdzićte świece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mozna odpalac diesla na zapych cos sie stanie jak tak sie zrobi?

 

moze przeskoczyc pasek rozrzadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak większość stawiam na świece żarowe...pewnie masz spalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem tak samo.Tez po nocy nie mogłem odpalić.Pomimo tego ze kontrolka świec się zapalała i gasła świece nie grzały.wykręciłem świece i na krótko pod akumulator i grzały.Okazało się że przyczyną był przełamany kabel zasilający świece.po złączeniu kabla pali aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem rozwiązany

Przyczyną najprawdopodobniej letnia ropa plus mróz.

Znajomy mechanik polecił mi dolać paręlitrów ropy z dodatkiem benzyny. Tak też uczyniłem. Następnie zakupiłem plaka. Podczas odpalania kolega pryskał plakiem we wlot powietrza i samochód odpalił. Skończyło się na wydatku 10 zł na plaka.

Dziękuje wszystkim za rady

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że wszystko jest w porządku szkoda tylko kasy na nowy akumulator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności