Skocz do zawartości
HaNsiN

Uszkodzona sprężarka/sprzęgiełko sprężarki klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

pojawił się problem z moim bolidem. Jadąc wczoraj późnym wieczorem coś strzeliło pod maską, zazgrzytało i przez całą drogę hałasowało. byłem w trasie, ciemno jak w du*ie i musiałem jechać. Słychać było tarcie metalu o metal. Dzisiaj rano wskoczyłem pod auto i znalazłem urwane kółko od sprężarki klimatyzacji. mam kilka pytań:

1. czy jest to sprzęgiełko sprężarki?

2. co mogło spowodować urwanie? Klima chodziła bez zarzutu, nie hałasowała choć ostatnio raz od czasu coś delikatnie pisnęło

3. co teraz robić? czy szukać sprężarki używanej czy reanimować tą?

4. w ogóle nie wiem jak sprawa naprawy by się miała bo znalazłem same kółko - zrobię zaraz zdjęcia co tam u mnie jest i mam nadzieję, że ktoś pomoże.

 

Jak na razie wrzucam pożyczone foto żeby pokazać Wam o które kółko mi chodzi ( które się urwało)

kĂł?ko.JPG

D1.JPG

D2.JPG

D3.jpg

Edytowane przez HaNsiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy się naprawić da to zależy jak jest uszkodzone. używana sprężarkę kupisz już za 200zł ale weź pod uwagę to ze czynnik ci ucieknie i będziesz musiał od nawa nabić klimę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź to złóż i skręć śrubką na 10 kluczyk i włącz klimę jak bedzie chłodzić to znaczy ze działa i jest dobrze jak nie to masz do wymiany sprzegiełko ja mam identyczną sprężarkę i TEŻ mi się to odkręciło, zobacz tu ostatni wpis są fotki mojego sprzęgła. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29894&page=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczę jutro co z tą sprężarką. Spróbuję dokręcić tak jak mówisz. Nie znalazłem żadnej śrubki czy też pozostałości po niej - czyli musiała wypaść. Jak na razie pasek z klimy mam zdjęty...Hmmm czyli jest szansa, że będzie dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie dobrze tylko ze może piszczeć ale po czasie sie uspokoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj znalazłem trochę czasu i tak:

skonstruowałem najazd, odkręciłem sprężarkę klimy, przykręciłem kółeczko, z powrotem sprężarkę...po założeniu paska pierwszy rozruch i .... cisza :dobrzeNic nie hałasuje, nie piszczy przy załączaniu sprężarki czy rozłączaniu. Wszystko jak na razie działa, a obawy miałem bo w sumie krótka śrubka to kółko trzyma:zeco i dokręcane ile sił w rękach. mam nadzieję, że kółeczko mi nie wyfrunie poza bolid :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu że na sprzęgiełku nie ma bicia, to raczej będzie ok. Zobacz też czy sprzęgiełko się rozłącza w trybie econ.

Miałem podobną sytuację w kwietniu. Tarcza sprzęgła (owe magiczne kółko) odkręciło się i przeorało o koło pasowe (wewnątrz którego jest jakby drugi element cierny sprzęgła). U mnie była to raczej kwestia zużycia - i tarcza i wnętrze koła pasowego było przeorane, a samo sprzęgło chyba przepuszczało (taki wniosek z przerywanej pracy schładzania wnętrza przed incydentem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie że się podłączę. Mój problem nie polega na "spadniętym" kółku od paska lecz o "terkotania" sprężarki. Ok miesiąca temu robiono test klimatyzacji, wyciągano i wtłaczano czynnik chłodzący. Wieczorem wracając do domu usłyszałem straszny hałas pod maską (w trybie AUTO). Okazało się że terkocze sprężarka klimy, funkcjonuje tzn chłodzi lecz podczas jazdy na wyższych obrotach po chwili zaczyna solidnie terkotać, tarabani że słychać na całej ulicy. To wina błędnej obsługi sprężarki przez mechanika czy może przyszedł już czas na sprężarkę?? jak to stwierdzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sprężarka terkocze wtedy gdy na wyświetlaczu jest auto oznacza to że kompresor siada... nie sprzęgło a kompresor ;/ niestety... proponuje kupić zregenerowany kompresor nie używany gdyż nie wiadomo jak długo będzie dobrze pracować... Nie jest to raczej wina złej obsługi ja bym obstawiał po prostu na zużycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wprawdzie odbiegnę trochę od tematu ale... W sobotę odebrałem autko od klimatologa , a powodem wizyty był błąd 318 ( brak czynnika ) Niby prosta sprawa ,powstała nieszczelność , tylko gdzie ? Po podłączeniu azotu zaczęło syczeć w okolicy osuszacza , po jego wyjęciu okazało się że leżący wąż pod osuszaczem był w tak nie wielkiej odległości i wytarł dziurę w dnie osuszacza .

Wniosek był prosty , za nisko przykręcony osuszacz . Jeśli macie okazie to sprawcie jak wygląda ta sprawa w waszych autkach , ja miałem pecha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego nie miałeś pecha - to jest znany przypadek ;] musisz spróbować coś nałożyć na osuszacz lub odgiąć rurki aby węże szły inaczej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś , wprawdzie przeglądam forum ale wiadomo , człowiek wszystkiego nie doczyta . Nie mam jak sprawdzić ale mechanik twierdzi iż zabezpieczył wężyki to mam nadzieje że jakiś czas będzie ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam takie pytanie chcąc zabrać sie do tej sprężarki tzn przykręcić to sprzegielko to musze cały przód demontować czy jest tam jakieś dojście od spodu??

Edytowane przez mateusztbg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba, jest ciasno ale da sie to zrobić, w razie jakbyś miał za "grube ręce" to mozna sprezarke od silnika odkrecić jest na 4 śrubach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję sprzęgiełko sprężarki klimy,czy ktoś może podpowiedzieć gdzie je można kupić i ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuję sprzęgiełko sprężarki klimy,czy ktoś może podpowiedzieć gdzie je można kupić i ile kosztuje?

sprzęgiełko nr 8D0260811J kosztuje u gajosa 831,18 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mielke za szybką odpowiedż,ale może jakaś tańsza wersja istnieje bo cała używana sprężarka wychodzi mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki Mielke za szybką odpowiedż,ale może jakaś tańsza wersja istnieje bo cała używana sprężarka wychodzi mniej
poszukaj go na alle... masz nr to do dzieła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkreciło mi się to sprzęgiełko już chyba drugi lub trzeci raz przykręciłem wczoraj je i śrubę dałem na klej do klejenia gwintów i teraz mam problem że klima mi nie chłodzi dziś było coś około 22 C na dworze a nic auto nie chłodziło tak jak by chodziło cały czas na ECON i jak wciskałem na econ nie nie było czuć obciążenia silnika jak się włącza sprężarka i to sprzegielko chodziło cały czas nawet jak jest na econ a kiedy ono powinno sie kręcić ?jak zapalam silnik to jest takie gruchotanie czy obcieranie tak jakby sie wykręciło znów sprzegielko ale jest przykręcone tylko ze ma luz przód tył i kręcić sie do okola na wyłączonym silniku . Taki mam blad na 08 Auto HVAC Control Module Part Number: 3B1 907 044 B

Component and/or Version: CLIMATRONIC V 1.0.0

Software Coding: 05000

Work Shop Code: WSC 05311

1 Fault Found:

00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)

30-00 - Open or Short to B+

 

a tu jest log grupy 06

http://vaglog.rtnet.pl/byry007_43253.html zastanawia mnie tab 3 czemu jest -51 C moze komp bierze ze jest tamp -51 i klima nie będzie chłodzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)

30-00 - Open or Short to B+

 

Tu masz odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności