Skocz do zawartości
HaNsiN

Uszkodzona sprężarka/sprzęgiełko sprężarki klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Odkreciło mi się to sprzęgiełko już chyba drugi lub trzeci raz przykręciłem wczoraj je i śrubę dałem na klej do klejenia gwintów i teraz mam problem że klima mi nie chłodzi dziś było coś około 22 C na dworze a nic auto nie chłodziło tak jak by chodziło cały czas na ECON i jak wciskałem na econ nie nie było czuć obciążenia silnika jak się włącza sprężarka i to sprzegielko chodziło cały czas nawet jak jest na econ a kiedy ono powinno sie kręcić ?jak zapalam silnik to jest takie gruchotanie czy obcieranie tak jakby sie wykręciło znów sprzegielko ale jest przykręcone tylko ze ma luz przód tył i kręcić sie do okola na wyłączonym silniku . Taki mam blad na 08 Auto HVAC Control Module Part Number: 3B1 907 044 B

Component and/or Version: CLIMATRONIC V 1.0.0

Software Coding: 05000

Work Shop Code: WSC 05311

1 Fault Found:

00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)

30-00 - Open or Short to B+

 

a tu jest log grupy 06

http://vaglog.rtnet.pl/byry007_43253.html zastanawia mnie tab 3 czemu jest -51 C moze komp bierze ze jest tamp -51 i klima nie będzie chłodzić ??

bo masz uszkodzony czujnik temp zew i dlatego masz -51 i klima się nie włącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by odłączyć ten czujnik to temp będzie brało z innego czujnika ??

 

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

 

Czujnik G17 temperatury zewnętrznej steruje pokrywą temperatury i dmuchawą świeżego powietrza w zależności od temperatury.

 

W razie awarii czujnik temperatury-kanał świeżego powietrza G89 przejmuje zadania. Jeżeli oba czujniki są uszkodzone tryb przebiega dalej z wybraną wartością+ 10oC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zapale auto to przez chwile jest takie chrupotanie jak by co obcierało to wina sprzegielka czy juz sprężarka siadła ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak zapale auto to przez chwile jest takie chrupotanie jak by co obcierało to wina sprzegielka czy juz sprężarka siadła ??

 

Stetoskop posiadasz do osłuchiwania? Pojęcie chrupotanie jest bardzo płynne i ciężko ocenić via internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze to jest to sprzegielko lub sprężarka bo przed odkręceniem było wszystko dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mnie również spotakała ta nie miła niespodzianak wracając z jajeczka, tzn urwało mi się to kółko, a raczej urwała ta mała śrubka którym było przykręcone. Dopiero co nabiłem klimę a za parę dni awaria. Zastanawiam się teraz czy próbować wykręcić tę pozostałą część śruby i przykręcić na nowo to kółko czy od razu lepiej zmienić sprzęgiełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy, mam problem z klimą. Jak załączę klimę w trybie auto wydobywa się przeraźliwy pisk, początkowo podejrzewałem że pasek może jest za luźny bo nie dawno miałem robiony rozrząd i także pasek od klimy poszedł nowy ale biorąc ręką nie czuć że jest zbyt luźny. Wczoraj podniosłem maskę, załączyłem klimę na auto i poleciałem lukać co się dzieje i więc tak koło na sprężarce nie chce się kręcić stoi praktyczne w miejscu raz trochę się przekręci i znów stoi tak jakby coś je trzymało i stawiało opory. Teraz nie wiem czy winowajcą jest samo sprzęgło czy wina raczej samego łożyska czy najgorsze koniec żywota sprężarki. Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% koniec żywota sprężarki.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem wszystkim! Proszę o pomoc, a właściwie rekomendację solidnego serwisu klimatyzacji w Warszawie (i okolicy). Prawdopodobnie sprężarkę mam do wymiany. Wystarczyły kilka słonecznych dni z temp. nieco powyżej 20 st. i klima sobie nie radzi. Pilne, bo wożę ciężarną!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
99% koniec żywota sprężarki.

Pozdr.

 

Byłem u magika od klimy, diagnoza się potwierdziła sprężarka pada, czyli trzeba za jakąś się rozejrzeć.

Teraz pytanie co polecacie, czy kupić używkę i mieć nadzieję że trafi się dobra i posłuży, gorzej jak się trafi w podobnym stanie do mojej i za 2 miesiące będę ponownie temat przerabiał. Czy szukać jakiejś regenerowanej?

Podobno mam sprężarkę firmy ZEXEL ale chciałbym się upewnić czy napewno i czy ktoś może mi sprawdzić po numerze vin jaka to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem u magika od klimy, diagnoza się potwierdziła sprężarka pada, czyli trzeba za jakąś się rozejrzeć.

Teraz pytanie co polecacie, czy kupić używkę i mieć nadzieję że trafi się dobra i posłuży, gorzej jak się trafi w podobnym stanie do mojej i za 2 miesiące będę ponownie temat przerabiał. Czy szukać jakiejś regenerowanej?

Podobno mam sprężarkę firmy ZEXEL ale chciałbym się upewnić czy napewno i czy ktoś może mi sprawdzić po numerze vin jaka to?

 

Mam dwie sprawne denso na sprzedaż. Mają sprzęgła ZAXEL - jak chcesz na pw pisz;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zexel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawne denso

 

Denso było chyba montowane w B5FL a Zexel był przed liftem pakowany z tego co wiem, w Zexelu przewody wychodzą z tyłu a w denso chyba trochę inaczej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Denso było chyba montowane w B5FL a Zexel był przed liftem pakowany z tego co wiem, w Zexelu przewody wychodzą z tyłu a w denso chyba trochę inaczej jest.

 

Nie bardzo masz rację. Mam te sprężarki z przedlifta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg etki u mnie jest sprężarka o numerze 8D0260805M ale na internecie nie mogę znaleźć o takim samym. Natomiast dużo jest z litera D na końcu reszta jest taka sama. Powiedzcie czy ona podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g katalogów opartych na tec doc i nawet w/g inter cars teoretycznie z końcówką D powinien pasować .Kompresor z końcókwą D występował w audi. Trzeba by te kompresory porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam ponownie. Sprężarka wymieniona została we wtorek, układ wyplukany (tak mi macher bynajmniej powiedział). Do domu wróciłem oczywiście na klimatyzacji ok 30 km jazdy wszystko ok ładnie chłodzi no to sobie myślę wszystko ok. Od tamtej pory passatem nie jeździłem stał bo miałem wolne i inne zajęcia. Dziś byłem pod sklepem to mówię nie będę go gasił niech chłodzi wracam a tu coś nie halo niby leci chłodne powietrze ale takie nie jak powinno. Po ponownym odpaleniu klimy wyświetlacz mruga zrobiłem test diagnostyczny pokazały się dwa błędy 318 oraz 25b lub 256. Może ktoś mi powiedzieć w czym jest problem? Czy do tego majstra od klimy wracać żeby poprawiał to co spartolił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do tego majstra od klimy wracać żeby poprawiał to co spartolił?

No gorzej będzie jak majster się przejedzie po Tobie że nie masz racji.

 

test diagnostyczny pokazały się dwa błędy 318 oraz 25b lub 256

Użyj wujka google. Jeden z błędów znajdziesz u nas na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Może i mi pomożecie. Otóż dzisiaj pojawił mi się taki problem, dodając gazu spod maski dochodzą dziwne dźwięki, coś w stylu tarcia. Gdy wyłączę klimatyzację wszytko jest ok. Wiem, że z takiego opisu mało można wywnioskować, ale może ktoś doświadczony spotkał się z takim problemem. Klimatyzacja oczywiście działa i chłodzi rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności