Skocz do zawartości
Gość Polmozbyt

Ogrzewanie nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

A kto ma możliwość sprawdzenia czy tym cienkim ma powrót do zbiorniczka wyrównawczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest powrót, ale dopiero wtedy , kiedy się dobrze rozgrzeje. Czyli wtedy, gdy termostat się otworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewanie mojego samochodu przy -8 na zewnątrz.(zimny start)dla porównania dla innych forumowiczów.

df6974832eedcc478840676a1775e5f7.jpg

3fd942f29c701c7b7325aef0c2a7ca8c.jpg

Ta temperatura 9 stopni to jest po odpaleniu i pracy silnika około 3 minut. Jak rano wsiadlem było 2 stopnie.

a7749d19eceb8fb352bd6e2f76f69014.jpg

Dystans jaki przejechałem w mieście z paroma zatrzymaniami.

Ale powiedzmy że to będzie max 5 km jak pisałem wcześniej.

Może ma wpływ na to automat tego nie wiem. Ale wiem że bardzo szybko się rozgrzewa.

 

Teraz pokaże jaki mam problem z tą nagrzewnica i po jakim przebiegu coś tam się robi ciepło.

 

A to nagrzewanie auta to ustawione mam 25 stopni nawiew szyba/nogi 4 kreski siła nawiewu.

Zimny start też z tego był.

3ba617625ddc53b990342f38c18cc7c5.jpg72ec059738491b9a4349aa9006dc7c5d.jpg

 

80/90 km na godzinę dystans około 20 km i tylko 17 stopni w środku lipa jak nic.

 

Czekam aż ostygnie auto i ocet idzie w ruch.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę aktualizacji.

 

Więc tak zrobiłem z tym octem.

 

Wlałem go czystego na 15 minut moje odczucia pozytywne.

Zobaczymy rano z zimnego startu.

Na kanale 23 pokazuje mi 58-65 stopni i to się zmieniło wcześniej miałem przy ustawionej temp 25 stopni max 45 na kanale 23.

 

 

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mariusz 87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powiem Ci że szybciej się nagrzewa wnętrze. Czuć różnice znaczącą. U mnie około 6 stopni różnicy jak wcześniej ale to nie jest jeszcze to co powinno być może dlatego że robiłem to trochę po wariacku pod wieczór. Nie mam teraz czasu na to wszystko.

 

Jak będę miał wolne zrobię tak jak Tomasz.

 

Wezmę pompkę od pralki zrobię obieg wody z octem ale już gorącym pół na pół. U mnie prestony migly moly te specyfiki nic nie dały na dłuższą metę.

 

Widziałem również patent płukania układu tzw.kamykiem takie małe saszetki.

Chłopak w astrze g tak zrobił i u niego dało efekt.

Jak odkamienić wypłukać nagrzewnicę i chłodnice O…:

 

Cały czas się bronie przed wymiana tej nagrzewnicy.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mariusz 87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę tak walczył jak Ty. Tylko przepłuczę kilka razy tą nagrzewnicę ciepłym roztworem. A potem może jeszcze ogarnę patent z tą pompką. Wiadomo, że się bronisz. Ja też się będę bronił bo jak by nie było to spory koszt jak za taką pierdołę. Nagrzewnica ze 150 zł. Ciekawe ile wymiana. Mój mechanik miał się zastanowić ile za coś takiego by wziął. Na allegro widziałem jakiś zakład z Warszawy to życzą sobie za wymianę 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem przygodę z tą nagrzewnica nie miałem prawie w ogóle przepływu. Przepłukałem w jedną i drugą stronę i już był efekt.

Powodzenia.

 

Ja będę informował o poczynaniach.

 

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz paliwka zatankuj coby za tydzień nie było pytania czemu pasek nie odpala albo czemu pompa nie startuje;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko(b) dzięki za uwagę i ostrzeżenie. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I może ktoś mi podpowie ile potrzeba octu na takie płukanie. Powiedzmy, że trzykrotne tak jak któryś forumowicz pisał kilka stron wcześniej. I w ile wody destylowanej się zaopatrzyć do przepłukania na koniec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ktoś może wie czy takie same kanały będą w dieslu? Ja bym sprawdził ale samochód jest u lakiernika.

A ile masz kanałów w climateoniku? Ja 78 to będzie to co my mamy jak mniej to trzeba szukać w necie bo są różne interpretacje tego.

I może ktoś mi podpowie ile potrzeba octu na takie płukanie. Powiedzmy, że trzykrotne tak jak któryś forumowicz pisał kilka stron wcześniej. I w ile wody destylowanej się zaopatrzyć do przepłukania na koniec?

A jak chcesz to zrobić?

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mariusz 87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 23 kanale wyświetla jakieś kosmiczne wartości, rano jak esiadam jest mniej więcej tyle co na zewnątrz, odpalam auto temp na 23 kanale szybko rośnie i po dwóch trzech minutach pokazuje 380, 450 stopni....

Dodam że 01 i 45 kanał działają ok tylko z 23 coś nie tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po pierwszych dwóch cyfrach nie widzisz kropki? Chyba powinna tam być. A wtedy wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega z forum pisal pare stron wczesniej. Chce zalac nafrzewnice roztworem octu i wody. 1:1 jesli dobrze pamietam. I tak 3 razy zwiekszajac temperature roztworu. Potem przeplukac bierzaca woda a na koniec destylowana. Tylko zastanawiam sie jak przeplukac nagrzewnice na koniec destylowana woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak kolega z forum pisal pare stron wczesniej. Chce zalac nafrzewnice roztworem octu i wody. 1:1 jesli dobrze pamietam. I tak 3 razy zwiekszajac temperature roztworu. Potem przeplukac bierzaca woda a na koniec destylowana. Tylko zastanawiam sie jak przeplukac nagrzewnice na koniec destylowana woda.

Ja zrobilem tak że po ocćie przepłukałem bieżącą wodą a po tym już samym powietrzem ( siła płuc) zostają znikome ilości ten wody które i tak wymieszaja się z płynem i wydaje mi się że na nic nie wpłyną. Ja masz kompresor to zrób to nim.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompresor to najwyżej nim wydmucham na koniec resztki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś sprawdzić u siebie jaka masz temperaturę na kanale 23 ustawiając 29 stopni nadmuch na 4 kreski plus Econ? . Jazda około 70/90 km/h.

 

U mnie jest 62/65 stopni.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio miałem podobny problem w swoim B5 TDi, okazało się iż winny słabego chłodzenia był płyn chłodniczy który przymarzł podczas dużych mrozów, musiałem zalać nowy koncentrat G12+ co zdarza mi się pierwszy raz w życiu, więc warto zwrócić też uwagę na poziom i stan płynów, szczególnie jeżeli nie grzeje w środku jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz 87 jeśli tą prośbę kierowałeś do mnie to niestety Ci nie pomogę. Samochód jeszcze jest u lakiernika. Może pod koniec tygodnia/na początku następnego będę miał.

 

U mnie płyn na 99% nie jest problemem. Wymieniałem uszczelkę ze 3 miesiące temu i z tego co wiem to był zalany nowy.

Edytowane przez El_Comendante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności