Skocz do zawartości
onore

[B4] Mokre wygłuszenie między podłogami

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji corocznego przeglądu i konserwacji spodu auta odkryłem, że:

1. podłoga jest podwójna, a między nimi znajduje się materiałowe wygłuszenie :zdziwko:,

2. i w przedniej lewej części (dokładnie pod kierowcą) ono jest mokre :smutek.

 

a) Czy ktoś ma już doświadczenia w osuszeniu tej części auta? Czy po wyjęciu fotela i tapicerki dostanę się materiału wygłuszającgo?

 

b) Skąd się bierze tam woda? Choć za przednim kołem mam ogniska rdzy, to nie ma tam dziur, więc czy woda dostała się z góry, czyli np. na skutek nieużywana przez poprzednich właścicieli gumowych wycieraczek?

 

W załączeniu zdjęcie z widocznym zdjętym gumowym kapslem i widocznym mokrym wygłuszeniem.

Podloga.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przechodzilem przez podobny proces u siebie.

 

Wysuczyc mozesz papierem toaletowym lub gazetami, to ladnie wchlonie wilgoc.

 

Co do usuniecia problemu, to sprawdz czy wszystkie kanaly odplywowe w podszybiu sa drozne, pewnie bedzie masa lisci i innego niepotrzebnych uszczelniaczy, sprawdz czy podszybie jest dobrze zamontowane, oraz czy wszystkie gumowe kapsle sa na miejscu.

 

Mozesz tez wziasc kogos, aby lal ci na szybe z wiadra a ty sprawdzaj czy i ktoredy przecieka.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym papierem można się jakoś dostać od góry np. po zdjęciu plastykowych wewnętrznych progów, wyjęciu fotela i po odchyleniu tapicerki, czy też tylko od spodu?

 

EDIT: Kapsle są na miejscu, ale dodatkowo chce je pokryć Tecylem lub Fluidolem - zobaczymy co mis się jutro uda kupić.

Edytowane przez onore
Dopisek uszczegółowiający EDIT:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, ciezko mi powiedziec bo nie mam empirycznego doswiadczenia, ale jak przez 2 dni bedziesz co pare godzin wymienial te reczniki to 2-3 dni i powinno byc sucho, sprawdzone empirycznie, wiem, bo u mnie dywanik byl zanurzony w kaluzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem / mam problem z wodą pod fotelem pasażera

w moim przypadku jest to wina źle wstawionej przedniej szyby, i niby nie ma wielkich przecieków, ale jak deszcz sączy się przez cały dzień to czuć mokrą wykładzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem taki problem w poprzednim pasku. tylko że u mnie przyczyną były dziury w podłodze. Stare wygłuszenia śmierdziały stęchlizną więc poszły do kosza a na ich miejsce przyszły nowe, ze szrotu, odpowiednio docięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować to co napisałem. Wczoraj (w sobotę) późnym wieczorem skończyłem „skrobać” spód i nie maiłem czasu spojrzeć na to od wewnątrz. Dziś nie wytrzymałem i właśnie przed chwilą wybebeszyłem wewnętrzną tapicerkę.

Kwestia podwójnej podłogi – jest pojedyncza. Wczoraj zmyliło mnie to, że wygłuszenie składa się 3cm gąbki pokrytej grubą i sztywną gumą, która zresztą popękała jak to wyciągałem. Opite wodą, ważyło kilka kilogramów.

Natomiast co do źródła przecieków ... gąbka znajdująca się pod pedałami z ukosa jest sucha więc nie wiem czy to przecieki z podszybia, czy też ze śniegu wniesionych na butach poprzednich właścicieli.

Będzie trzeba wszystko sprawdzić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej gabki zawsze woda splywa w najnizszy punkt i tam siedzi w niej ile tylko da rade wchlonac,reszta gabki,szczegolnie te czesci ktore ulozone sa pod pedalami bedzie sucha.2 tyg temu suszylem cala z powodu cieknacej przedniej szyby(nowa zle wklejona).Gazety tu nic nie dadza jesli wody jest duzo,moja suszyla sie przez 24 godz wiszac na lince i z calodobowym nadmuchem goracego powietrza,a i tak nie byla idealnie sucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wody to napewno nie naniesione z butami. Miałem podobną sytuację, też musiałem tę gąbkę suszyć. Woda dostawała się przez drzwi. Wpływała między szybą a drzwiami i część tej wody wpływała do środka samochodu pod boczkiem drzwi. Aby to sprawdzić lej wodą po drzwiach i patrz czy się nie dostaje do środka. Nie musi być odrazu widoczne ale po jakimś czasie. Tylko najpierw trzeba ściągnąć plastikową osłonę progu (długa pod przednimi i tylnymi drzwiami), bo właśnie pod nią woda płynie do gąbki. Wspomniany problem rozwiązałem wklejając folię w środku drzwi, aby cała woda płynęła na dół do otworów. Ale z drugiej strony auta woda gdzieś mi się dostaje po uszczelce i na dole spod niej wpływa do środka (już nie przez drzwi). Ale ten przeciek jest mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak pisze RAFAL10, sprawdź folię pod tapicerką drzwi, jest montowana fabrycznie, ale lata i wielokrotne zdejmowanie tapicerki robi swoje. Miałem tak samo, ktoś wcześniej grzebał pod tapicerką i nie raczył założyć jakiejkolwiek nowej foli tylko podartą starą i tędy woda wlewała się do środka gdy spływała po szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

U mnie woda dostawała się przez ten właśnie gumowy korek w podłodze. Podczas jazdy w deszczu uderzenie wody spod kół jest na tyle duże że wtrzaskuje wodę pod korek, a wyciszenie chłonie jak głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie szyba puszcza i podczas deszczu woda saczy sie po słupku przednim i kapie na wykladzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności