Skocz do zawartości
Gość yonash

Mrugająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yonash

Witam!

 

Mam problem ze swoim paskiem. Chociaz trudno to nazwac problemem, gdyz nic szczegolnego sie nie dzieje. :kwasny: Jakies 10 sekund po odpaleniu, zaczyna mrugac kontrolka w ksztalcie spiralki - pomaranczowa. (Passat B5, '97, 1.9TDI). W ksiazce jest niby napisane ze to jakis problem w sterowaniu silnikiem wysokopreznym. Ja nie zauwazylem zadnych niepokojacych skutkow mrugania tej kontrolki. Autko chodzi i to niezle. Bez zadnych problemow. (po wymianie swiec zarowych - poczatkowo mechanik myslal iz to jest przyczyna), w ASO powiedziano mi, zebym sobie sprawdzil swiatla stopu (sic!) - oczywiscie dzialaja bez zarzutu. Podlaczony do VAGa - nie da sie usunac tego bledu. Co robic? Mrugajaca kontrolka moze byc po jakims czasie denerwujaca... :D:hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A co było napisane w tym błędzie? Odczytał to ktoś czy tylko tak bezmyślnie próbowano kasować błąd.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie takie mruganie w efekcie koncowym kosztowalo 1500zl a tylko dlatego ze niebardzo sie tym przejelem. A mozna bylo wydac 3zl i miec klopot z glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Api13 możesz troche opisac jaki był twój i dlaczego mrugała ta kontrolka u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ASO powiedziano mi, zebym sobie sprawdzil swiatla stopu (sic!) - oczywiscie dzialaja bez zarzutu

U mnie też działały bez zarzutu, ale włącznik świateł stopu był jednak walnięty.

(5 min. roboty i kontrolka już się nie zapala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yonash
mnie takie mruganie w efekcie koncowym kosztowalo 1500zl a tylko dlatego ze niebardzo sie tym przejelem. A mozna bylo wydac 3zl i miec klopot z glowy

 

 

API13, czyli co bylo do wymiany? Skoro az 1500zl? Pojade jutro do mechanika niech mi to sprawdzi, moze to ten wylacznik swiatel stopu.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yonash
w ASO powiedziano mi, zebym sobie sprawdzil swiatla stopu (sic!) - oczywiscie dzialaja bez zarzutu

U mnie też działały bez zarzutu, ale włącznik świateł stopu był jednak walnięty.

(5 min. roboty i kontrolka już się nie zapala)

 

 

 

Czyli ta kontrolka zaczynala Ci mrugac po kilku sekundach od odpalenia? I wymiana wlacznika swiatel stopu pomogla? Bo swiatla stopu u mnie dzialaja bez zarzutu. :zawstydzony:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ta kontrolka zaczynala Ci mrugac po kilku sekundach od odpalenia?

Nie. Jednego dnia mrugnęła po kilkuset km. Pomogło krótkie wciśnięcie pedału hamulca. I przez jakiś czas zapalała się raz dziennie (ale były dni, że nie zapalała się w ogóle), później coraz częściej - ale raczej (już nie pamiętam) nigdy zaraz po odpaleniu - zazwyczaj po min. 25 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety tez wystąpił ten problem(mrugająca kontrolka świec zarowych)dzieki forum udało obejsc się bez serwisu:D.a problem tkwił w niedziałjacym czujniku stopu.

ale troszke sie namęczyłem z nowymi czujnikami.Po zamontowaniu pierwszego,nie było widać zadnego efektu,więc odałem czujnik z powrotem do sklepu,w nadzieji ze wadliwy.Udałem się więc po drugi czujnik do serwisu po podłaczeniu kabli zadnego dalej nic:644:????

Dopiero moze po 20min kobinowania z czujnikiem,zaskoczył i problem znikł.:)hura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie, jak się dostaje do tego czujnika stopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat

Mianowicie zaczela mi mrugac kontrolka swiec wiec auto pod vaga i pokazalo ze jest spalony czujnik stopu wiec pojechalem kupilem nowy wymienilem i dalej mruga znowu podlaczylem vaga ten sam blad. Probowalem wykasowac blad ale nie da rady caly czas powraca,co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz czy po wymianie masz światła stopu. Jeśli nie to źle podłączyłeś nowy czujnik bądź masz coś z instalacją i ci go pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podlacze sie pod temat

Mianowicie zaczela mi mrugac kontrolka swiec wiec auto pod vaga i pokazalo ze jest spalony czujnik stopu wiec pojechalem kupilem nowy wymienilem i dalej mruga znowu podlaczylem vaga ten sam blad. Probowalem wykasowac blad ale nie da rady caly czas powraca,co moze byc przyczyna?

 

witam mialem to samo ale zmienialem na ten czujnik na orgynal i tez palila sie kontrolka i blad pokazywalo i juz chcialem jechac go wymienic a tu samo zniklo:D poprostu odpalalem i gasilem go kilku krotnie przejechalem sie pare razy ostro hamujac i juz sie nie palila:)pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zobacz czy po wymianie masz światła stopu. Jeśli nie to źle podłączyłeś nowy czujnik bądź masz coś z instalacją i ci go pali.

 

 

Mam swiatla stopu,a czujnik jest dobrze podlaczony inaczej sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlanczam sie do tematu a mianowicie po umyciu auta najpierw zapalila sie kontrolka ESP

a pozniej zaczela mrugac kontrolka swiec zarowych a na fis-ie wyskoczyl napis popsuty silnik.wie ktos co to moze byc

ps. mam spalona zarowke stopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość twojno

Miałem również problem z świeceniem się kontrolki świec żarowych, również świeciły wskażniki ABS EPS. Przyczyna tkwiła w niesprawnym wyłaczniku świateł stop. Jak się dostać. Odkręcamy pokrywę pod kierownicą / 2 wkręty od strony komory bezpieczników, 2 następne widoczne/. Powstaje dostęp do dżwigni hamulca z która współpracuje owy czujnik. Czujnik demontujemy poprzez uchwycenie go i obrót w lewo po wczesniejszym rozpięciu złacza przewodów.Przy montażu wazne jest poprawne wprowadzenie czujnika do uchwytu. Istnieje asymetria zaczepów. Trzeba dokładnie obejrzeć, gdyż łatwo uszkodzić mocowanie i mechanizm blokady. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deadcowpl

Również miałem taki problem jednak u mnie wiązał się on ze złym podłączeniem tylnych lamp. Paliła się kontrolka grzania świec, esp i abs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wymień żarówki na nowe powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekbpa

Witam wszystkich , może kogoś to zainteresuje podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka świec żarowych (sprężynka) i mrugała trochę się przeraziłem ale po przeczytaniu kilku postów wymieniłem 2 żarówki stopu tylnego i wszystko jest ok. palił mi się stop trzeci po 5 cm po lewej i prawej stronie ale głównego stopu nie było zapalały mi się kontrolki abs i kon.trakcji Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,od kilku dni mam to co i wiekszosc w tym temacie ,mianowicie miga czasami ta kontrolka od swiec raz jak zapale autko ,a czasami jak juz chwile jezdze , ale swiatlo stop dziala bez zastrzezen ,wiec podpowiedzcie co jest grane ??????

 

ps; mam spalona zarowke od podswietlania tablicy rejestracyjnej ,ale nie przypuszczam ze to jest przyczyna;/

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności