Skocz do zawartości
dawid18721

stuki przy ruszaniu i hamowaniu b6/170km

Rekomendowane odpowiedzi

witam, podczas ruszania /zazwyczaj/ oraz hamowania slyszalne sa stuki /chrobotanie/ pod podloga czasem pod lewym czasem pod prawym fotelem strasznie mnie to drazni, jezeli jest ktos w stanie udzielic mi informacji bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może klocki Ci się kończą, a czujnik nie zadziałał. Bo objaw, który opisujesz by wskazywał na coś z klockami (nie koniecznie koniec). Najlepiej jakbyś podjechał do jakiegoś mechanika żeby tego posłuchał bo diagnozę z takimi objawami można porównać trochę do wróżenia z fusów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, podczas ruszania /zazwyczaj/ oraz hamowania slyszalne sa stuki /chrobotanie/ pod podloga czasem pod lewym czasem pod prawym fotelem strasznie mnie to drazni, jezeli jest ktos w stanie udzielic mi informacji bede wdzieczny
sprawdź zawieszenie... Może coś z drążkiem reakcyjnym nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

ja miałem podobne objawy podczas hamowania i skrętu w lewo.

Po zdemontowaniu kolumny Mc Persona i przesmarowaniu gniazda łożyska oporowego problem zniknął.

A dodam, że wcześniej brane były pod uwagę: łożysko, przegub, zaciski hamulcowe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, najsmiesniejsze jest to ze gdy nie ma upalów stuki (jakby naprezenia nie wystepuja) - teraz do tego doszedlem, podejrzewam ze najpierw musze sprawdzic czy sie cos w karoserii nie poluzowalo, dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie - chrobotanie przy skręcaniu.Obstawiałem wspomaganie. Serwis stwierdził, że łożyska kolumny do wymiany ok. 1000 zł:debil

zrobie jak pisze Dzidek38:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy właśnie usunąłem coś takiego w 3 letnim b6 pod osłoną silnika od spodu oczywiście jest aluminiowa platforma która trzyma część zawieszenia. mocowana jest 4 ,6 śubami które to się poluzowały. po dokręceniu problem znikł bez żadnego smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy reaktywuję temat i proszę o opinie lub porady

Przy skręcie w lewo gdy dodam gazu i gwałtownie odpuszcze słycha stukot. jak jadę na wprost i zrobię to samo i dotego jeszcze przy hamując lekko to teżvdelikatnie słychać stukot. w czesniej było dużo głośniej jak wykonywałem manewr skrętu w lewo ale w zawieszeniu mam wymienione 2 sworznie wahacza i 4 tuleje(nowe orginalne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy reaktywuję temat i proszę o opinie lub porady

Przy skręcie w lewo gdy dodam gazu i gwałtownie odpuszcze słycha stukot. jak jadę na wprost i zrobię to samo i dotego jeszcze przy hamując lekko to teżvdelikatnie słychać stukot. w czesniej było dużo głośniej jak wykonywałem manewr skrętu w lewo ale w zawieszeniu mam wymienione 2 sworznie wahacza i 4 tuleje(nowe orginalne)

 

moze to któryś przegub wew. lub zew. sprawdził bym to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności