Skocz do zawartości
MAPET

silniczek tylnej wycieraczki oryginal, zamiennik, uzywka czy komplet do regeneracji?

Rekomendowane odpowiedzi

uzywke warto kupowac czy cos innego polecacie? a moze zestaw oryginal do regeneracji?

http://allegro.pl/item1051441425_zestaw_naprawczy_silniczka_wycieraczek_passat_b5.html

choc mam pekniety plastyk obudowy to zestaw nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choc mam pekniety plastyk obudowy to zestaw nie bardzo
Też mam pęknięty plastyk. Rozglądałem się za używkami ale to cena na alledrogo ok. 200 - 250 zł. Oryginał od Elemenateura po obecnych cenach euro 395 zł w serwisie o 100zł drożej, dlatego będę szukał na szrotach może taniej dostanę. U mnie pękła obudowa w czasie skręcania obudowy po samodzielnej regeneracji silniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zestaw odpada !

 

uzywki od ok 150 sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tutaj jakis bosch.. moze warto dolozyc pare dych do takiej nowki?

Pewnie, że warto kupić nowy Bosch w cenie innego używanego. Nigdy nie wiadomo ile taka używka podziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie tez mam takie przekonanie...a ten bosch mial ktos z tym do czynienia bo wyglada lekko inaczej jak oryginal.. a oryginal znalazlem juz za 99zl :)

 

tu widac ze inaczej

http://www.allegro.pl/item1050393987_silnik_wycieraczki_tyl_golf_passat_bora_bosch_now.html

 

i pare zl taniej

http://www.allegro.pl/item1039542293_nowy_silnik_wycieraczki_tyl_golf_passat_bosch.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z silniczkami o których pisze kolega MAPET ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamowilem zobaczymy jak przyjdzie :) na forum u elementaura zamowione 180zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak go zamontujesz :>.. i czy wszystko pasuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zestaw naprawczy za 170zł...?? W tej cenie możesz mieć używkę dobrą, przerabiałem temat, kupiłem na aukcji sliniczek za 140zł, jak nowy, bez problemu, polecam używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, ja nie bawiłbym się w zestawy naprawcze. Zmarnujesz kasę, czas na zabawę... bez sensu. U siebie miałem padnięty moduł tylnej wycieraczki to kupiłem używkę za 120 PLN i śmiga elegancko. Jedyne co, to wycieraczkę mam teraz nie po tej stronie co inne paszczaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem na allegro silniczek używany z VW SHARAN – pasował beż żadnych przeróbek.

Działa do dziś a kosztował 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale wg mnei ten zestaw jest spoko ale sie ma pewnosc ze reszta OK

 

a co do uzywki to tez rozumiem ale akurat trafiliscie Ok a wystarczy ze bylaby w sordku peknieta rurka doi spryskwiacza jak w moim i po kilku spryskaniach szyby znowu by zardzewial i stanal...

dlatego wahalem sie co do uzywki a skoro kupilem za 180zl nowy BOSCH na FV a uzywka 150 to wolalem dolozyc... chyba ze jak kolega cena 50zl to rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapet zmontowałeś już, ja mam w swoim valeo czy ten bosch podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utro mam miec spokojnie ;) w weekend zamontuje pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zalozylem :)

 

dziala :)

 

jakie sa roznice.. ztaem lekko pod innym katem wpinka do wezyka sprysku i musialem 2 spinki trzymajace wezyk uciac (tzn jest to przyklejone izolacja) i przykleic wezyk lekko dalej na nich by nie chcial siegnac ale spoko po tym spoko dostal czas przerobki 2 minutki :)

 

wycieraczka przy tym BOSCHU lezy po prawej! i zamiata w lewa strone a wczensiej mialem odwrotnie ale mi to nie przeszkadza uwazam ze nawet lepiej bo lezy mi wycieraczka na grzalce na szybie i szybciej ja bedzie odmrozic :)

 

ogolnie spoko polecam :) i kupione na forum za 180zl od elementaura :)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest taki aby kupować nowy i się nie zastanawiać nad zestawami naprawczymi. dzięki za relację z wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziala
Też zamówiłem i w poniedziałek odbieram. Dla zainteresowanych parę fotek samego silniczka.

 

obraz3909.th.jpg obraz3910.th.jpg obraz3911d.th.jpg obraz3912.th.jpg obraz3913.th.jpg obraz3914.th.jpg

 

Ja czekam jeszcze z montażem bo zamówiłem ramię, pióro i nakładkę od B6. Jak wszystko zamontuję opiszę wraz ze zdjęciami na stronie dotyczącej mojego passata.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś to dalej interesuje to również zakupiłem i założyłem silniczek Bosha za 180 zł z przesyłką. Działa bez problemu, pasuje jak ulał. I jedynie trzeba wycieraczkę przełożyć z lewej na prawą stronę. W sumie się nad tym zastanawiałem czy nie zakupić jakiegoś ramienia prawostronnego, ale wydaje mi się że po przełożeniu działa dobrze, zbiera jak należy, nie widzę też jakiś większych oporów (w końcu nawet jakby była na lewej strony to też musi w dwóch kierunkach się poruszać), jedynie chyba trochę nieodpowiednio wyprofilowana jest to ramię i w pozycji na środku szyby "rozbija" strugę płynu ze spryskiwacza (może krótszy trochę ten spryskiwacz??). No ale to są drobiazgi przy wcześniejszych kłopotach. Nareszcie widzę coś z tyłu !!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic nie rozbija:) tzn jak bylo tak jest - kwestia ustawienia spryskiwacza moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności