Skocz do zawartości
Gajdzi

[B5 3B AFN] Mokra pompa wtryskowa - co i za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio poczulem zapach ropki w aucie... podnislem mache, zdjąłem oslone silnika i ujrzałem to:

img1464w.th.jpg

img1461a.th.jpg

img1454.th.jpg

 

 

BYłem u "pompiarza" w Działoszy (k.Sycowa) i gość powiedział że to cieknie góra (cokolwiek to oznacza) i że koszt (u niego) to 200zł i pare godzin. Ściąga całą góre, daje nowe uszczelki z Bosch'a i ustawia pompę od nowa (co ciekawe nie widziałem żeby miał kompa do tego, chyba że do kogoś jedzie).

 

Co Wy o tym sądzicie i ew. gdzie uderzyć w okolicy Oleśnicy/Wrocławia.

 

Jeszcze pytanie...

Czy mają tym miejscu wyciek, możliwe jest aby auto było słabsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pompiarz troche koloryzowal ... mi sciagnal dekielek i wymienil 2 uszczelki koszt 150zl-40min roboty (-20min krecenia sie;) ) spojrz tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=62716

Jeszcze pytanie...

Czy mają tym miejscu wyciek, możliwe jest aby auto było słabsze?

cos tam bedzie bo nie ma tego cisnienia.

Co do naprawy to zapytam brata-zna dobrego pompiarza we wrocku.

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są uszczelki przekrój w kwadracie a nie oringi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to są uszczelki przekrój w kwadracie a nie oringi.

Mój błąd :padam: poprawilem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego ja miałem taki sami widok 3 tyg temu. Tylko jezdzilem z taka pompą prawie miesiąc i była troche mocniej zalana. Robiłem ją w boschu pod Olsztynem. U mnie do tego musiałem wymienić zaworek 108 i uszczelnić całość pompki wiec dodatkowo do zaworu i kompletu uszczelek wpadla mi robocizna za demontazu, uszczelnienia, montazu i ustawienia pompy koszt calkowity 1310 zl. Ale początkowo też była opcja że to tylko gorna uszczelka dekielka- koszt w boschu zapowiedzieli mi ok 300 zl. Życze Ci by u Ciebie była ta tańsza opcja i bez powiklan- jeszcze miesiąc temu naczytalem sie postów o nieszczelnych pompach i niestety czesto uszczelnienie polega na tym ze tu uszczelniam tam zaczyna ciec. Tylko w moim przypadku pompka ma 14 lat i myślę że ponad 300 tys za sobą. A i jeszcze jedno nie wiem jak w twoim przypadku ale u mnie nie bylo zadnych obiawow- oslabienia itp procz zapachu ropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Gajdzi ...wymontuj pompe uszczelnie ci całą za 150 zł plus przesyłka masz tel 605606742 nastawniki też regeneruję dolny śląsk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcelvw, a co z poźniejszym ustawieniem pompy, po wymontowaniu!? Wszystko, tzn. co, bo jestem zielony w tej akurat dziedzinie!

 

tomaszn, no wlasnie u mnie tez jest zapach ropy i troszke skoczylo zużycie ropki... Niby moc jest taka sama, ale czasami mam wrazenie jakby byl slabszy, a czasami ok, ale nie wiem czy to wina akurat pompy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio to przerabiałem i placiłem 80 PLN. Tylko jedź do kogoś kto Ci potem będzie potrafił z powrotem ustawić nastawnik, nie pchaj sie w zaznaczanie.

Dwie stówy to za dużo za uszczelnianie nastawnika.

 

Co do odpowiedzi na drugie pytanie, to mój też był słabszy.

Edytowane przez dezerter_sdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio to przerabiałem i placiłem 80 PLN. Tylko jedź do kogoś kto Ci potem będzie potrafił z powrotem ustawić nastawnik, nie pchaj sie w zaznaczanie.

Dokładnie! Jezeli nie masz pojęcia o tym to się nie pachaj w takie coś. Jedz zostaw auto i tak bedzie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gajdzi.... po wymontowaniu pompy samemu nie dasz rady ,trzeba ustawic pompę ,kąt ,potem nastawnik dawkę wtrysku paliwa ,potrzebny interfejs diagnostyczny vag albo kts itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki we Focie kosztują ok 20zł 2 szt -pod dekielek i nastawnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gajdzi.... po wymontowaniu pompy samemu nie dasz rady ,trzeba ustawic pompę ,kąt ,potem nastawnik dawkę wtrysku paliwa ,potrzebny interfejs diagnostyczny vag albo kts itd.

 

Do ustawienia jest tylko dawka, bo kąta wtrysku się nie rusza. Najlepiej zaznaczyć i później poprawic VAGiem. Wymiana tej uszczelki nie jest w sumie trudna.

Do wymiany uszczelki spod kopuły nastawnika nie trzeba wyjmować pompy, zreszta do wymiany żadnej uszczelki nie trzeba jej wyjmować. Pozatym trzeba byłoby wywalać rozrząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co proponujecie? Sam się za to nie zabiore, bo nie chce sobie narobić bałaganu, ale gość co chce ode mnie 200zl za to będzie to prawdopodobnie ustawiał ręcznie (bo wspominał, że tak też można).

 

Samemu na 100% nie będę sie tym bawił, mimo iż mam VAG'a, ale chciałbym też oddać auto do kogoś dobrego, a przy tym żeby nie zdarł ze mnie... Napewno przed oddaniem auta zrobie sobie pomiary VAG'iem co i jak wygląda teraz... a pozniej sprawdze co będzie po... ale do kogo oddać autko... to jest dla mnie pytanie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz VAGa to sprawdź sobie jaka masz teraz dawke i najwyżej skorygujesz.

 

Popytaj się w jakis warsztatach (nawet w ASO) jeśli sami się nie podejmą to pewnie znają kogos kto robi takie rzeczy. Jak juz kogoś znajdziesz to zapytaj czy nastawnik ustawi komputerem czy kopułą , jeśli kopułą to zapytaj czy dokładnie ustawia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie co proponujecie?
Najpierw dokłanie wytrzyj pompę i osusz (oczywiście z zewnątrz), odpal silnik i spróbuj zlokalizować samemu miejsce przecieku. Jeżeli cieknie tylko spod tego aluminowego dekielka, to wymiana tej uszczelki zajmuje ok. 10 minut, nie trzeba nic ustawiać. Na początek spróbuj zlokalizować samodzielnie miejsce wycieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli juz cieknie wypadaloby wymontowac i rozebrac calosc wymienic wszystkie uszczelnienia wlacznie z oringiem od strony rozrzadu przy okazji wyczyscic pompe i nastawnik ze szlamu ktory sie tam nazbieral przez X lat no i wyregulowac to co trzeba.Serwis z dieslami itd. robią bez klopotu ,przerabialem to u siebie takze, po zrobieniu auto ma lepszego kopa ,poprawily sie korekcje na wtryskach i spalanie spadlo o przeszlo 0,5l na 100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwis z dieslami itd. robią bez klopotu (...)

 

Zapewne robią, ale chciałbym to zrobić, jeśli juz sie zdecyduję na tak krok w kompetentnej firmie, a przy tym żeby mnie też nie wykasowali z 2 tysaki...

 

Dzisiaj nie jest problem zrobić... dzisiaj jest problem zrobic dobrze!

 

Druga sprawa, to jeśli możecie mi podpowiedzieć gdzie znajduje się zawór 108... mniej wiecej chociaz. Będę b.wdzięczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór odcinający paliwo N108 znajduje się w tylnej części pompy wtryskowej. Idzie do neigo pojedynczy przewód elektryczny który jest przykręcony do zaworu za pomocą "oczka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dezerter_sdz co za cherezje piszesz twoim zdaniem po wyciągnięciu pompy nie trzeba ustawiać kąta wtryskU????GAJDZI chciał wiedzieć co sie ustawia po wyciągnięciu pompy,i po ponownemu założeniu ,piszesz że się nie ustawia kąta a pużniej koryguje sam sobie zapszeczasz!!!!!

Edytowane przez marcelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcelvw, a po wymianie uszczelki gornej kopolki trzeba pozniej ustawiać pompe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności