Skocz do zawartości
maxipalia

nowe czy używane - chłodnice

chłodnica nowa, czy używana ?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. chłodnica nowa, czy używana ?

    • używka - oryginał
      1
    • zamiennik oryginału / oryginał
      5
    • nowa (zamiennik) w cenie ori używki
      6


Rekomendowane odpowiedzi

muszę wymienić chłodnice (łatwo się domyśleć dlaczego;)

moje pytanko jak w temacie.

Nowy zamiennik, czy oryginalne używki.

No i na co zwracać uwagę podczas zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedz na szrot i kup sobie oryginał w cenie nowego zaminnika zwróc uwage na to czy nie jest zamknieta czy zatkana lub czy nie cieknie albo od anglika załuz znacznie lepsze chłodnice a w podobnej cenie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupisz używaną i za miesiąć będziesz miał taką samą co masz lub gorszą ja jestem za nową ale nie tanią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nową , używka może nieć już jakieś defekty ( kamień w środku albo jakis inny syf )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem chłodnicę w znanej firmie szczecińskiej "PAMIS" i zanim wymieniłem pytałem jaka jest różnica między nową oryginałem a nową zamiennikiem. Szef odpowiedział mi wprost - Różnica jest tylko w cenie - . I zamontowałem nowy zamiennik. Dla wiadomości Oryginał w serwisie ASO Kołacz-Łopiński ok 800 zł, oryginał w "PAMIS" ok 490 zł, zamiennik w "PAMIS" 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ASO Kołacz-Łopiński ok 800 zł, oryginał w "PAMIS" ok 490 zł, zamiennik w "PAMIS" 250 zł.

To brać ten za 250 ? ... e na ich stronie nic nie mogę znaleźć

A'propos moje obydwie chłodnice zostały przebite ;)

co do wody to jusz zdecydowałem sie na Valeo za 340pln, ale co do klimy to czy taka bedzie dobra ?

http://www.allegro.pl/item692524837_a4_s4_rs4_passat_b5_chlodnica_klimatyzacji_nowa.html

Edytowane przez maxipalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz nówke i sie nie zastanawiaj.jakiś lepszy zamiennik i masz spokój.uważajcie przy okazji na śmigło od wentylatora przy wiskozie...moje się urwało i przkroiło chłodnice;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie nowa - zamiennik. U mnie stzrelił intercooler, kupiłem zamiennik i smiga az miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka wymiana chłodnicy ale chyba zdecyduję sie na nową i ta droższą. NIe ufam spedytorom ani tym bardziej poczcie aby zafundowac sobie nową pęknęta chłodnicę lub króciec. A jak kupie że sklepu to mam gwarancję i pewność i w razie czegoś złego moge reklamować. "Sprytny" traci dwa razy. Przy inwestowaniu w tak delikatną sprawę jak aluminiowa chłodnica lubię mieć pewność. A nadmieniam że też nie mam pieniążków. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniec końców, zrobiłem "większe" zakupy w interC i przepłaciłem tylko na chłodni od klimy 480pln , za to wyrwałem "od ręki" chłodnię do wody Valeo (nie tylko markowany, ale oryginał) za 385 pln (bez zniżek) no i autko złożone w pt między 19:00 a 23:30 (komary zżarły mi plecy), a w sobotę o 7:00 wyruszyło w trasę Gdynia-Zakopane ... o dziwo wróciło przed chwilą całe i zdrowe bez żadnych uszczerbków... hehehe dodam że jestem projektantem, a nie mechanikiem ;)

 

A'propos

Czy ktoś zna dobrego i taniego lakiernika z gdyni lub okolic?

Edytowane przez maxipalia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachęcam do wzięcia udziału w głosowaniu nowe/stare ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności