Skocz do zawartości
brat koala

Podczas hamowania ściąga w lewo/prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

tak jak w temacie, pojawiło się to nagle i strasznie wkurza

nie dość tego byłem już u kilku mechaników i każdy chce wymieniac ćoś innego

jeden zasugerował mi wymianę trzech wahaczy z lewej strony -zrobiłem i b.z

drugi klocki zrobiłem b.z

trzeci że to wina opon i felg kupiłem nowe felgi i dwie nowe opony na przód b.z

kolejny zasugerował tarcze na na chwile obecną jeszcze nie zrobiłem bo pewnie też nie to

poproszę o jakieś sugestie

na stacji diagnostycznej zbieżność poprawnie ustawiona

siły hamowania z lewej i prawej strony identyczne

z tyłu tak samo

 

nie wiem gdzie szukać przyczyny może to coś z układem kierowniczym???

wygląda to tak że jak jadę z małą predkoscia tzn do 50 km/h to praktycznie tylko wystepują drgania kierownicy

powyżej 60-70 zaczyna uciekać w lewo i oczywiscie drży

nie mówiąc o prędkości powyżej 120 ---HARDCORE

plizz

może ktoś się spotkał z czym podobnym

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro drży kierownica przy hamowaniu to ewidentnie wskazuje na krzywą/krzywe tarcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez stawiam na krzywe tarcze-to typowy objaw!:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może to dotyczyć ale tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dot. tyłu jesli z tyłu sa tarczowe chamulce a jaesli nie to zawieszenie tylne sprawdz gumy amorki sprezyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w szukajce nie znalazłem żadnych odpowiedzi więc jestem z nowym postem

a więc passat 3bg 2004 130 tdi kombi problem z hamulcami podczas jazdy ponad 100 delikatne naciśnięcie na hamulec powoduje ściąganie auta w prawo. Przy mocniejszym hamowaniu jest ok nie ściąga. Opony nowe luzów brak auto prowadzi się prosto. Płyn hamulcowy ma rok nic nie było robione przy zawieszeniu ani przy ukł hamulcowym brak wycieków.

może ktoś miał podobny problem chciałbym uniknąć niepotrzebnych kosztów przy celowaniu co to może być

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem z hamulcami podczas jazdy ponad 100 delikatne naciśnięcie na hamulec powoduje ściąganie auta w prawo.
może po prostu zacisk lewy się zaciął i jest mniej skuteczny niż prawy.Może też być,że klocki są zapieczone w lewym kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj, 13:11

Cytat:

Napisał maciekk Zobacz post

problem z hamulcami podczas jazdy ponad 100 delikatne naciśnięcie na hamulec powoduje ściąganie auta w prawo.

może po prostu zacisk lewy się zaciął i jest mniej skuteczny niż prawy.Może też być,że klocki są zapieczone w lewym kole.

 

Dokładnie też mi się tak wydaje,twierdzisz że wycieków niema może jednak coś się dostało miedzy klocki a tarcze np woda czy coś chociaż woda...nie wydaje mi się,albo kocki się kończą chociaż powinno Ci wyświetlić musisz posprawdzać wszystko podstawa to np ilość powietrza w kołach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też o ciśnieniach w kołach pomyślałem ale nie 2,2 przód 2,0 tył

opony zamieniałem zresztą są nowe dębice zima a odnośnie tego zacisku czy tam są jakieś regulacje no bo na prowadnicach chodzi normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

One są chyba samoregulujące a co do opon to zauważyłeś to po wymianie ich?

A może coś nie tak ze zbieżnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opony odpadają to się stało niedawno a kapcie zamieniałem zbierzność raczej odpada auto jedzie jak po torach zastanawiam się nad pompą hamulcową czy jej szl...k nie trafia ale z drugiej strony woda na tarczach odpada jest to samo po przejechaniu 100km a tera jest w miare sucho pozatym tylko przy delikatnym hamowaniu a gdyby klocki były ferelne jakieś warstwy o różnych twardościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Auto ściąga mi na lewo.Dwa tygodnie temu odebrałem auto od mechanika, które było po bliskim spotkaniu z tirem. Tir uderzył w prawy tylny bok(nie było uderzenia w koło gdyż uderzył w samą końcówkę auta) po czym auto obróciło się prostopadle do tira (maska tira była przy mojej twarzy) i tak auto było pchane z 200m. Po kolizji kierownica była przekręcona w prawo. Ani u mechanika, ani na stacji diagnostycznej czy geometrii nie widać żadnych uszkodzeń które mogłyby powodować to ściąganie. Nie jest to wina opon czy felg bo te wymieniłem teraz na letnie. Czy wiecie z czym może być problem i gdzie mógłbym jeszcze sprawdzić dlaczego tak się dzieje ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problem. sciagalo do lewej i przy predkosciach conajmniej 120km/h strasznie telepalo kiera.

Zmienilem takrcze i klocki i problem z glowy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mam dziwny problem od miesiąca. Auto ściąga przy hamowaniu. Pierwsze kilka mocnych hamowań auto ściąga w lewo, później zaczyna się ściąganie w prawo. Problem jest istotny, bo widzę, jak przód nierówno przysiada, a auto chwilami aż chce się obrócić bokiem do kierunku jazdy. Nie odczuwam na pedale żadnych wibracji czy innych oznak włączania się ABSu.

 

Wczoraj na próbę wyciągnąłem bezpiecznik od ABS - wszystkie problemy nagle ustały. Autko hamuje idealnie, żadnego ściągania.

 

Na obu osiach jest komplet nowych zacisków, przewodów, tarcz, kloców, piast i łożysk.

 

 

Na zgaszonym silniku obserwuję dziwne zachowanie pedału hamulca - po mocnym naciśnięciu pedał w pewnym momencie zjeżdża 1cm w dół, towarzyszy temu odgłos szurnięcia/syknięcia, jak jakby pompa przepuściła trochę płynu "bokiem". Na pracującym silniku nie widzę tego problemu. Też tak macie ?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności