Skocz do zawartości
Gość pyton 1986

problem z abs-em po zmianie wahaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pyton 1986

Witam mam prośbę ostatnio zmieniałem wahacze i osłonę przegóba w b5 i mam teraz zagrychę z abs-em po przejechaniu paruset metrów zaczyna pojawiać się potrójny sygnał a na zegarach pojawia się kontrolka abs-u . Po odłączeniu zapłonu problem znika ale po przejechaniu kilkaset metrów znowu to samo a puki alarm sie nie zapali to gdy chamuje to auto pływa na lewo i prawo i nie idzie chamować bo z 40 km/h chamuje 100 metrów więc jak coś wyleci mi na droge to wole nie mówić wcześniej chamulce były jak brzytwy. Resetowałem już komputer poprzez odłączenia zasilania na całą noc i sprawdzałem podłączenie czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyton 1986 Ewidentnie masz jakiś problem z czujnikiem/czujnikami ABS-u (lub instalacją dochodzącą do czujników od wtyczki).

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze jeslin wyjmowałes przegub to dostał sie smar na czujnik abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wyjmowac przegób do wymiany wahaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko po co wyjmowac przegób do wymiany wahaczy ?

 

Kolega pyton 1986 wymieniał również gumową osłonę przegubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem u siebie podobny problem po wymianie wahacza dolnego tylnego. Po zmontowaniu wszystkiego wyjechałem na próbę a tu ABS się świeci wjechałem na kanał jeszcze raz oglądam czujnik czy coś z nim nie tak. Okazało się że w momencie kiedy wybijałem wahacz bo stawiał opór to delikatnie wysunął się czujnik ABS docisnąłem go i wyjazd na próbę po kilku metrach komunikat zgasł i wszystko do tej pory jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EMIGRANT ma rację. Wystarczy minimalnie wysunąć czujnik ABS, aby przestał działać. Trzeba go wsunąć na swoje miejsce, a błąd zniknie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy wymienia wahacza czujnik się zabrudził i ABS nie działał, wystarczyło przeczyścić czujnik i już wszystko śmiga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem po wymianie przegubu, po wyjęciu czujnika i przeczyszczeniu błąd znów się pojawił, wtedy użyłem młotka i lekko wbiłem czujnik na swoje miejsce (dwa puknięcia) i spokój ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw czujnik i wszystko bedzie oki miałem ten sam problem :-), koledze kiedys mechanik powiedział aby tarcze wymienił bo ma stare i krzywe he he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam miałem to w a4, brudny albo wsunięty czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

również moge potwierdzić , mechanior mi lekko przestawił i zapalił sie ABS , poprawił czujnik i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyton 1986

dzięki za podpowiedzi jak znajdę przyczynę to napisze co było. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności