Skocz do zawartości
PrZeMoL

Oswietlenie wnetrza LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! U mnie ledy w drzwiach nie gasnął jeśli włączę jedno światło w podsufitce to wtedy gasną.Co może być przyczyną takiego stanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. pisze w tym wątku bo nie moge zakładać nowych tematów.

 

potrzebuje informacje o czesciach jakie pownienem kupić żeby zamontować:

projektor logo led

http://allegro.pl/projektor-logo-led-hd-vw-passat-b6-b7-golf-v-5-6-7-i4943448184.html

 

posiadam passat b7 variant 07/2011

 

problem w tym że nie posiadam podświetlenia drzwi samochodu, są tylko czerwone odblaski zaślepki. wiec trzeba będzie pociągnąć eletrykę

 

prosiłbym o linki co potrzebuje kupić oprócz tych projektorów led(jakies przewody kostki itp? ), najlepiej jak by mi ktoś podał linki do allegro. zakupie wszystko i dam mechankowi do zamontowania.

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc. pisze w tym wątku bo nie moge zakładać nowych tematów.

 

potrzebuje informacje o czesciach jakie pownienem kupić żeby zamontować:

projektor logo led

http://allegro.pl/projektor-logo-led...943448184.html

 

posiadam passat b7 variant 07/2011

 

problem w tym że nie posiadam podświetlenia drzwi samochodu, są tylko czerwone odblaski zaślepki. wiec trzeba będzie pociągnąć eletrykę

 

prosiłbym o linki co potrzebuje kupić oprócz tych projektorów led(jakies przewody kostki itp? ), najlepiej jak by mi ktoś podał linki do allegro. zakupie wszystko i dam mechankowi do zamontowania.

z góry dzięki

 

 

Proszę, tutaj znajdziesz wszystko co Ci potrzebne:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/142199-Instalacja-%C5%9Bwiate%C5%82-ostrzegawczych-w-drzwiach-B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałem sobie oświetlenie pod maską. Włącznik od schowka od galaxy mk2,pas ledowy i tak oto wyszło:

IMG_20150417_204957.jpg

 

>>> tutaj filmik jak to wszystko działa <<<

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

>>> a tutaj zmodowane oświetlenie bagażnika - nie będę dublował, więc odsyłam <<<

P5100015.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

>>> i jeszcze mod z podwójnym podświetlaniem przestrzeni nóg <<<

P5100012.jpg

P5100013.jpg

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dodałem sobie oświetlenie pod maską. Włącznik od schowka od galaxy mk2,pas ledowy i tak oto wyszło:

[ATTACH=CONFIG]132042[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]132043[/ATTACH]

 

>>> tutaj filmik jak to wszystko działa <<<

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

>>> a tutaj zmodowane oświetlenie bagażnika - nie będę dublował, więc odsyłam <<<

[ATTACH=CONFIG]132044[/ATTACH]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

>>> i jeszcze mod z podwójnym podświetlaniem przestrzeni nóg <<<

 

Widzę, że kolega pretenduje do miana "najjaśniejszego passata na forum" :D

 

A tak serio, fajnie to się prezentuje, pod maską szczególnie użyteczne, sam muszę o czymś takim pomyśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że kolega pretenduje do miana "najjaśniejszego passata na forum" :D

 

Bez lampy i dookoła ciemno totalnie - wszystkie lumeny są z LEDów :-P

P5100018.jpg

 

Ale:

- pod maską jak widać mam włącznik, którym można wyłączyć gdy w dzień grzebiemy (po co ma pobierać) Obecnie na sztukę zrobiony.

- bagażnik przerobiłem, że normalnie zapala się lampka wewnątrz, a jak potrzeba (np.grill nad jeziorem) to wtedy można odpalić "moc"

- oświetlenie kabiny będę przerabiał bo za bardzo wali w nocy - jak wysiadam i wyjmę kluczyk ze stacyjki to wszyscy się wpatrują :-P

- oświetlenie nóg idealne - nic nie trzeba zmieniać...

- aaa - dojdzie ośw. pod lusterkami i comming/leaviing home podpięty pod oryginał czujnik zmierzchu, wtedy też wszelkie oświetlenie będzie nim sterowane (jak będzie jasno to nic się nie będzie świecić - nawet deska, ale jak się wjedzie w tunel to od razu zaskoczy :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, robi robotę, nie powiem.

 

Ja u siebie mam normalnie na żarówkach, wolę "cieplejszy klimat" wewnątrz.

Dodatkowo zrobiłem podświetlenie nad nogami, ale u mnie opiera się to o "2 paski led na miejsce", tj, z tyłu każdy z foteli ma na krawędzi przymocowane 2 paski led w odstępie coś 15 cm a z przodu to samo, ale przymocowane do tapicerki pod kierownicą/pod schowkiem (u pasażera). Nie widać ich ani sposobu montażu póki ktoś nie pochyli głowę pod spód, stojąc poza autem pochylając się również nie widać źródła światła, a świeci fajnie, więc "job done". Nie robiłem tego aż tak hardcorowo jak Ty, montując oryginalne lampki etc, uznałem, że tańszym kosztem/mniej zabawy, a efekt równie zdowalający. Ledy mam "ciepłą biel" więc pasują do żarówek przy suficie i pod drzwiami.

 

Wnętrze mam takie jak ty, kolor ten sam, więc robi robotę :D kurde co powiem to powiem, ale jasne wnętrze w passku duuużo daje.

 

W sumie zainspirowałeś mnie do dorobienia sobie "ambiente" nad nogami na w sposób podobny jak Ty :) Pewnie też oprę się o zwykłe paski led, dam po środku, pomiędzy dwoma obecnymi, tez podepnę sie jak u Ciebie. Skoro sprawdza się to wiesz. Tylko trzeba kable zmienić na 3-4 żyłowe.

 

Muszę tylko sobie jeszcze zorganizować lampkę z W8 no i patent z maską mi się podoba, ale mam dylemat czy dać biel jasną jak u Ciebie czy może ciepłą jak reszta. Bagażnik jeszcze rozważam :)

 

A tak trochę poza tematem, jakie ledy zastosowałeś do tego "ambiente" nad nogami, pierwsze lepsze czerwone, czy coś konkretnego szukałeś?

Edytowane przez Diabolic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też dać paski ledowe w lampki o barwie ciepłej - na pewno będzie mocniej niż żarówka, ale nie tak "sterylnie" jak u mnie. Ja osobiście uważam, że ten biaaały dobrze pasuje do naszej tapicery. Ja początkowo też miałem tak jak piszesz przymocowane,ale jeden koleś na allegro miał wuchte lampek, więc kupiłem 4 po 8zł za sztukę (stan nieważny za bardzo bo pod spodem jest przecie)

 

Jasne wnętrze jest kozak, ale mam 2 dzieciaczków i nie potrafią się nauczyć, aby np. wsiadając stawiać nogę od razu na dywanik - zawsze po jasnym progu, do tego mam kindersitz na którym jeździ syn - to samo - zawsze upierdzielony, ale nic nie zrobisz. Drugi minus to jak chcesz modować - weź kup teraz lampkę W8 ale w żółtym bananowym kolorze - powodzenia :-/ aaa w superb są te same lampki co W8 i tańsze, ale jeszcze nie spotkałem w moim kolorze.

 

Ambient, czyli czerwone podśw.? naprawdę daje zajebisty efekt. Raz, że na bogato, dwa, że jakoś przytulniej się jeździ :-) moduj moduj :-P

 

A po co kable zmieniać ? musisz dodać kabla2 żyłowego - po co zmieniać... Najwięcej roboty jest jak chcesz poprowadzić kabel jak ori idą pod fotel, bo musisz fotele wywalić i drucikiem przeciągać od progu (ułatwienie: tam gdzie wystaje kawał aizola do którego mocowany jest fotel na 2 śruby jest wycięty dywan dookoła oryginalnie - ja przeciskałem linką stalową cienką do tamtego miejsca od progu i dalej z tego miejsca do dziury, gdzie wystaje ori wiązka. Pasażera zasilanie czerwone podebrałem z kierowcy - musiałem tunel wywalić z podłokietnikiem)

 

Maska się przydaje - wiem, że nie wygląda to jakoś super (po prostu pas leda) ale to w końcu pod maską... jak kiedyś będę się nudził to wszystko schowam pod maską - dam pod wygłuszeniem równo z górną krawędzią (dokładnie porobię otwory w wygłuszeniu i wstawię takie jakby nity z dziurą w środku (czarnego koloru) aby diody wypadały idealnie w nity :-P

 

Bagażnik - jak wstawisz pas leda w ori lampkę (6 diod się mieści po długości) to już starczy do normalnego użytkowania. Ja zrobiłem pas , bo często by się przydał, a było ciemno jak w d... teraz już jest :-P ale w przyszłości też będę to zmieniał, bo jednak jakoś nie pasuje mi ten kawał amelinum z perspektywy czasu (będę chował ledy w otwory gdzie rękę wkładasz aby zamknąć bagażnik) oczywiście wszystko z czasem - powoli się pyrki gotują :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dodałem sobie oświetlenie pod maską.
Wrzuc zdjecia tych i pozostalych swiatelek z posta w dzien bez ich wlaczania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz też dać paski ledowe w lampki o barwie ciepłej - na pewno będzie mocniej niż żarówka, ale nie tak "sterylnie" jak u mnie. Ja osobiście uważam, że ten biaaały dobrze pasuje do naszej tapicery. Ja początkowo też miałem tak jak piszesz przymocowane,ale jeden koleś na allegro miał wuchte lampek, więc kupiłem 4 po 8zł za sztukę (stan nieważny za bardzo bo pod spodem jest przecie)

 

Jasne wnętrze jest kozak, ale mam 2 dzieciaczków i nie potrafią się nauczyć, aby np. wsiadając stawiać nogę od razu na dywanik - zawsze po jasnym progu, do tego mam kindersitz na którym jeździ syn - to samo - zawsze upierdzielony, ale nic nie zrobisz. Drugi minus to jak chcesz modować - weź kup teraz lampkę W8 ale w żółtym bananowym kolorze - powodzenia :-/ aaa w superb są te same lampki co W8 i tańsze, ale jeszcze nie spotkałem w moim kolorze.

 

Ambient, czyli czerwone podśw.? naprawdę daje zajebisty efekt. Raz, że na bogato, dwa, że jakoś przytulniej się jeździ :-) moduj moduj :-P

 

A po co kable zmieniać ? musisz dodać kabla2 żyłowego - po co zmieniać... Najwięcej roboty jest jak chcesz poprowadzić kabel jak ori idą pod fotel, bo musisz fotele wywalić i drucikiem przeciągać od progu (ułatwienie: tam gdzie wystaje kawał aizola do którego mocowany jest fotel na 2 śruby jest wycięty dywan dookoła oryginalnie - ja przeciskałem linką stalową cienką do tamtego miejsca od progu i dalej z tego miejsca do dziury, gdzie wystaje ori wiązka. Pasażera zasilanie czerwone podebrałem z kierowcy - musiałem tunel wywalić z podłokietnikiem)

 

Maska się przydaje - wiem, że nie wygląda to jakoś super (po prostu pas leda) ale to w końcu pod maską... jak kiedyś będę się nudził to wszystko schowam pod maską - dam pod wygłuszeniem równo z górną krawędzią (dokładnie porobię otwory w wygłuszeniu i wstawię takie jakby nity z dziurą w środku (czarnego koloru) aby diody wypadały idealnie w nity :-P

 

Bagażnik - jak wstawisz pas leda w ori lampkę (6 diod się mieści po długości) to już starczy do normalnego użytkowania. Ja zrobiłem pas , bo często by się przydał, a było ciemno jak w d... teraz już jest :-P ale w przyszłości też będę to zmieniał, bo jednak jakoś nie pasuje mi ten kawał amelinum z perspektywy czasu (będę chował ledy w otwory gdzie rękę wkładasz aby zamknąć bagażnik) oczywiście wszystko z czasem - powoli się pyrki gotują :-P

 

 

No mam kilka jeszcze ledów ciepłych, ale na razie są żarówki i w sumie nawet jakoś mi pasują. Nie wiem jak by był promień świecenia z ledami zamiast żarówek. Mi właśnie biały ciepły lepiej spasował, bo biały zimny też już miałem (pierwszy mod zrobiłem na zimnym, ale słabej jakości ledy były, paliły się co chwila, wkurzyłem się i zmieniłem na troszkę lepsze i za razem ciepły odcień) i jakoś zbyt sterylnie było. No i nadal mam bez lampek, po prostu paski puszczone kablem.

 

No jasne wnętrze to jeden z powodów, dla których to jest akurat "ten" pasek a nie inny :) Tylko, że ja dodatkowo mam dywaniki w odcieniu wnętrza i co powiem to powiem - póki nie pada na dworze to jest spoko, odkurzy się wytrzepie i git. Ale jak deszcz spadnie... gnój straszny się robi, całe szczęście, że schodzi po przetarciu szmatką z wodą, w ostateczności szmatką nasączoną rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym. W każdym razie pogodziłem się z czyszczeniem z uwagi na efekt jaki mam za sprawą tych dywaników. A co do modów - no właśnie będę niebawem polował na lampkę z W8 i wiem, będzie kłopot... Podobnie mam spękane po poprzednich właścicielach te drewniane-plastiki na uchwytach drzwi, nie wiem, czy pudzian te drzwi otwierał i zamykał, czy ktoś butem się zapierał - takie spękania widać. Całe jest, nie rozlatuje się, ale po prostu spękania są widoczne i też nie wiem czy dorwę takie w zamian. Jeszcze mam uszkodzoną osłonę tylnego głośnika po stronie pasażera, też musiał poprzedni właściciel nie zadbać, by pasażerowie nie kopali po drzwiach... no i kawałek jest wykruszone i też przydałoby się coś z tym zrobić. No i minusem jest problem z wsadzeniem czegokolwiek do bagażnika, z uwagi na jasne wnętrze... Ale w sumie żyję z tym z uwagi na efekt jaki to wszystko daje :)

 

Ambiente czy jak mu tam, no już zrobiłem :D Wczoraj u Ciebie wypatrzyłem a dziś kupiłem co potrzebowałem i zrobiłem. Założę niebawem temat ze swoim paskiem, ale ot, mały spoiler:

 

Zgaszone podświetlenie sufitu, drzwi, nóg - same "ambietne" czy jak mu tam :) :

 

20150512_001729.jpg

 

Wszystko zapalone:

 

20150512_001906.jpg

 

Na żywo prezentuje się lepiej. W porównaniu z "serią" to niebo a ziemia :)

Jedno co też jest na plus mojego rozwiązania bez dedykowanych lampek to to, że równomiernie świeci - mam 2 paski jasne i po środku jeden czerwony, całość szeroka coś na 25cm.

 

No i zrobiłem jak mówiłem, pociągnąłem "instalację" na nowo, na 4 żyłowym przewodzie tak, że idzie jeden kabel. Trochę zabawy było ale jakoś wyszło.

 

Kable do foteli poszedłem trochę na łatwiznę... i puściłem spod tunelu wprost do fotela, nie obyło się bez, na szczęście nie strasznej w skutkach, awarii. Mianowicie już jak powoli kończyłem, przód już był zrobiony, zrobiłem fotel pasażera i już miałem montować w fotelu kierowcy - opuszczając fotel pasażera - fotel zmiażdżył kabel i zrobił zwarcie... a, że pech chciał, że przewód na tyle cieńki, to zadymiło mi na łączeniu przy lewej nodze kierowcy... Na szczęście szybka reakcja, odpiąłem aku, zajrzałem i w sumie wymieniłem kawałek przewodu przy nodze, pod fotelem pozbyłem się zwarcia, PUŚCIŁEM INACZEJ KABEL, by nie miał możliwości zostać zmiażdżony i git. Czym że byłaby robota, gdyby wszystko szło jak po maśle :D Ale człowiek całe życie zdobywa skille :)

 

Co do maski i bagażnika - jeszcze nie mam koncepcji ale tam też coś wymyślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie pytanie pewnie było ale przewalać prawie 30 stron żeby znaleść odpowiedź na bezsensowne pytanie to kłopotliwa sprawa . Dlaczego po zapaleniu recznie przedniej lampki z tyłu delikatnie się jażą ledy ? pyt 2 dlaczego po zapłonie lampka przednia sama zgaśnie to sie nie da jej potem włączyć ? Pewnie już było ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jednak przeczytać. Kazdy z nas to czytał. Az tak ciężko to zrobić? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje jednak przeczytać. Kazdy z nas to czytał. Az tak ciężko to zrobić?

 

Właśnie tu jest ta spitolona logika tego forum. zamiast powiedziec lub zacytować w 2 zdaniach co zrobić , dlaczego tak jest to tu sie nie dowiesz . "wiem ale ci nie powiem , ja szukałem ty też szukaj" masakra . odkop 28 stron żeby znaleść jakąś informacje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkop 28 stron żeby znaleść jakąś informacje ..
Gdyby wiekszosc czytala calosc a nie powielala pytania, to temat mialby moze polowe z tych 28 stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tu jest ta spitolona logika tego forum. zamiast powiedziec lub zacytować w 2 zdaniach co zrobić , dlaczego tak jest to tu sie nie dowiesz . "wiem ale ci nie powiem , ja szukałem ty też szukaj" masakra . odkop 28 stron żeby znaleść jakąś informacje ..

 

Skoro Ty nie masz cierpliwości, by poczytać poprzednie posty, to dlaczego ktoś ma tracić swój cenny czas, by powielać 10'ty raz to samo? :krzeslem

Pomaganie pomaganiem, ale bawić się w kelnera i podawać na tacy i to po raz n'ty? - nie.

 

Gdyby wiekszosc czytala calosc a nie powielala pytania, to temat mialby moze polowe z tych 28 stron.

 

O, otóż to! Za szerzenie takich poglądów na forum powinny być specjalne gratyfikacje, nie wiem, wiadro maślanki czy coś g:D

 

A tak poważnie to podpisuję się pod tym obiema rękami, lenistwo trzeba piętnować :zdrowko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O, otóż to! Za szerzenie takich poglądów na forum powinny być specjalne gratyfikacje, nie wiem, wiadro maślanki czy coś

 

A tak poważnie to podpisuję się pod tym obiema rękami, lenistwo trzeba piętnować

NIestety, ale na niektorych forach nie mozna odkopywac starych tematow, tylko zakladac nowe z tymi samymi problemami. To dopiero glupota i burdel na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIestety, ale na niektorych forach nie mozna odkopywac starych tematow, tylko zakladac nowe z tymi samymi problemami. To dopiero glupota i burdel na forum!

 

Na całe szczęście tu można się dopisać do wcześniejszych tematów, ale to nie zwalnia nikogo z konieczności przeszukania/przeczytania wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam passata B5 (2000) rok zabrałem się za wymianę oświetlenia w aucie na LED i teraz Moje pytanie czy w tym modelu auta podświetlenie nawiewów jest możliwe , jeżeli tak to czy mógłbym prosić o poradę jak się za to zabrać? Dodatkowo mam pytanie gdyż nie świeci mi żarówka w przednich drzwiach od pasażera co zrobić? Wymiana tej szybki pomoże http://allegro.pl/passat-b5-fl-a4-a3...424700901.html czy demontaż osłony na drzwiach i coś w przewodzie może nie łączyć? Tak samo w schowku posiadam tylko http://allegro.pl/lampka-schowka-vw-...069239699.html takie coś , a powinno być chyba http://allegro.pl/lampka-schowka-pas...414601327.html . Prosiłbym o porady od osób które przerabiały już oświetlenie w swoich passatach na LEDowe. Może jakieś foto czy video z instrukcją montażu. Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym zmienić oświetlenie wnętrza w moim passacie b5fl, na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/oswietlenie-wnetrza-led-vw-passat-b5-fl-zarowki-i5394588595.html co sądzicie o tych żarówkach? Czy zmiana jest faktycznie taka prosta, że wystarczy zmienić obecne żarówki na te ledowe?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności