Skocz do zawartości
Gość mag

Skrzypi tylne zawieszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mag

Witam, mam następujący problem:

Coś mi skrzypi w tylnym zawieszeniu.Objawia to sie tylko na postoju. W czasie jazdy nic nie słychac, nastepuje to tylko wtedy gdy ktos wysiada albo skacze na tylnym fotelu. Dźwiek przypomina skrzypienie starej wersalki spreżynowej.Nie mam pojęcia co to może być, skrzypi z dwóch stron. Autko ma stosunkowo mało najechane bo dopiero 150 tys. Może trzeba coś nasmarować, popsikać ? Spotkaliście się z czymś takim? Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ręczny sobie skrzypi, mi tak skrzypi juz od roku i jakoś nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mag

Hmmm, no faktycznie miałem zaciągniety ręczny gdy skakałem sobie z tyłu i nasłuchiwałem :). Jutro zostawie go na biegu i ponowie test:). Ale gdyby okazało się, że to ręczny jednak to trzeba się za to zabrać jakos, WD 40 popsikać itp.

 

BTW - Temat jest cały czas otwarty, dorzućcie swoje 3 grosze jeśli też to Was spotkało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

To ma 90% Passatów na lekko dociągniętym hamulcu ręcznym. Zaciągnij mocniej to nic nie zajęczy :)

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Mi również skrzypi na postoju ale to ręczny... Ale również podczas jazdy na wyboistej drodze lub przy przejeżdżaniu przez spowalniacz.. jest to dźwięk bardziej gumowy i nasilił się on teraz jak spadły temperatury... byłem u mechaniora okazało się że to ta tuleja gumowa tylnego wahacza. Mówił że nie ma potrzeby wymiany. nie jest to groźne. Wierzyć na słowo? Ile to może kosztować ta część? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wierzyć. Przeważnie nie mają one luzów tylko guma może się starzeć i pękać. Cześć taka to wydatek do 220zł na stronę.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nosekdomin
To ma 90% Passatów

 

mam również golfa V i tourana i taki sam efekt przy wysiadaniu pasażerów. Głównie Którzy wysiadają z tyłu. Po prostu tylne hamulce nie mają takiego ścisku na tarczy jak przednie przez co jak auto się podnosi (przy wysiadaniu pasażerów) klocek skrzypi o tarcze. Ja osobiście cieszę się z tego faktu i hałasu bo przynajmniej wiem że mam czyste tarcze :P

 

Tak tylko dodam że na prostej tylne hamulce podczas normalnego hamowania (pojęcie względne i dyskusyjne ;) )mają rolę tylko pomocniczą. Głównie aby auto nie przechylało się zbytnio ku przodowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Kiedy jade z kilkoma osobami na pokladzie i gdy wszyscy wysiadaja to tylne zawieszenie kiedy wraca do normalnego polozenia strasznie skrzypi :) mysle ze sa to jakies gumy w zawieszeniu a wy co o tym sadzicie ? :)

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam podobnie z tym skrzypieniem ale w czasie jazdy. małe prędkości i niewielkie nierówności albo leżące policjanty, skrzypienie jakby coś było w zawieszeniu tylnym nie tak.

gdzieś czytałem że to odbojniki czy coś takiego. tu widzę że to tylko guma. czy mogę jakoś to sam sprawdzić?? to pewne że to guma skrzypi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem do jakiego tematu sie podpiac.

 

Otoz wymienilem tylne amory plus oslony i odboje, strasznie mi cos teraz skrzypi nie wiem co:( amory nowe KAGER:( montowane w wasztacie, co to moze skrzypiec, czy ma to zwiazek z temperatura na dworze? i tym ze jest mokro? chyba nie powinno tak byc...nie moge tego juz wytrzymac, tak jakby jakas guma tarla o cos, przed wymiana amorow ktore jus sie wylaly nic nie skrzypialo:( pomoze ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowalem - moze u Was jest to samo, u mnie skrzypi tylne zawieszenie, ale tylko wtedy jak jest zaciagniety reczny. Juz kilku mechanikow mowilo mi ze to normalne przy zaciagnietym recznym, bo to odglos zabkow, ktore sie o siebie zazebiaja i nie ma powodow do niepokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo i to byl reczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reczny to na postoju a mi w czasie jazdy okropnie skrzypia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do skrzypienie również i ja

mi skrzypi coś z tyłu ( podejrzewam coś w zawieszeniu) otóż skrzypienie słychać w trakcie zmiany biegow w momęcie wysprzęglenie kiedy zmienia,m bieg i auto po nurkowaniu lekkim przy wysprzęgleniu podnosi przód w momęcie kiedy wrzucam bieg i wówczas słychać takie

" iy, IY " kołysanie auta -które opisywałem jest bardzo krotkie a ten dzwięk słychać niemal za każdym razem bo w większości jeżdzę sam , odziwo na postoju próbowałem pochuźdać autkiem i nic

Czy ktoś już z was miał podobny przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam starą wersalkę na ręcznym latem jak zaciągałem(wstyd tak skrzypiało), a teraz zostawiam tylko na biegu i objaw zanikł.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.u mnie jest tez podobny problem z piszczeniem,ale to nie jest reczny:(Piszczy tak jakby ptaszki byly w srodku auta,piszczy w lewym tylnim podszybiu w bagazniku:(rozebralem polowe bagaznika i nic?Psikanie wd40 nie pomaga:(podczas postoju nic nie piszczy a tylko jak rusze zaczyna sie koncert:(Pomozcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kombi mozliwe ze to "zamek" oparcia tylniego-warto sprawdzic np. polozyc je i wtedy zobaczyc jak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety to nie zamek:(siedzienia tez wyciagnolem:(dalej piszczy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze jak skrecam w lewo to przestaje piszczec,a jak jade na wprost i skrecam w prawo to piszczy.Czy to gorna guma na amortyzatorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze ze jak skrecam w lewo to przestaje piszczec,a jak jade na wprost i skrecam w prawo to piszczy.Czy to gorna guma na amortyzatorze?
pszesz w dwoch tematach o tym samym zostan na jednym i daj sobie pomuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności