Skocz do zawartości
Gość mag

Skrzypi tylne zawieszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Juz kilku mechanikow mowilo mi ze to normalne przy zaciagnietym recznym, bo to odglos zabkow, ktore sie o siebie zazebiaja i nie ma powodow do niepokoju

 

Mi mecho mówił że to mocowanie tylnego zacisku hamulcowego, i że przy wymianie klocków tył posmarować i git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ mam podobny problem podłącze się do tematu. Otóż ostatnio w swoim passku miałem wymieniane tylne tuleje i klocki od ręcznego po tej wymianie zaczeło mi coś skrzypieć w tylnym zawieszeniu.Dzieje się tak tylko i wyłącznie po dłuższym postoju około doby, objawy są takie że kiedy ruszam to coś z tyłu skrzypi gdy stoję i kręcę kierownico w lewo i w prawo dźwięk jest nie do zniesienia, doda że wszystkie te objawy ustępują po przejechaniu krótkiego odcinka drogi (około 500m) Może ktoś coś poradzić czemu tak się dzieje.Zamieszczam też filmik na którym wszystko słychać http://www.youtube.com/watch?v=7MpIgQ6dwQ4&feature=youtu.be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jakby od ręcznego który w pasku lubi skrzypiec gdy jest zaciągnięty a zawieszenie się ugina. Pytanie tylko czemu skrzypi przy ruszaniu? Być może nie odbija dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dźwięk jakby od ręcznego który w pasku lubi skrzypiec gdy jest zaciągnięty a zawieszenie się ugina. Pytanie tylko czemu skrzypi przy ruszaniu? Być może nie odbija dobrze?

 

Ręcznego to ja prawie nie używam auto zawsze zostawiam na biegu a ten dzwięk zawsze pojawia się po dłuższym postoju i ustaje po krótkiej jeździe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że piszesz że nie używasz to na Twoim miejscu sprawdziłbym czy ręczny jest popuszczony przy zaciskach, czy czasem trochę nie trzyma. O nie odbijającym ręcznym już był tu wątek i sporo osób miało ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem z tym problemem u mechanika i stwierdził że ręczny ładnie odbija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jeszcze jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy ci piszą że trzeba się przyjrzeć hamulcom z tyłu a ty nadal piszesz by ci pomóc ...trzeba ruszyć tyłek i zrzucić tylnie zaciski, rozebrać je przeczyścić i złożyć ...same się nie zrobi. A to że mechanik mówi że ładnie odbijają wcale nie znaczy że wszystko gra. To że dźwignia ładnie odbija w zacisku to nie znaczy że tłoczek odbija jak powinien.

Edytowane przez kserkses

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przyczyną są nie odbijające zaciski. Poza tym niektóre kombinacje klocków z tarczami właśnie tak skrzeczą. Co ciekawe takie zestawy najlepiej hamują, przynajmniej na zimno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności