Skocz do zawartości
aki

Problem z postojówkami LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z postojówkami w Passacie B6. Problem polega na tym że normalne żarówki świecą i jest wszystko w porządku a gdy wsadzę postojówki LED zarówno prawa jak i lewa strona przestaje świecić. Chciałbym się dowiedzieć jakie postojówki LED mam kupić aby wreszcie zaświeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś obrócić LEDy w mocowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales przeszukac forum? bo juz o tym bylo;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno po założeniu led w miejsce pozycyjnych układ diagnostyczny stwierdza przepalenie żarówki. Ledy pobierają mniej prądu stąd komputer stwierdza awarię. Sprawdź czy na wskaźnikach nie pojawia się informacja o przepaleniu żarówki. Mniej więcej taki problem był kiedyś poruszany czy zaleziono rozwiązanie? musisz znaleźć post.

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc koledzy kupiłem takie postojówki,kolor white

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=966092424

wszystko jest ok, komputer nie wywala ,że żarówka jest spalona,jest za to inny problem. Przy seryjnych ksenonach ,ksenony przy tej postojówce wygladają jakby swieciły na żółto, odwróciła sie rola z postojówka blue vision przy ksenonach.Powiem ze nie wyglada to za fajnie. Moze przy HIDach które jednak maja bardziej niebieska poswiatę bedzie to wygladac ok, przy fabrycznych ksenonach odradzam.Efekt jest taki jakby była niebieska postojówka a ksenon żółty...wyglada fajnie tylko jak pala sie same postojówki bez ksenonów.Zdjecia z aukcji sa mocno przesadzone, różnica w barwie jest duża i na pweno nie jest to barwa ksenonów...Na innych aukcjach sa takie same te LEDy.Jedyne co mozna by spróbować to na opakowaniu widziałęm jeszcze opcję cool white, może przy takich nie bedzie takiej róznicy w barwie...uzywa ktos takich???

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no więc koledzy kupiłem takie postojówki,kolor white

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=966092424

wszystko jest ok, komputer nie wywala ,że żarówka jest spalona,jest za to inny problem. Przy seryjnych ksenonach ,ksenony przy tej postojówce wygladają jakby swieciły na żółto, odwróciła sie rola z postojówka blue vision przy ksenonach.Powiem ze nie wyglada to za fajnie. Moze przy HIDach które jednak maja bardziej niebieska poswiatę bedzie to wygladac ok, przy fabrycznych ksenonach odradzam.Efekt jest taki jakby była niebieska postojówka a ksenon żółty...wyglada fajnie tylko jak pala sie same postojówki bez ksenonów.Zdjecia z aukcji sa mocno przesadzone, różnica w barwie jest duża i na pweno nie jest to barwa ksenonów...Na innych aukcjach sa takie same te LEDy.Jedyne co mozna by spróbować to na opakowaniu widziałęm jeszcze opcję cool white, może przy takich nie bedzie takiej róznicy w barwie...uzywa ktos takich???

 

_scalone

Nigdy nie wierz fotkom z alledrogo,mijają się z rzeczywistością.Najlepszym rozwiązaniem jest podejście do sklepu z elektroniką i zakupienie LED'ów o takiej samej barwie temperaturowej jak Twój xenon.Większość tych niby białych to świeci z lekką poświatą fioletu,niebieskiego i innych kolorów.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiles na allegro i tam pisza wiele rzeczy co mija sie z prawda chcesz miec takie postoje najlepiej kup w sklepie i zaraz je wyprobuj jak lipne beda tz nie beda dzialac oddaj a na alegro mozesz jedynie negatywa dac

 

---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 19:59 ----------

 

Witam, mam problem z postojówkami w Passacie B6. Problem polega na tym że normalne żarówki świecą i jest wszystko w porządku a gdy wsadzę postojówki LED zarówno prawa jak i lewa strona przestaje świecić. Chciałbym się dowiedzieć jakie postojówki LED mam kupić aby wreszcie zaświeciły.
zajzrzyj tutaj to ci powinno pomuc

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy !!

wystarczy zakupic np. na allegro LED z technologią CAN BUS. ( koszt jednej żarówki/ płytka z ledami) okolo 25 zł.

co nam daja te LEDY Z CAN BUS ? - brak wyskakujacego błędu że żarówka spalona ! ja zamonowalem i wszstko gra nie trzeba nic kompinowac !

kupic - zamonowac - działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel89 daj linka na te CAN BUSy ktore kupiles. Jak swieca, masz fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotką to ciężko pewnie będzie koledze pokazać jak "mocno" świecą. Będzie pewnie widać jaki kolor jest tego światła, a jest bardziej niebieski od ksenona więc znowu troszkę przestrzał w temperaturze barw (od oryginalnie montowanych palników ksenonowych). Te normalne żarówki w5w moim zdaniem za żółte, a LEDy za bardzo w niebieski wpadają na tle ksenona :)

 

Kup sobie, bo i tak fajniej wygląda, lepiej świeci niż zwykła żarówka. Przy zamontowaniu takich z 2 diodami SMD świeci trochę marnie i bardziej mnie ciekawi czy zmieściłoby się coś takiego :devil

 

-->KLIK<--

 

Bo to w sumie na lato im więcej tych SMD w konstrukcji żarówki tym więcej światła i może by się dało jeździć na postojówkach jak na dziennych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciciek juz ci mowie czy sie zmiesci. Otóż nie. Kupilem takie ledy can z 4 smd wsadzilem mowie ok... wrzucam w lampe a on dotykaja kolsza. wiec tylko podwojne to jedyne wyjscie. Aha wpychajac to na hama w oprawke, uszkodzilem ja koszt w aso 20zl.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to w sumie na lato im więcej tych SMD w konstrukcji żarówki tym więcej światła i może by się dało jeździć na postojówkach jak na dziennych

 

Nie dało by się - pały Cię złapią i masz pozamiatane.

 

up sobie, bo i tak fajniej wygląda, lepiej świeci niż zwykła żarówka. Przy zamontowaniu takich z 2 diodami SMD świeci trochę marnie i bardziej mnie ciekawi czy zmieściłoby się coś takiego

 

To jest dość długie. W B5 mam postojówki w reflektorze a i tak te diody sięgały do klosza...

 

Jak to świeci z xenonem 4300k?

 

lamp01.jpg

 

lamp02.jpg

 

A po nabiciu w światło:

 

002zxu.jpg

 

Zaletą jest to, ze przez 2 lata nie padły u mnie. Oddałem dalej rok temu i nadal świecą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to w sumie na lato im więcej tych SMD w konstrukcji żarówki tym więcej światła i może by się dało jeździć na postojówkach jak na dziennych

To już zdecydowanie lepiej używać halogenów jako dziennych. Pały przy słonecznej pogodzie zwykle odpuszczają, a różnica w całej zabawie jest taka, iż nie ma tu mowy o niehomologowanych przeróbkach oświetlenia, które mogą doprowadzić do dużych problemów z ubezpieczalnia w przypadku kolizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda co piszecie z tą jazdą na pozycyjnych jako dziennymi. Korci jednak w sumie :) W sumie w reflektorze biksenonowym ta postojówka jest tak ładnie widoczna, podobnie jak w autach co fabrycznie mają dzienne. Wizualnie bardzo podobnie.

 

Aha, dziękuję za info, że się nie zmieści długi wkład do klosza, nie będę próbował. Pozostaną te z 2 SMD. Zawsze to ładniej niż żółte zwykłe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak byś chciał dać 4 SMD to nie zadziała, znaczy zadziala ale bedzie dotykac... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu a mam takie pytanie gdzie kupić diodowe postojówki do passata o kolorze zbliżonym do xenonu? Nie muszą być can-bus ponieważ mam podpięte rezystory, pytam bo kupiłem jedne o barwie 4300k i były zbyt żółte podług xenonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6000K i są zbyt niebieskie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko , do was to pewnie banalne ale jak wyciągnąć postojówke przód biksenon, nie chce czegość urwać ale oprawa mi sie kręci w kolo i nie chce wyjść czy trzeba ją pod odpowiednim kątem mieć czy mocniej szarpnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pociągnąłem za kable i wyskoczyła. Jak ciągnąłem za ten plastik to nie chciało wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz pociągnąć za ten plastikowy języczek. Zdecydowanie w kierunku silnika. Mnie najlepiej wychodzą kombinerkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności