Skocz do zawartości
Gość BROWAR

Problem z otwieraniem drzwi tylnych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BROWAR

Witam,

 

Kupiłem passata b5 z 1998r przyjechał z niemiec. Mam z nim problem. Mianowicie nie mogę otworzyć tylnych drzwi od strony kierowcy. Samochód posiada centralny zamek - otwiera się wszystko a te 1 drzwi nawet się nie ruszają.

Próbowałem postępować jak w instrukcji bo może była wymieniona bateria lub jest źle zsynchronizowane ale nie daje to rezultatu. Dodatkowo dioda na drzwiach kierowcy nie miga.

Proszę o jakieś wskazówki jak mogę dotrzeć do tych drzwi, aby je otworzyć.

Jeżeli coś niezrozumiale napisałem - sor, jestem nowy i to mój pierwszy post.

 

Paweł, lat: 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dioda w drzwiach kierowcy nie miga, to może nie ma alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dioda w drzwiach kierowcy nie miga, to może nie ma alarmu

 

Zima18

"a co ma piernik do wiatraka":confused:

 

 

BROWAR: Sprawdz jeszcze czy świeci światło w środku auta przy otwartych drzwiach i czy jest sygnał dzwiękowy informujący o pozostawionych włączonych światłach postojowych.

Jeśli te rzeczy niedziałają to prawdopodobnie (podkreślam prawdopodobnie) padło coś tam w przekaźniku centralnego zamka.

Mnie naprawa kosztowała 100pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierają się w sensie ciągniesz za klamkę od środka / na zewnątrz i nic to nie daje? Czy tylko centralny nie rozryglowuje zamka ale jako tako da się otworzyć?

 

Jeżeli ciągniesz za klamkę od środka i "bolec" nie odskakuje to być może padło połączenie elektryczne drzwi z reszta samochodu Jak otworzysz drzwi kierowcy będziesz widział gumową osłonę tylnych drzwi, sprawdź czy wszystkie przewody są w całości - zdarza się że pękają.

 

Zamki w Passacie posiadają mechanizm którego określa się "dead-lock" lub jak kto woli "podwójne ryglowanie". Nawet po zbiciu szyby nie da się ciągnąc za klamkę od wewnętrznej strony otworzyć drzwi - rozryglować może je tylko siłownik elektryczny centralnego zamka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BROWAR

Chodzi o to, że w ogóle się nie otwierają. Jeżeli klikam na przycisk w kluczu aby drzwi się otwierały - wszystkie się otwierają a w tych jednych to nic się nie rusza. Nie podnosi się "bolec" a w innych drzwiach się podnoszą. W samochodzie mam 4 elektryczne szyby, i szyba z tych drzwi także się nie opuszcza. Natomiast w drugich tylnych drzwiach szyba się opuszcza.

 

Dioda nie miga bo czytałem, że powodem tego jest blokada która się nazywa "safe", lecz nie wiem jak ją trzeba wyłączyć lub też włączyć.

 

Jeżeli zostawię włączone światła to szłyszę "głos", "przypomnienie" że światła zostały nie wyłączone.

 

Sprawdzę jeszcze dziś te kable w drzwiach, możę faktycznie coś nie łączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moon

Cześć.

Mam ten sam problem.

Tylko że u mnie otwiera się szyba, świeci światło w środku auta przy otwartych drzwiach i jest sygnał dźwiękowy, ale drzwi niestety nie :(.

Sprawdziłem te przewody na kostce łączące drzwi z budą i są całe - HELP:help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie się otwierają a w tych jednych to nic się nie rusza. Nie podnosi się "bolec" a w innych drzwiach się podnoszą. W samochodzie mam 4 elektryczne szyby, i szyba z tych drzwi także się nie opuszcza. Natomiast w drugich tylnych drzwiach szyba się opuszcza.

W słupku pomiędzy drzwiami przednimi i tylnymi jest kostka najprawdopodobniej u Ciebie jest ona odłączona sprawdź ją,przeczyść styki etc.

moon Natomiast rozwiązanie twojego problemu opisałem w tym temacie (mój post)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=315599#post315599

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W słupku pomiędzy drzwiami przednimi i tylnymi jest kostka najprawdopodobniej u Ciebie jest ona odłączona sprawdź ją,przeczyść styki etc.

moon Natomiast rozwiązanie twojego problemu opisałem w tym temacie (mój post)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=315599#post315599

 

 

Panowie, mam identyczny problem. Dzis zamykalem auto z pilota i nie mrugnal swiatlami, wracam do auta i patrze a tylne prawe drzwi sie nie zamykaja. Dioda swieci, oswietlenie wewnatrz sie wlacza i pika sygnal jak sie otworzy podczas jazdy, chyba padl silownik otwierajacy drzwi ale od srodka moge drzwi spokojnie otworzyc, tak wiec mam pytanie, jak sprawdze ze kable sa ok i kostka tez to pozostaje wymiana silownika drzwi, ile taki silownik kosztuje? (sprawdze jeszcze styki na silowniku) Czy sciagniecie tapicerki z tylnych drzwi jest skomplikowane?

Prosze o odpowiedz:cool:

 

Doprosze jeszcze o schemat tylnych prawych drzwi, moze ktos wrzuci skana jak sie rozbiera tapicere? zeby nic nie uszkodzic

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem z otwieraniem tylnych drzwi - otóż klamka "łapie" dopiero przy końcówce, dopiero jak prawie ustawiona jest pod kątem 90 stopni (w zasadzie obie klamki z tyłu wewenatrz) ,

 

z przodu łapie szybciej a z tyłu wygląda jakby wyrobione było (może to taxi było ;) ) albo źle zmontowane (wiem że na peweno tylne drzwi były robione/lakierowane przez poprzedniego właściciela)

 

czy da się to niewielki nakładem skorygować ? np podciągnąc coś itp.

miał ktoś podobny problem ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc Koledzy to jest norma w naszych paskach. U mnie też drzwi te mają problem ale centralny chodzi ale jak nacisnę klawisz zamknięcia drzwi od środka to te nie chodzą. Na temat szyby to czasem taka tuleja plastikowa wypada z zatrzasku szyby i prowadnicy wystarczy ją przykleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam identyczny problem. Dzis zamykalem auto z pilota i nie mrugnal swiatlami, wracam do auta i patrze a tylne prawe drzwi sie nie zamykaja. Dioda swieci, oswietlenie wewnatrz sie wlacza i pika sygnal jak sie otworzy podczas jazdy, chyba padl silownik otwierajacy drzwi ale od srodka moge drzwi spokojnie otworzyc, tak wiec mam pytanie, jak sprawdze ze kable sa ok i kostka tez to pozostaje wymiana silownika drzwi, ile taki silownik kosztuje? (sprawdze jeszcze styki na silowniku) Czy sciagniecie tapicerki z tylnych drzwi jest skomplikowane?

Prosze o odpowiedz:cool:

 

Doprosze jeszcze o schemat tylnych prawych drzwi, moze ktos wrzuci skana jak sie rozbiera tapicere? zeby nic nie uszkodzic

 

Hehe, 2 dni mialem powyzsze problemy, teraz sie samo naprawilo, dziala normalnie tak jak ma byc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano przymarzły mi drzwi tylne, musiałem lekko szarpnąć żeby je otworzyć, pojechałem do pracy, zamykam samochód wszystkie drzwi się zamykają oprócz tych jednych które otwierałem z rana. Próbuje jeszcze raz zamknąć z pilota i dalej nic, próbuje z kluczyka i znów to samo. Drzwi otwierają się klamką od środka bez problemu. Okazało się jeszcze że w tych drzwiach nie działa opuszczanie elektryczne szyby. Od czego zacząć szukać usterki...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi powie gdzie zlokalizowana dokładnie jest ta kostka w slupku drzwi ?

Juz kilka razy bylo o tym wspomniane, ale nikt tego nie sprecyzowal.

Ja u siebie nie widze tam zadnej gumy o ktorej wpomnialo juz kilku z Was wczesniej.

 

Ewidentnie mam problem z modulem komfortu - ( sterowanie lusterkami, lampka wewnatrz, do tego jeszcze problem z otwarciem drzwi kierowcy). Podpinalem VAGA i wywalil kilka bledow zwiazanych z "komfortem".

Pod dywanikiem kierowcy jest sucho i czysto - sprawdzilem.

Puszka z komputerem na podszybiu pod maska tez wyglada OK - sucho i czysto. Pozostaje mi ten slupek, tylko gdzie tego szukac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod dywanikiem kierowcy jest sucho i czysto - sprawdzilem

 

jak się domyślam podniosłeś wykładzinę ? a nie dywanik?pod dywanikiem może być sucho, bo cała wykładzina jest nieco uniesiona względem płyty podłogowej.

tak piszę bo tak niesprecyzowane to jest według mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie : wymontowalem fotel, podnioslem wykladzine, wyjalem cala puszke z podlogi z modulem. Wszystko wewnatrz jest suchutkie. Zalozylem ponownie i dalej lipa... nie dziala nawet dioda przy zamknieciu drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem.Któregoś razu drzwi tylne od kierowcy po prostu się nie otworzyły i nie można było ich w ogóle otworzyć z zewnątrz ani od wewnątrz i zacząłem szukać na forum i znalazłem coś o kablach które widać po otwarciu drzwi przednich.pod gumą jest kostka poruszałem nią i jak ręką odjął chodzą do dziś.Najpierw szukajcie tu zanim coś będziecie rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności