Skocz do zawartości
Batrek

zablokowane tylne drzwi i szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczenie,

 

Mam mały dylemat, ponieważ zablokowały mi się tylne lewe drzwi. Najpierw sam chciałem to naprawić, zdjąłem boczek itd, ale nic to moje majstrowanie nie dało. Problem jest znany na forum, ponieważ o nim czytałe, ale nie znalazłem rozwiązania. Bolec w drzwiach jest zablokowany - centralny trzyma go noon stop. Nie słychać, żeby prawcował centralny przy otwieraniu - zamykaniu.

 

Ponadto mam zablokowane tyle szyby ale tylko przy otwieraniu z tylu.. Od kierowcy można otworzyć. Tym się nei przejmowałem- tak było jak kupowałem auto. Gorzej z tymi drzwiami bo co będzie jak padną prawe;/

 

Pojechałem więc do elelktryko mechanika który po długich diagnozach stwierdził tak:

moduł komfortu pod siedzeniem ok

padł modul sterowania drzwiami i mam to kupić.

Sam handluje częściami do grupyVW, ale czegoś takiego nie mam na stanie.

Chłop podał mi takie numery: 977-105 404-031

F005500057

28808

Nie wiem czy mnie koleś nie wkręca, dlatego pisze do Was o rade. Może będziecie potrafili mi pomóc??

 

Pozdrawiam,

Batrek /grupaVW/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może poprostu silownik wysiadl ...

 

co to jest "zablowona" ??

 

to co on Ci podał to chyba jakiś przypadkowy ciąg liczb bo do niczego to nie pasuje ... a jak cos jest zamontowane w Passacie to ma swój numer w programie ETKA ... może spisał jakieś liczby z tej części ale napewno nie te co trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie w pasku tylne drzwi blokuje się mechanicznie przekręcając śrubokrętem w drzwiach blokadę, jest to blokada przed dziećmi (wtwedy nikt z zewnątrz nie otworzy ani od środka) sprawdż dokładnie raz jeszcze drzwi jak je otworzysz.

 

Co do szyb to powinieneś mieć przycisk przy sterowaniu szyb od strony kierowcy (taki podłużny) jak jest wciśnięty to nie można otwożyć szyby z pozycji pasażera jak wyciśnięty to można.

 

Pozdrawiam i czekam na info czy udało sie wszystko zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z szybami to wiem, że jak wciśniety to nie otworze z tyłu :P

Nie róbcie ze mnie laika.

Kurcze jak coś się dzieje z silnikiem, albo zawieszeniem to wiem co i jak, a tu zonk. Nie wiem może podłączyć go pod Vaga? Powie coś?

 

Za niedokładny tytuł przepraszam - już zmieniłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B4839015AL zamek tylnich lewych drzwi lub ten centralny komputer sterujący systemu "komfort" 1C0959799A (dalej faktycznie jest jeszcze oznaczenie w zależności od wersji zaczyna się f 05/02 ...) jak podłączysz pod VAGa to powinno coś pokazać

 

sprawdź też czy nie masz zablokowanych manualnie tak jak kolega pisał wyżej ... przekręca się plaskim śrubokrętem taką plastikową śrubkę ... widać ją po otwarciu drzwi, bo rozumiem że w jakis sposób możesz te drzwi otwierać skoro mogłeś zdjąć boczek tapicerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

U mnie w pasku tylne drzwi blokuje się mechanicznie przekręcając śrubokrętem w drzwiach blokadę, jest to blokada przed dziećmi (wtwedy nikt z zewnątrz nie otworzy ani od środka)

 

 

Da sie je otworzyc tylko od zewnatrz - bo niby jak je potem otworzysz skoro ani od zewn ani od wewn sie nie da??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi się nie da otworzyć - boczek zdjąłem po zdjeciu kanapy i odkreceniu 3 śrub . Dolnego wkretu i 2 śrub w rączce. Manualnie nie są zablokowane, gdyż nigdy nie robiłem blokady dla dzieci - nie było takiej potrzeby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niech facet określi o którą część chodzi (bo te cyferki co podał to jakby z kodu kreskowego po płatkach śnidaniowych były) ... skoro jest zepsuta to niech ją Tobie wyjmie i da na wzór żebyś mógł zakupić, tylko wtedy zapewne drzwi bedziesz musiał zamykać kluczykiem bo centralny z pilota nie bedzie działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego. Zablokowały mi sie tylne prawe drzwi i dodatkowo miałem problemy z prawą tylną szybą. Okazało się że kable przy kostkach w drzwiach na wskutek częstego otwierania miały uszkodzoną izolację i powodowało to zwarcie.

Po zaizolowaniu kabli wszytko dziala super. Po tej operaci sprawdziłem również moje tylne lewe drzwi i tam okazało sie że jeden z kabelków wisiał dosłownie na włosku.

Otwórz przednie drzwi zdejmij gumowe osłonki i zobacz jak sie mają kable przy kostkach, może masz to samo co ja miałem,

 

pzd

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem drzwi został rozwiązany.

 

Kostki i kable w gumowej osłonie były ok.

 

Jednak ja zrobiłem tak jak ktoś na forum wcześniej pisał:

Przy odblokowanym centralym pociągnąłem za klamkę- tak że pipek wystawał i z pilota zablokowałem i odblokowałam centralny( cały czas trzymając klamke). Puscilem klamke i ponowanie zablokowałem i odblokowałam centralny. Drzwi sie otworzyly. Problem w tym, ze nie chcialy sie zamykac z pilota(otwierac tak). Wiec pomyslalem chwile i odlaczylem akumulator na chwile(resecik). Pozniej otworzylem drzwi z pilota, wsiadlem do auta i zamknalem go recznie z przyciusku kierowcy. Pach drzwi sie zamknely i wsio dziala z pilota :)

 

Gorzej z szybami bo nie moge znalezc na nie sposobu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szyby też jest ograniczenie, aby dzieci nie otwierały. Skoro możesz otworzyć z poziomu kierowcy. Przy przyciskach od otwierania szyb powinien być taki szeroki przycisk z ludzikiem - naciśnij go, powinno pomóc. Możliwe, że styki się spaliły i coś nie gra. Również jak to nie pomoże to sprawdź przyciski w samych drzwiach z tyłu - może one są odłączone(źle podłączone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy a jak mozna otwzorzyc mechanicznie drzwi (prawy tyl) skoro sa zatrzasniete. tapicerke zdjolem, blache z dzwi zdjalem tylko nie mam pojecia jak je otworzyc probowale juz wszystkiego i nic. Dodam jeszcze ze cos trzyma sskobelek w pozycji zamknietej i nawet jak go probuje wyciagnac to dalej powraca. Macie jeszcze jakis sposob??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temacik, mam problem panowie i mam nadzieje ze ktos pomoze. dzisiaj zauwazylem ze drzwi lewe z tylu nie otwieraja sie, na zaden sposob nie reaguja. sa podwujnie zaryglowane ze jak ciagam klamk e to pipek chowa sie po puszczeniu. czy ktos mial taki problem?jaka czesc padla i jak to zrobic.pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odswiezam temacik, mam problem panowie i mam nadzieje ze ktos pomoze. dzisiaj zauwazylem ze drzwi lewe z tylu nie otwieraja sie, na zaden sposob nie reaguja. sa podwujnie zaryglowane ze jak ciagam klamk e to pipek chowa sie po puszczeniu. czy ktos mial taki problem?jaka czesc padla i jak to zrobic.pomocy

 

Jak wygląda wiązka kabli ? Sprawdź kable zasilające drzwi , możesz to zrobić ściągając plastik z słupka , tam dostaniesz się do kostki od tyłu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem i okazłało sie, że uszkodzone były przewody które idą od słupka do drzwi. Muszisz od strony drzwi kierowcy ściagnąć (nagiąć) gumową osłonę przewodów i zobaczyć czy nie ma przerwanych przewodów. U mnie tak było i jak już otworzyłem, to wstawiłem (posztukowałem) nowe przewody. Wszystko ładnie polutowałem i działa do dzisiaj :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszisz od strony drzwi kierowcy ściagnąć (nagiąć) gumową osłonę przewodów i zobaczyć czy nie ma przerwanych przewodów.

 

ale jak mi sie zablokowaly tylne prawe(blad w poscie wyzej bo napisalem lewe)to sciagnac ta oslone tyle ze po drugiej stronie??jest to ta oslona w ktorej ida przewody do drzwi ktora widac dobrze po otwarciu??o ta chodzi?? kurde naplatalem troche soryy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie pod temat.

Lewe tylne drzei zdechly i nie chca sie otworzyc. Wilgoci w aucie brak, kable chyba OK (sprawdzalem te na slupku B, czyli odzeilajacym drzwi prednie od tylnych). Co prawda jedne sa sklejone tasma, ale ich nie rozklejalem.

Jesli to nie kable, to co innego moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padnięty zamek. Miałem coś takiego że drzwi tylne zamykały się albo nie, musiałem kilkukrotnie wciskać pilota. Czasami się ryglowały czasami nie, a w końcu jak się zaryglowały to ani w te ani tamte stronę. Jak pojechałem do specjalisty to powiedział że tylko włamanie otworzy drzwi. Włamał się i zamontował nowy zamek. Kosztowała mnie Michał ta operacja 2 miesiące jeżdżenia ze stresem bo musiałem wszystkich wypuszczać jednymi drzwiami (tymi od ulicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys75
odswiezam temacik, mam problem panowie i mam nadzieje ze ktos pomoze. dzisiaj zauwazylem ze drzwi lewe z tylu nie otwieraja sie, na zaden sposob nie reaguja. sa podwujnie zaryglowane ze jak ciagam klamk e to pipek chowa sie po puszczeniu. czy ktos mial taki problem?jaka czesc padla i jak to zrobic.pomocy
[/quo

trzeba je narpiew dopchnąc z zewnątrz,tez tak miałem,za cholere nie dały się otworzyc,okazało się że dopchniecie z zewnątrz (ciche pyknięcie) i juz się otwierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku że mnie też dopadł problem zablokowanych tylnych lewych drzwi mam pytanko do kolegów obeznanych w temacie:

Które kabelki w tej kostce na słupku między drzwiami idą do c.zamka i jakie napięcie na nich powinno być w czasie zamykania lub otwierania drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności