Skocz do zawartości
Gość mp3

Drganie xenonów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mp3

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące xenonów - kiedy podjeżdżam do ściany, widzę, że prawy świeci równo i bez problemów, a lewy snop światła bardzo drży. Czy ktoś z Was ma pomysł, co może być powodm? Nie chcę pojechać do warsztatu i zapłacić jak za zboże, bo powiedzą np. że trzeba wymienić cały reflektor ;)

 

I od razu druga prośba: czy możecie polecić godny zaufania warsztat, w którym mógłbym serwisować swojego B5 w Warszawie? Coś nie mam zaufania do ASO, a szczególnie do ich cen (chyba, że wiecie, że któreś ASO jest naprawdę OK).

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Mikołaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli drży cała oprawa lampy to pewnie wystarczy ją dokręcić;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mp3, nie mam xenonów, ale u mnie lewy reflektor też się trzesie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksenon, nie ksenon...

Wstrząsy reflektorów nie są uzależnione od tego, czy założone są ksenony, czy też nie.

Trzeba podokręcać mocowania reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

Miałem podobny problem i kosztował mnie jedynie 1 czy 2 zł - w górnej części reflektora wstawia się gumowy klin. Takie kliny są ogólnie dostępne do reflektorów do B5.

 

Co do serwisu to mogę polecić w Piastowie (na zachód od W-wa przed Pruszkowem) tel. 501010366 - Myśliński serwis (nieautoryzowany serwis całej grupy VAG). B. dobry stosunek jakości roboty i przede wszystkim kompetencji i wiedzy do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polemizował. Najczęściej trzęsą się nie całe lampy, tylko odbłyśniki zwane również odblaskami, jak kto woli. Pękają od wstrząsów lub przy stłuczkach elementy mocowania i regulacji ustawienia świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Napisałem tylko o mocowaniach, bo często piszę skrótem. Ktoś "kumający" wie, że przy jednej czynności sprawdzającej należy wykonać pozostałe, możliwe do wykonania.

Owszem trzeba posprawdzać wszystko, co się wiąże z reflektorem, i chyba tak powinienem napisać, ale szkoda mi było czasu na opisywanie wszystkich oczywistych czynności.

 

 

 

Pozdrawiam

Ależ upał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mp3

Panowie,

Dzieki serdeczne za podpowiedzi - to rzeczywiście może być takie proste ;)

PHANS - dziękuje za namiar na warsztat.

Jutro jadę do Wajdemajera z wyjącym łożyskiem wentylatora od klimy i od razu porównam ceny z gościem z Piastowa.

 

Pozdrawiam i życzę szybkiego nadejścia chłodnego deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było tak samo, drgał prawy reflektor , okazało sie ze oderwało sie mocowanie soczewki od odbłysnika. dałem człowiekowi który zajmuje się lampami i posklejał to i wszystko jest juz ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriss555, a ile zapłaciłeś za tą naprawę?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 zł bo trzeba było ściągnąć przedni zderzak , 3BG lampa inaczej nie wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z pytaniem.

Oryginalny reflektor ksenon Hella.

Szkło przednie mocowane jest na takie metalowe spinki. Czy szkło jest jeszcze klejone do korpusu? Muszę dostać się do środka, bo mam oberwany na jednym mocowaniu odbłyśnik. Co prawda jak stoję, nie zauważyłem aby światło drgało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w prawym reflektorze.

Gdzie można kupić kliny do lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można kupić kliny do lamp?
Przyłączam się do pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi klinami, w czym pomagają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans
O co chodzi z tymi klinami, w czym pomagają?

Tak jak wcześniej pisałem jeden z reflektorów mi drgał i kiedy byłem u wspomnianego mechanika w Piastowie pokazałem mu to a on stwierdził, że to przypadłość B5, która jest niwelowana klinem. Zamówił mi klin, przyjechałem, zamontował i super bo od tej pory jest zero drgania. Gdzie on to kupował to nie wiem może w inter carsie lub innym sklepie? Klin jest chyba z twardej gumy a wkłada się go z góry więc wymaga tylko podniesienia maski samochodu i włożenia. Dla zainteresowanych mogę zrobić zdjęcie włożonego klina. Mi akurat to pomogło więc może innym też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych mogę zrobić zdjęcie włożonego klina. Mi akurat to pomogło więc może innym też?
Ja jestem zainteresowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Oczywiście zapodaj koniecznie to zdjęcie. Wiele drżeń na pewno pomoże rozwiązać. U mnie jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to ciekawi :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności