Skocz do zawartości
Osiah

regulacja klapy bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W jaki sposób dokonuje się regulacji klapy bagażnika w kombiaku???

Z miesiąca na miesiąc coraz gorzej jest z jej zamykaniem - trzeba niemal za każdym razem poprawiać (mocniej pchnąć a właściwie mocnie "zatrzasnąć") - inaczej zamek trzyma i bez klamki się nie otworzy, ale zamkniete nie są.

Samochod nie był uderzony i szczeliny są równe - do głowy przychodzi mi zamek albo te plastikowe bolce na narożnikach (one są wciskane? wkręcane?)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluch

Mam taki sam problem, jak zle trzasne to lapie jakby na pierwszy zamek i troche lata, musze poprawic z czuciem. Jak bedziesz mial info to daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie wiem czy chodzi Wam o to, że klapa jak sie zatrzaśnie to nie da się jej otworzyć bo zacina sie klameczka elektryczna czy poprostu sie źle domyka i lata klapa.

Jeżeli to pierwsze czyli, że klapa jest domknięta ale źle się potem ja otwiera to jedynym

sposobem jest jej rozebranie co jest bardzo łatwym zadaniem.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Raczej o tę drugą ewentualność. To znaczy że niekiedy "klape jak teściową" bo inaczej załapie tylko na pierwszy skok i trzeba jeszcze raz otwierać i poprawiać. Czy i jak można wyregulować zamek aby zamykał sie delikatnie (jak na wóz wysokiej klasy przystało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej o tę drugą ewentualność.

 

U mnie to samo - z otwieranie zero problemów, ale zamknąć to trzeba z odpowiednia siłą i niemal za każdym razem trzeba poprawiac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIARZ

To chyba wada variantów z tą klapą bagażnika bo i u mnie to samo się dzieje :640: kasiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krucha

U mnie zaczyna być to samo POMOCY.

 

Co gorsza jak przyprowadziłem auto to było super, zawsze zamykał i łapał idealnie.

Jak pojeździłem 2 miesiące po naszych dziurach, to już jest lipa...

 

Ktoś zna rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
było super, zawsze zamykał i łapał idealnie.

Jak pojeździłem 2 miesiące po naszych dziurach, to już jest lipa...

No u mnie dokładnie to samo - było cacy dopóki nie zrobiłem 1000 km Koszalin - W-wa.

Nie jest jest jeszcze tragicznie, ale żeby klapę domknąć muszę ją pchnąć, kiedyś wystarczyło puścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaczyniak

niestety nic nie pomogę, ale mogę was "pocieszyć", że u mnie jest podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy miałem to samo, ale poradziłem sobie z tym w bardzo prosty sposób. Należy zdecydowanym ruchem w górę, zdjąć osłonę progu i pokaże sie zaczep zamka.

Następnie

trzeba kluczem 12 ramiennym poluzować 2 śruby w nadwoziu w miejscu, gdzie wchodzi zapadka zamka klapy i całość cofnąć w kieruku klapy poczym dokręcić i sprawdzić na ile to pomogło, jeżeli nie to kobinować dalej włącznie z tymi odbojnikami, które są w klapie. Mało tego, ja nawet korygowałem połozenie zamka w klapie i pomogło. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moi drodzy .....

 

Te odbojniki to chyba tylko do wytłumienia drgań nimi chyba raczej się wiele nie wyreguluje...

Ale z zamkiem to może być to, byle tylko nic nie połamać, byle nie połamać, bo cucia jakosik nie mom za bardzo do tych plasticków.....

 

Dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem odbojnikami można regulować niewiele, ale można . Są wkręcane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nawet korygowałem połozenie zamka w klapie

A jak to się robi? Jak wymieniałem zamek to nie zauważyłem rególacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu w gre wchodzi nawet kilka milimetrów. Podłożyłem między zamek a klape kawałek gumowej podkładki, plus korekta położenia zaczepu zamka, plus odbojniki i finał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Właśnie dokonałem regulacji tego problemu. Tak jak wyżej zdjąć tą metalową nakładkę, odkręcić dwie śruby mocujące rygiel i mamy ok 5 mm regulacji. Troszeczkę zabawy (przód- tył) i prób i znowy mozna klapę "delikatnie i czule" zamykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja ma taki problem że klapa po zamknięciu ma nierówne odstępy po obu stronach między zderzakiem i tylnymi lampami. Z jednej strony jest większa szczelina niż z drugiej. Klapa się dobrze zamyka, nie trzeba używać dużej siły i zderzak jest równo osadzony. Chciałem klapę przesunąć o jakieś 2-3mm w prawo, poluzowałem cztery śrubki na górze przy zawiasach, próbowałem przesunąć lecz to nic nie dało. Wygląda że klapa NIE ma regulacji poziomej. A może coś przeoczyłem.

Pomóżcie proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy kreci wam sie dysza od spryskiwacza i czy pali wam sie swiatelko w bagazniku? koledze tez sie tak zamykalo jak wam albo i nie zamykalo... swiatelko umarlo na fis caly czas pokazywalo ze bagaznik zamkniety. pomogla wymiana koncowki zamka w klapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

A ja ma taki problem że klapa po zamknięciu ma nierówne odstępy po obu stronach między zderzakiem i tylnymi lampami. Z jednej strony jest większa szczelina niż z drugiej. Klapa się dobrze zamyka, nie trzeba używać dużej siły i zderzak jest równo osadzony. Chciałem klapę przesunąć o jakieś 2-3mm w prawo, poluzowałem cztery śrubki na górze przy zawiasach, próbowałem przesunąć lecz to nic nie dało. Wygląda że klapa NIE ma regulacji poziomej. A może coś przeoczyłem.

Pomóżcie proszę!

 

lookas76 , a na zawiasie klapa dobrze działa , może się na zawiasie klapa przesuwa ( wzdłuż zawiasu):confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluzowałem śrubki i chciałem ją popchnąć trochę w prawo ale nic nie wskórałem - nie przesunęła się ani 1mm. Wzdłuż zawiasu się nie przesuwa. Boję się te śrubki całkiem wykręcić aby mi ta klapa gdzieś nie spadła albo abym później nie miał kuku przy wkręceniu jej z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa zawiasu ( nieruchoma część ) jak jest mocowana do nadwozia - spawana, czy przykręcana?

Jest przykręcana.Więc będzie regulacja zawiasów , tak myślę.:)

klapavarianthy2.th.png

 

klapavariant1fb4.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności