Skocz do zawartości
bauer

napinacz hydrauliczny

Rekomendowane odpowiedzi

czy ten napinacz na fotkach to jest mechaniczny czy hydrauliczny??? dostalem dziś rozrząd i mam pompe wody, napinacz, pasek i dwie rolki. czy to juz caly zestaw czy jeszcze coś będzie potrzebne??

Pozdrawiam ;)

 

dsc04994largerc8.th.jpg

 

dsc04997largegc4.th.jpg

 

dsc04995largebj3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zdjęcie przedstawia napinacz hydrauliczny. Do zestawu brakuje Ci jeszce kompletu śrub orginalnych do mocowania elementów rozrządu. Powinny być zmienione. Jak wymieniasz pompe wody to też nowy płyn bo sporo go przez demontaż pompy wyleci na zoll.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Hani w końcu będe już mógł spać spokojnie a w czwartek czeka mnie wymiana jeśli mogłbyś napisać jaki jest koszt śrub i nr z etki żebym mógł zamówić :padam: a i ile płynu będę musiał kupić???

pozdrawiam :vw:

 

a czy cena 599 zl jaką dałem za ten zestaw jest ok tzn

- pasek rozrządu contitech 038 109 119 P

dsc05003largene8.th.jpg

- pompa wody RUVILLE 038 121 011 C

dsc05002largeww0.th.jpg

- wspomniany napinacz hydrauliczny chyba firmy NTN nr katalogowy chyba 55495. chociaż był zapakowany w opakowanie ruville i nr na paczce i części się zgadzają

- dwie rolki jedna mała to chyba do napinacza firmy INA

dsc05000largeii6.th.jpg

a druga to również NTN a nr katalogowy 045 109 243 C

dsc04998largeud9.th.jpg

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to chodzi o śrubę/szpilkę do napinacza rolkowego dużego i małego powinna być w zestawie.

 

Ponieważ przy naciąganiu paska i dokręcaniu napinacza powstają naprężenia na szpilce dlatego się ją wymienia profilaktycznie. Bardzo dużo serwisów olewa to i stosują tylko wymianę samego napinacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podziel kolego się gdzie tak tanio kupiłeś ten zestawik bo też mnie czeka wymiana rozrządu. I napiszcie koledzy co to za śruby śruby potrzebne do tego rozrządu ( do rolek czy do pompy wody?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oferte znalazłem na allegro:

http://moto.allegro.pl/item283330967_rozrzad_1_4_1_9_tdi_pd_vw_seat_skoda_audi_od_wk.html

tutaj macie linka do niego, pan u którego kupowałem prowadzi sklep http://www.rozrzad.pl cała transakcja ok żadnych niespodzianek nie było, jedynie muszę dokupić te śruby bo przezorny zawsze ubezpieczony :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

I tak musicie kupić te śruby w ASO więc idźcie i prawie zawsze na miejscu mają takie śruby. Załatwicie to w parenaście minut.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem od tego gościa i jest spoko jak narazie przejechałem 15tys.km. Szpilki kupowałem osobno cały koszt to jakieś 15zł w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakonr, Ile potrzebne jest tych szpilek , możesz na pisać jak pojade kupować do serwisu to wole wiedzieć żeby dwa razy nie jeździć. Sami bardzo dobrze wiemy jak bardzo są zorientowani Panowie z serwisu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do AJM kupowałem 3 sztuki, u ciebie jest tyle samo bo to ten sam silnik numery też te same:

N909 450 01

N019 531 3

N 909 055 02

z tego co pamiętam to nic więcej nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem taki zestaw:

2 rolki INA pasek contitech ory. 285zl + napinacz hydrauliczny INA 175zl .

pompa wody ruvil 100zl lub hepu 170

pasek wile. alt. 30zl conti.

klimy 15 conti.

Co o tym myślicie? Czy też potrzebne będą mi te szpilki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wymień od razu szpilki koszt nieduży(ok.20zł), a będziesz się póżniej mniej zastanawiał czy dobrze zrobiłeś,że ich nie wymieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkamon
ja kupowałem od tego gościa i jest spoko jak narazie przejechałem 15tys.km. Szpilki kupowałem osobno cały koszt to jakieś 15zł w ASO.

 

Witam

 

Ja wczoraj byłem w Kraku w VW i kazałem sobie zrobic liste rzeczy ktore musze wymienic rabierając sie za rozrzad - silnik AJM -

Poprosiłem o wersje pesymistyczna czyli wszystkie paski roki i ten nieszczęscny napinacz hydrauliczny. ->

 

Porównywałem nr te ktore kolega pisał wyżej z tym co dostałem z VW i nie do końca wszystko sie zgadza .. czy jest to możliwe ?

PS. jak pompa bedzie wymieniana to pewnie też trzeba bedzie wymienić płyn w chłodnicy ? ile tego plyny ?

Pss. olej też sobie zarzuce, pytanko .. jakie filtry bedą do wymiany i ile oleju wchodzi do silnika ??

 

Nr VW opis VW

038109119P - pas zębaty

045109244A - Krąż zwrotny

045109243B - Rolka Napinająca

038121011JX - pompa wodna

038903137T - pasek wielorowkowy

06B260849A - pasek klinowy

038145299A - amort. pasa napinacza

038145287 - Krąż zwrotny

038103085E - uszczelka wału

038103085C - pierścień uszczel.

058260511 - uchwyt

 

+ nowe spilki VW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz co się nie zgadza.

przy wymianie pompy płynu nie musisz zmieniać bo tylko trochę go zleci wystarczy dolać, chyba, że nigdy nie był wymieniany to wtedy warto. 8 litrów

olej oczywiście 505.01 Filtry powietrza, paliwa, oleju najlepiej knecht,mann ewentualnie filtron. Oleju wchodzi 3,6l więc kup 4 litry

 

Filtrona to wybij sobie z głowy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkamon,

 

038145299A - ta czesc jak pada to troche boli, nowka kosztuje 380 :D Masakra. U mnie to juz bylo niezle zjechane i na szczescie dogadalem sie z mechaniorem na miejscu, bo robil przy mnie, ze za pare zlotych daje mi jeden element z tej czesci a ja kupuje druga (mial to czesc z poprzedniej wymiany u kogos ale bylo tam padniete co innego) wiec suma sumarum dalem 150 a nie 380. Jak od nowosci nie bylo wymieniane to warto to zmienic.

 

Ogolnie wymiana rozrzadu u kazdego z nas choc takie same w zasadzie silniki (ATJ czy AJM) to beda inne koszta bo wiele innych rzeczy przy okazji "wychodzi" wiec i kasa przy owej wymianie rozrzadu waha sie mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkamon
napisz co się nie zgadza.

przy wymianie pompy płynu nie musisz zmieniać bo tylko trochę go zleci wystarczy dolać, chyba, że nigdy nie był wymieniany to wtedy warto. 8 litrów

olej oczywiście 505.01 Filtry powietrza, paliwa, oleju najlepiej knecht,mann ewentualnie filtron. Oleju wchodzi 3,6l więc kup 4 litry

 

niezgadzają sie w sumie drobnostki no przy pompie wodnej u mnie jest JX, potem nr napinacza jest zupełnie inny a rolka ma oznaczenie B

 

co do płynu w chłodnicy to nie wiem kiedy poprzedni właściciel coś wymieniał .. ale też nie przypalam sie .. wiec tu jestem w kropce .. trzeba uderzać w markowe płyny czy zalać borygo ? :D

 

co do oleju to jak na mój gust Mobil Synt S Special V 5W-40 chyba bedzie dobry.

 

Dzieki za podpowiedź co do marki filtrów.

 

W Skoda-VW kolo moje rodzimej wiochy jestem umówiony na przyszłą sobote wiec mam jeszcze tydzien na zkompletowanie cześci ..

 

PS. bede musial zadzonic do intercars o ceny czesci ... bo podobno mam zniżke firmową.. zobaczymy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie ja numerów tych części katalogowych nie podawałem w tym temacie tylko kolega bauer ale on ma silnik AVF.

ja natomiast podałem tu numery szpilek do AJM i ATJ.

aha 7 litrów płynu wystarczy. Lej G12 z ASO. Jak chcesz dolać tylko to zobacz jaki miałeś wlany(kolor). Ja osobiście leje Prestone.

Olej spoko może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

nakonr, 2 silniki chcesz tą ilością napełnić czy tylko 1 :D

Najpierw zobacz ile wylejesz a potem kup odpowiednia ilość

bo zastaniesz z 50% nadmiarem. Jak wymieniasz rozrząd wraz z pompą wody to wejdzie masymalnie 5 litrów i to jeszcze jak pociśniemy sprężonym powietrzem w układ chłodzenia.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak sprawdzi ile wyleje to pewnie będzie hulajnogą drałował do ASO :D

Ja kupowałem 2 butelki 4litrowe Prestona dla tego nie patrzyłem ile dokładnie wyleciało. Wiem, że 2 butelki musiałem otwierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość voytek80

Witam wszystkich.

To Panowie ile trzeba sobie zarezerwować kaski na wymianę rozrządy, podajcie taką maksymalną kwotę.

Mam dopiero zamiar stać się posiadaczem Passata a więc interesuje mnie ile jeszcze trzeba odłożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności