Skocz do zawartości
Archos

Końcówki drążków kierowniczych-jakie wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

końcówki mi sie wybiły i przymierzam sie do wymiany.

Jakie wybrać ,których żywotność jest najdłuższa?

Jak ktoś wymieniał i ma jakieś doświadczenie z tym tematem to opinie i sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

Wg opinii mojego mechanika najlepsze sa lemfoldery lub febi (chyba tak sie pisze obie firmy) :kwasny:

Ja z braku stanow magazynowych zalozylem jakiegos niemieckiego (tez 4 literowa nazwa, ale nie pamietam :zawstydzony: ) i mam luz na nowym drazku - nie moge polecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu.

ja również muszę wymienić końcówki drążków (szczególnie prawa strona) i tu pytanie,

zmienić jeden czy oba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba wymienic i najlepiej LEMFORDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu wymieniałem tylko z jednej strony i dałem 90 zł na allegro za Lemforder od uzytkownika danielloss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam końcówki Lemfordera . Wymieniałem 2 razy z lewej strony . Musisz skalkulować , bo zawsze czeka Cię regulacja zbieżności po wymianie ( 50-65 zł lub więcej ).;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymienic obie koncowki i zrobic geometrie. wymienisz jedna koncowke zrobisz geometrie i za pare tygodni druga koncowka i znowu geometria! podwojne koszty;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówki najlepiej LEMFORDER, TRW ew. FEBI Najlepiej trzymać się tych firm, wymienić obie, zrobić zbieżność i mieć z głowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam Lemforder lecz jeśli nie masz luzów na obu to nie ma sensu wymieniać dwóch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem LEMFORDER-a i jestem zadowolony

cała zawiecha zmieniona na tą firmę i wszystko cacy.warto zainwestować troszkę kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa tygodnie temu wymineiłem koncówke na urlopie teraz juz powoli zaczyna odzywac sie druga :( Wiec chyba lepiej wymienic obie odrazu Bartku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! popieram , wymienic 2 na raz. osobiscie z Febi miałem pewne problemy: po 4 tys km od ząłożenia jedn padła . prawdopodobnie jakas wada fabryczna , wymienili na gwarancji . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem 5 tyś temu tylko jedną - lewą. Zakupiłem Febi i jestem bardzo zadowolony. Nic się nie dzieje a co najlepsze z drugą (prawą) też nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też na wiosnę wymieniłem jedną, druga nie miała luzu i nie ma w dalszym ciągu więc imho jak ktoś ma za dużo kasy to może wymieniać sobie komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie miala luzu (tak powiedział nadworny mechanik) ale okazało sie co innego jednak powoli zaczyna sie robic jakis, dodam jednak ze od wymiany jakis mieisac temu zrobilem juz 3000 km, a ma to chyba jakies znaczenie ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś umówiłem się na wymianę w piątek, mój mechanior założy mi Febi. Zmieni obie, ustawi zbieżność i po sprawie.

Txs za pomoc, podpowiedz i wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Końcówka z lewej strony wymieniona (zdjecie nr 1) z prawej (zdjęcie nr 2) chyba do wymiany. Zaczyna sie odzywać przy nierównościach. Czy można już po tych zdjeciach wysnuć wniosek o wymianie końcówki. Z lewej wymieniłem jakies 1kkm temu na TRW,

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

 

Końcówka z lewej strony wymieniona (zdjecie nr 1) z prawej (zdjęcie nr 2) chyba do wymiany. Zaczyna sie odzywać przy nierównościach. Czy można już po tych zdjeciach wysnuć wniosek o wymianie końcówki. Z lewej wymieniłem jakies 1kkm temu na TRW,

 

Pozdrawiam

 

Ręką przytrzymaj końcówkę ,a druga osoba niech porusza kierownicą prawo-lewo (krótkie ruchy) tak zdiagnozujesz ewentualne luzy w układzie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ręką przytrzymaj końcówkę ,a druga osoba niech porusza kierownicą prawo-lewo (krótkie ruchy) tak zdiagnozujesz ewentualne luzy w układzie

Dzieki za sugestię. Jutro sprawdze i napisze co i jak. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam b5 FL. Jakie koncowki polecacie? Tu widze duza poplularnosc Lemfordera. Moj mechanik doradza Matelli. Co sadzicie?

Edytowane przez Lucky Luc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności