Skocz do zawartości
sirocco

Ochrona i pielęgnacja

Rekomendowane odpowiedzi

rozmawialem z firma Bracie Pietrzak odnosnie powlok, i oni twierdza ze ceramiczna a kwarcowa to to samo, cytat z ich opisu, ---- Kwarcowe powłoki ceramiczne Ceramic Pro są sposobem na niezawodną ochronę lakieru itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ceramike robiona w jednym ze znanych "zakladow" pod Warszawa. Placilem 3400pln za ceramike na lakier, felgi, powloka na szyby i zabezpieczenie wnetrza. Uzytkuje juz z 1.5 miesiaca i to co zauwazalne dla mnie: lakier lepiej sie blyszczy, tzn jest taki jakby bardziej szklisty. Dodatkowo naprawde ciezko ubrudzic auto. Po jezdzie w deszczu auto nadal czyste. Mycie auto to aktywna piana + plukanie woda zdemineralizowa na bezdotykowce + szybsza jazda przez chwile = auto czyste i suche. Jak narazie raz mylem recznie (na dwa wiaderka). Dodatkowo mniej czepiaja sie wszelakie owady.

 

Czy daje jakakolwiek ochrone przed ptasimi odchodami czy drobnymi zarysowaniami od piachu, tego nie wiem. Zobaczymy po roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu za i przeciw i przeczytaniu literatury zdecydowałem się na powlokę ceramiczną .

Mam gwarancje 5 letnią na lakier i na odchody ptasie i owady " letnie "( ktoś tutaj pisał że powłoka nie działa na te przypadki - widać taka powłoka lub firma - bez urazy )

 

Wcześniej miałem pokrywane samochody woskiem i naprawdę widzę teraz dużą różnice na korzyć ceramiki.

 

Powłoka ceramiczna wydobyła mi glebie koloru ( i przy okazji wszelki ryski :) )oraz zrobiła z lakieru ślizgawkę dla wody .

Najbardziej ciesze się że pył hamulcowy schodzi z felg jak masło z rozgrzanej patelni czyli żadnej chemii żadnego szorowania , tylko lanca z zimną woda i czyste felgi .

 

Na pewno napisze po roku użytkowania jak to się sprawuje na razie jestem pod wrażeniem.

Poniżej zdjęcia

 

pzdr Picia

12.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picia super to wygląda. Ja jak już wiesz również będę korzystał z usług tej samej firmy co Ty, tylko że termin odległy, bo 12.07,ale jest nadziej że nastąpi to wcześniej, na co oczywiście liczę.

pozdrawiam i do zobaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@picia, 5 lat gwarancji, znaczy się ze ta ceramika tyle się utrzymuje na samochodzie? A co po tych 5 latach? Łuszczy się czy jak? Trzeba o nią jakoś dbać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utlenia się nie jest tak już skuteczna , wic albo powtarzasz zabieg albo są środki podtrzymujące które nakładasz co rok i wtedy żywotność wydłuża się Tobie powłoki do 10 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po wyjściu z pracy zastałem taki widok całego auta ... IMAG0690.jpg Myślałem, że mnie krew zaleje gdy umyłem auto, a wszystkie plamy po odchodach tych Q$#wiszonów gołębi zostały na lakierze ... Pomogło szorowanie płynem do spryskiwaczy, nakładanie meguiar's scratch i wosku collinite ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabane z tymi ptaksmi szczegolnie jak sa te upaly i lakier goracy. Ja w poprzednim passacie bylem dwa razy na polerce maski bo wzarlo sie w klar i byl slad. Od razu zaznaczam ze te odchody nie lezaly tydzien tylko zaledwie kilka godzin na lakierze. Lakiernik mowil ze bardzo duzo ma takich przypadkow, lakiery wodne to dla niz zyla zlota...dawne byly utwardzane olowiem i mozna je bylo nawet gabka do naczyn czyscic...no coz ekologia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza... jakość tych lakierów jest piorunująca ... wręcz abstrakcyjnie tandetna ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie mycia. Czy korzystał ktoś z Was z myjni parowej? Sporo takich w Poznaniu znalazłem. Czy to nie szkodzi lakierowi? Zainteresowałem tym tematem jak zobaczyłem na targach samochodowych jak myto tak auta na prezentację.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama para nie zaszkodzi, ale moim zdaniem, mycie auta, bez wcześniejszego spłukania chociażby czystą wodą, nie jest dobrym rozwiązaniem. Mycie parą opiera się na zasadzie rozpuszczania brudu i wycierania mikrofibrą, tylko, że jest to szorowanie piachem po lakierze, ponieważ nie widzę możliwości jak miałby on być wcześniej z tego auta usuwany. Dlatego na myjniach ręcznych(przynajmniej tak powinno być), czy w studiach auto detailingowych auto najpierw przechodzi pre-wash czyli mycie pianą aktywną, aby pozbyć się jak największej ilości zanieczyszczeń, a później jest dopiero myte ręcznie, metodą na dwa wiadra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką powłokę zastosowałeś ? Opti Coat Pro+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze skórą nappa i słońcem? Bardzo szkodzi? Czy szyby termiczne nie powinny tego szkodliwego wpływu trochę ograniczać? Używanie jakichś kosmetyków temu zapobiega, albo spowalnia te szkody?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

@piotrek2009: ile taka impreza kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest ze skórą nappa i słońcem? Bardzo szkodzi? Czy szyby termiczne nie powinny tego szkodliwego wpływu trochę ograniczać? Używanie jakichś kosmetyków temu zapobiega, albo spowalnia te szkody?

u mnie po roku eksploatacji fotele są praktycznie jak nowe, raz na kwartał - cleaner i conditioner Gliptone. Raz w miesiącu odkurzacz z końcówką zakończoną naturalnym włosiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160520_191649_1465924335346.jpg

 

Tak wyglądał mój po detalingu - powłoka kwarcowa.

 

20160612_161900_1465924335920.jpg

 

A tak miesiąc później, umyty tylko wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ed9b5d223eadca1dffc2cca97ca0f0b.jpg

64697454b4276c5a7db2b08294d02143.jpg

 

Powłoka robiona koniec lutego ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geyon Mohs+

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności