Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!!! To chyba nie ma nic wspólnego z kupowaniem B8.

 

Ależ oczywiście, że ma. Jedni kupują automaty drudzy manuale. Każdy argumentuje swój wybór jak najlepiej potrafi.

A kto się waha - dzięki polsko-polskiej "wojnie" : pozna opinię jednych i drugich wybierając co mu pasuje najbardziej.

Popełni więc wybór bardziej świadomy a o to w tym wątku chodzi nieprawdaż ?

 

Dokładnie, a do tego przypomina to dyskusję czy fajniejsze są brunetki czy blondynki.

 

To zależy od wymagań( czy na żonę czy na kochankę ) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić dwa. DSG i manual :kumple po co się ograniczać. ;)

 

A w kwestii Zachara i jego pomiarów przyspieszenia 0-100 BIturbo to dziwne, u niego raz 5,5 potem 5,9 (powtarzalne zgodnie z tym co podawali), a w innych raczej powyżej 6,4.

 

Czy ktoś już to sam weryfikował ? Bo z moich doświadczeń z innych samochodów, to raczej producenci podają lepsze parametry niż w rzeczywistości (np. w przyspieszeniach Honda Civic R - raczej 7 sek. niż 6,6, czy w mocy Peugeot 308 thp, na hamowni VTG pokazywał 138, zamiast 150 KM).

Jeżeli Zachar zrobił pomiar dokładnie, to mamy tutaj zupełnie odwrotny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Zachar zrobił pomiar dokładnie, to mamy tutaj zupełnie odwrotny przypadek.

 

jak dla mnie to zapomniano o Launch Control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nieco z innej beczki- czy jest możliwe, że wersja Biturbo 240KM ma więcej różnic w porównaniu do 'zwykłego' B8? Chodzi mi np. o jakieś dodatkowe wyciszenie (dodatkowe, grubsze maty), akustyczne szyby w standardzie? Ma ktoś szczegółowe informacje na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz tak się składa, że ma 5 biegowy manual specjalnie dla mnie

I tak dużo, skoro 4 pozycje Cie przerastają to nie wiem ja radzisz sobie z 7, które to na dodatek nie są sekwencyjne w żaden sposób.

 

Wiadomo lepsze 1.4 z turbo Ten dźwięk bezcenny dla ucha ...

Wiadomo, że 1.9 tdi po Niemcu co płakał gdy sprzedawał lepsze. Jak wino, z wiekiem lepsze, a każda kolejna usterka dodaje charakteru niczym fuzle w wytrawnym trunku. Jak to mawiał mój znajomy ze studiów- nie jesteśmy zbytnio bogaci to chociaż wmawiajmy sobie szczęście ;)

 

Wolałbym jak już stare 2.0 R6 od bmw

I naklejka M w pakiecie oczywiście. Tylko musisz pomyśleć czy nie kupić większego kajdana z tombaku ;)

 

A w kwestii Zachara i jego pomiarów przyspieszenia 0-100 BIturbo to dziwne, u niego raz 5,5 potem 5,9 (powtarzalne zgodnie z tym co podawali), a w innych raczej powyżej 6,4.

Nie zdziwiłoby mnie to, jakby importer na park prasowy dawał trochę podkręcone jednostki. Bardziej ciekawe czy to kwestia jednostkowa danej firmy, czy raczej chleb powszedni zarządców parku prasowego. Trochę to dziwi, że w katalogu piszą X a Zacharowi zazwyczaj wychodzi szybciej. I to nie jest kwestia pomiaru, bo nie ma stałego odchylenia, a największe jest zazwyczaj przy VAGu, przynajmniej to na korzyść.

Szkoda, że bez profesjonalnego przyrządu do pomiaru jak np. driftbox ciężko jest o w miarę powtarzalny i wolny od błędów sposób pomiaru sprintu do danej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, że 1.9 tdi po Niemcu co płakał gdy sprzedawał lepsze. Jak wino, z wiekiem lepsze, a każda kolejna usterka dodaje charakteru niczym fuzle w wytrawnym trunku. Jak to mawiał mój znajomy ze studiów- nie jesteśmy zbytnio bogaci to chociaż wmawiajmy sobie szczęście

I tu się zdziwisz bardzo, bo po mojego byłem w 2003 roku ale nie w Niemczech tylko w Polsce w Gdańsku kupiony nowy w salonie. Mając oryginalny nie kręcony przebieg 243 tyś km nie zdarzyła się żadna awaria, która to by unieruchomiła auto. Turbina, wtryski nigdy nie ruszane. Jedynie sprzęgło i dwumas wymieniany.

 

Dla kontrastu przykład auta ojca audi A6 2009 r 2.7 TDI obecnie 90 tyś przebiegu i już robione klapki kolektora, wymieniane lampy LED(przestały działać najpierw lewa, następnie prawa) ciągłe problemy z dpf i korozją. Wisienka na torcie ostatnio padł wzmacniacz Bose 5000 zł nowy...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I naklejka M w pakiecie oczywiście. Tylko musisz pomyśleć czy nie kupić większego kajdana z tombaku

Zapomniałeś o dywanie w bagażniku :)

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może tak w prywatnej korespondencji będziecie sobie dogryzać?

W gąszczu Waszych mądrości pojawiają się pytania na które osoby mające już swoje B8 przestają odpowiadać.

Skupmy się na B8 a nie B5, BMW czy innych Hondach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne funkcje B8 BiTu ;-)[ATTACH=CONFIG]131448[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]131449[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inne funkcje B8 BiTu ;-)[ATTACH=CONFIG]131448[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]131449[/ATTACH]

Widać, że stał się ulubieńcem właściciela ;)

Jak w ogóle do tej pory się sprawuje? Coś niepokojącego zaczęło się pojawiać? Jaki przebieg już jest zrobiony? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od przyszłego tygodnia będę miał okazję od czasu do czasu jeździć Passatem 1.8 TSI z DSG jako pasażer, więc mogę zdać relację z punktu widzenia pasażera i przekazać informacje od kierowcy. Mam bezpośrednie porównanie do Mazdy 6 2.0 (165 KM w manualu), Hondy Accord 2.0 (155 KM w manualu). Liczę, że z racji turbo i nieco większej mocy będzie nieco dynamiczniejszy od wymienionych wyżej Mazdy i Hondy.

 

Na coś konkretnego zwrócić uwagę? ;)

Pamiętaj, żeby napisać jak najszybciej o swoich wrażeniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj, żeby napisać jak najszybciej o swoich wrażeniach :)

 

Pamiętam ;) Samochód zostanie prawdopodobnie dziś odebrany (wszystko w rękach firmy leasingowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś doprecyzować co to jest Instalacja Rear Seat Entertainment?

 

Wg konfiguratora nie można tego łączyć z Discovery Pro ale wcześniej na forum pojawiła się opinia ze to jest błąd na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy da się jakoś uaktywnić ostrzeganie o fotoradarach albo wgrac do Discover Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag po miesiącu użytkowania:

- jak się nie ma pełnego keyless to sięganie do kieszeni żeby otworzyć lub zamknąć auto jest bardzo męczące:):)

- klapka wlewu paliwa jest strasznie delikatna plastikowa i niezbyt równo przylega do reszty karoserii

- brak automatycznie obnizanych lusterek przy cofaniu jest również bardzo męczący:)

- oryginalne dywaniki gumowe są strasznie cienkie i chyba długo nie wytrzymają zwłaszcza u kierowcy

- czarne wnętrze a zwłaszcza kratki nawiewow idealnie zbierają kurz

To tyle na razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją ze strony:

 

http://www.volkswagen.de/de/navigati...-sammlung.html

 

a POI trzeba wykupic abonament w :

 

http://www.poipoint.pl

 

 

 

wie ktoś może czy da się jakoś uaktywnić ostrzeganie o fotoradarach albo wgrac do Discover Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka uwag po miesiącu użytkowania:

- klapka wlewu paliwa jest strasznie delikatna plastikowa i niezbyt równo przylega do reszty karoserii

u mnie przylega prawidłowo, ale zamyka się z tandetnym dźwiękiem.

- brak automatycznie obnizanych lusterek przy cofaniu jest również bardzo męczący

oj tak :(

ja dodam jeszcze od siebie ten nieszczęsny tempomat ograniczony tylko do 160 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałem podzielić się też negatywnymi wrażaniami związanymi przynajmniej tylko z moim egzemplarzem B8.

Po kilku dniach zacząłem słyszeć takie stuki jak na filmiku (poniżej). Bardzo irytujące. Nie mogę znaleźć ich źródła. W serwisie powiedzieli, że może trzeba go jeszcze wyjeździć tak na 5tyś km, albo poczekac do cieplejszych dni, żeby szystko się ułożyło. Niemniej - jestem niezadowolony :( Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego??

 

odgrzeję wątek

udało mi się w moim B8 uzyskać ten sam efekt co u ciebie, występuje to tylko gdy podłokietnik jest na max opuszczony i max do przodu jak go cofnę lub lekko uniosę to wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzeję wątek

udało mi się w moim B8 uzyskać ten sam efekt co u ciebie, występuje to tylko gdy podłokietnik jest na max opuszczony i max do przodu jak go cofnę lub lekko uniosę to wszystko jest ok

 

Dzięki za odgrzanie tematu - przetestuję! Ja w sumie dalej borykam się z tym tematem, choć przyznam, że trochę rzadziej już występuje.

Co mogę jeszcze negatywnego opowiedzieć w temacie spasowania materiałów wnętrza - odkryłem ostatnio (przy niektórych utworach, bardziej Basowych), że bardzo nieprzyjemnie drga (rezonuje) boczek prawych, tylnych drzwi. To nawet nie ten twardy plastik przy głośnikach tylko ta skórzana, wertykalna (nie podłokietnik) cześć boczka drzwi. Jak docisnę to rezonans ustępuje. Nadmienię, że mam Dynaudio... :( Aż się mi coś dzieje jak takie pierdoły zaburzają ogólną radość z tego samochodu. Bo wygląd, ergonomia, radość z jazdy są ewidentne, ale jak tu takie stuki, puki rezonanse występują to człowieka strzela...:rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- brak automatycznie obnizanych lusterek przy cofaniu jest również bardzo męczący:)

 

Jak wyczytałem w instrukcji na ten temat to sie ucieszyłem ale okazało sie ze to tylko razem z fotelami z pamięcią ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądamy, w roli głównej Volkswagen Passat B8 2.0 TDI BiTurbo 240 KM :)

 

 

Jedna nieścisłość się pojawiła w recenzji - prowadzący podczas pokazania Car-Net twierdzi, że nikt nie dostarcza treści informacyjnych po polsku. To się nie zgadza, można sobie zasubskrybować w zasadzie każde źródło informacji, które udostępnia RSS, jednakże trzeba to zrobić na stronie car-net, po zalogowaniu. Na dowód:

[ATTACH=CONFIG]131470[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności