Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Pod filmikeim napisane jest, ze brak tlumikow. Tylko rura. Efekt ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ster od galaxy 115km jest programowalny przez kabel? nr.: 038906019FA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go nie wgrywał, sam go robiłeś??? Mapa doładowania, jeszcze nie widziałem takiej, svbl ustawiony na 3120, w torque jest tak podlane że hej z dołu, duration nieruszone i dużo innych rzeczy, to chyba jakiś gotowiec z neta

Edytowane przez dzzojek218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
038906019FA

 

Powtarzam pytanie, zgram to przez kabel, czy lut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel, ale wyjmij go z auta i pinami podłącz. Nie radze podłączać w aucie bez dodatkowego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie SOI. Daron pisał w wcześniejszych postach odnośnie zmiany SOI w silnikach 130km. Należy zmienić je od 1 do nawet 2 stopni tu gdzie dajemy maks dawkę.

 

Czym się sugerować że należy zmienić SOI? Gdy auto zaczyna rzucać chmurkę po dodaniu paliwa? Może należy monitorować EGT? (zaczynamy wcześniej wtryskiwać spadam nam egt?)

Bardzo bym prosił o fachową odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powtarzam pytanie, zgram to przez kabel, czy lut?

 

Kabel, jeśli przez MPPS to wybierasz Sharana bo w przypadku wyboru Galaxy/Alhambra może nie pójść.

 

Czym się sugerować że należy zmienić SOI? Gdy auto zaczyna rzucać chmurkę po dodaniu paliwa? Może należy monitorować EGT? (zaczynamy wcześniej wtryskiwać spadam nam egt?)

Bardzo bym prosił o fachową odpowiedź.

 

Musisz dobrać EOI (End Of Injection) tak by nie przekraczało 7-8stopni dla seryjnych turbin. Przykładowo dla 32stopni Duration powinno być 24-25stopni SOI i wtedy mamy odpowiednie EOI.

Tak, przy odpowiednim EOI spada EGT, zadymienie i łatwiej kontrolować turbo, ale zwiększa się ciśnienie w cylindrze dlatego tak jak pisałem gdzieś na pierwszych stronach tego wątku nie radzę przekraczać SOI 28*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy ecuconnections ruszy :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrać EOI (End Of Injection) tak by nie przekraczało 7-8stopni dla seryjnych turbin. Przykładowo dla 32stopni Duration powinno być 24-25stopni SOI i wtedy mamy odpowiednie EOI.

Tak, przy odpowiednim EOI spada EGT, zadymienie i łatwiej kontrolować turbo, ale zwiększa się ciśnienie w cylindrze dlatego tak jak pisałem gdzieś na pierwszych stronach tego wątku nie radzę przekraczać SOI 28*.

 

A jak sie to ma do turbiny BRD w AVF? Jakie tam mozna zastosowac ID@4tys rpm przy seryjnym ic a jakie przy fmic? SOI rowniez nie przekraczac 28st.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrać EOI (End Of Injection) tak by nie przekraczało 7-8stopni dla seryjnych turbin. Przykładowo dla 32stopni Duration powinno być 24-25stopni SOI i wtedy mamy odpowiednie EOI.

Tak, przy odpowiednim EOI spada EGT, zadymienie i łatwiej kontrolować turbo, ale zwiększa się ciśnienie w cylindrze dlatego tak jak pisałem gdzieś na pierwszych stronach tego wątku nie radzę przekraczać SOI 28*.

 

Ok, dziękuje!

A jak ma się sprawa w przypadku silników o mniejszych mocach. Jeżdżę 101km tam na dzień dobry wartość SOI 28* jest przekroczona. Jak dobrać w takim aucie EOI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

038906019NB pójdzie po kablu czy pozostaje wylutowanie i programator? Jeśli po kablu to lepiej użyć MPPS czy Galletto?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy 130ps? Na 99% po kablu. Osobiście lepiej mi się pracuje na MPPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Galaxy 130ps? Na 99% po kablu. Osobiście lepiej mi się pracuje na MPPS.

 

Tak, dokładnie - Galaxy 130KM ASZ 2004r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak sie to ma do turbiny BRD w AVF? Jakie tam mozna zastosowac ID@4tys rpm przy seryjnym ic a jakie przy fmic? SOI rowniez nie przekraczac 28st.?

 

ID jest uzależnione od wydajności wtrysków, na zdrowych AL wystarczy 34*/4000 na BA 35*/4000. Do tego boost 1.65/4000 i SOI 27-28. Będzie bez dymu a moc uzależniona jedynie od wtrysków (powinno wyjść już te 190 na takich dawkach jak pompki zdrowe).

 

Jeżdżę 101km tam na dzień dobry wartość SOI 28* jest przekroczona. Jak dobrać w takim aucie EOI?

 

W takim razie zostawiasz niemal seryjne SOI i jedynie je wygładzasz + ewentualnie dodajesz tam gdzie go brakuje (robisz loga 004 i odejmujesz SOI od Duration, wynik ma być <8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientuje się ktoś jak wygląda edycja ecu, aby dodatkowy podgrzewacz na 3 świeczki zalaczał się od 10 stopni celcjusza? Silnik to ASZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, orientuje się ktoś jak wygląda edycja ecu, aby dodatkowy podgrzewacz na 3 świeczki zalaczał się od 10 stopni celcjusza? Silnik to ASZ.

 

Wygląda tak samo jak w silnikach VP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był taki mod tu opisany? Bo mówiąc szczerze, jestem bardzo zainteresowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A był taki mod tu opisany? Bo mówiąc szczerze, jestem bardzo zainteresowany...

Głównie mi o to chodzi, bo kabelek mpps posiadam, program do edycji jest tu wymieniony, kwestia tylko opisania tego modu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl opisywany Daron pisal ktore mapy gdzies na poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności