Skocz do zawartości
omenny

Gwizd w silniku 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio w samochodzie zauważyłem, że przy pierwszych kilku dodaniach gazu powyżej 2000 - 2500 obr/m pojawia się dziwny gwizd. Dzieje się to tylko jak odpalę auto i przejadę kawałek. Później problem znika. Na ciepłym silniku dzieję się to samo.

Wcześniej z silnika nie wydobywał się taki dźwięk, słychać było tylko świst włączającego się turbo, a teraz jest to denerwujący gwizd, który po chwili znika. Może ktoś z was wie w czym mogę szukać usterki, bo boję się że to coś poważnego- typu padającego turbo. Olej w aucie był wymieniany systematycznie co 10 tyś, wszyskie filtry itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest gdzieś dziura w dolocie i w momencie kiedy turbo ładuje powietrze wydostaje się na zewnątrz i stąd gwiazd. Nie zauważyłeś spadku mocy?? Masz jakiegoś VAGa co by spojrzeć czy nie ma błędów i logi zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa powietrza wtórnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieje się to tylko jak odpalę auto i przejadę kawałek. Później problem znika.
jak dla mnie to może być wina starego/zużytego oleju i co za tym idzie słabego smarowania turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam VAGa żeby to sprawdzić. Co do oleju to był wymieniony 7000 km temu, jeżdzę na mobilu 10w40 i wymieniam co 10tysięcy. Spadku mocy również nie zauważyłem, żadnych falowań silnika, przerw w doładowaniu turbo itp. Próbowałem na słuch zlokalizować skąd to się wydobywa, lecz silnik zagłusza praktycznie uniemożliwiając znalezienie tego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby mi powiedzieć co to za rurka ? wydaje mi się że odgłos wydobywa się właśnie z tych okolic (z lewej strony na dole). Ewidentnie jest nieszczelna bo jest cała z oleju.

 

70769414.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omenny, jak odpalisz zimny samochód i on sobie tak chwilę pochodzi na luzie bez gazowania (2-3 minuty), to ten "dziwny gwizd" też występuje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby mi powiedzieć co to za rurka ?

Jeżeli jest to ta rurka, która jest zaślepiona kawałkiem gumowego węża to jest od układu chłodzenia, a jeśli to nie ta to jest to element odmy silnika. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek u mnie nie gwizda jak chodzi na wolnych. Czyli wypadało by odwiedzić mechanika żeby zlokalizować ten gwizd :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności