Skocz do zawartości
Patryk_

Kontrolka podgrzewania lusterek: manual+foto

Rekomendowane odpowiedzi

Elo :) Postanowiłem tu dodać,może komuś się przyda :)

 

 

 

Do zrobienia kontrolki podgrzewania potrzebne nam są:

-LED w obudowie PLCC2-kolor wg uznania

-rezystor 1k

dwa cienkie przewody-najlepiej z kabla sieciowego

-cyna,kalafonia,lutownica,taśma izolacyjna...

-dużo czasu i chęci :D

1.Demontujemy tapicerkę drzwi

2.Demontujemy przełącznik-jest na zatrzaskach,wypychamy go do zewnątrz (od środka tapicerki),nie próbujcie go demontować bez demontażu tapicerki bo tylko zepsujecie plastik...

3.jak już mamy zdemontowany włącznik,rozkładamy go na części.Najpierw zaczynamy od demontażu pokrętła,jest tylko wciskane-można podważyć dwoma śrubokrętami i wypchnąć.Obracamy "do góry nogami",są 4 zatrzaski-wyciągamy środek włącznika.Ostrożnie!!!żeby nie rozsypał się na drobne...Kładziemy płytkę gniazdem w dół (niech jest po lewej stronie) i od góry widzimy po lewej stronie elegancko punkty w które wlutujemy diodę.

4.Plastik w k tóry wlutujemy diodę trzeba nieco zeszlifować (może być pilniczek,tzw.iglak) i przyklejamy diodę dokładnie w miejsce gdzie mamy piktogram podgrzewania lusterek-w którą stronę ma świecic pisać nie muszę :D

5.Docinamy przygotowane wcześniej kabelki,lutujemy plus i masę.

6.Podłączenie do płytki:

plus: PIN nr 1-pierwszy od góry z lewej strony

masa: PIN nr 6-po prawej stronie trzeci od góry

Piny liczymy w dół do 5 i następne 5 z drugiej strony.

Ładnie wszystko składamy i sprawdzamy podłączając napięcie na odpowiednie PIN'y czy podświetlanie działa-czyli-1 PIN+ do dodatkowej diody,PIN 5 + do podświetlania ori i PIN 6 masa.Uwaga!!!To podłączenie tylko do testów!!!

To z tym było najwięcej pracy...

Jeżeli działa to składamy włącznik i montujemy do tapicerki.

Teraz druga część-trzeba poprowadzić dodatkowy plus pojawiający się po włączeniu podgrzewania lusterek.A więc tak:

Połączyć trzeba PIN nr 1 z kostki idącej do włącznika z PIN'em w kostce idącej do lusterka.Podpowiem że to szersza kostka,a kabel dokładnie jest biały-ściągamy nieco izolacji i przylutowujemy.A teraz potrzebny będzie właśnie nasz rezystor-wlutowujemy go właśnie w kabel zasilający który właśnie zrobiliśmy.Dodam że PIN nr 1 w kostce przy włączniku nie jest obsadzony i trzeba dokładnie taki konektor zainstalować,jaki to jest-nie wiem jak się nazywa,ale jest bardzo malutki ;) Izolujemy wszystko i cieszymy się podświetlaniem,które załącza się tylko podczas włączonego podgrzewania lusterek.

 

 

Cieszymy się nowym modem :) :) :)

 

Parę fotek poniżej

 

Udanego przerabiania ;)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie? czy lusterka cały czas grzeją gdy są w pozycji na grzanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba tak niby czemu w pozycji grzanie mialy by przestac grzac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie pytanie? czy lusterka cały czas grzeją gdy są w pozycji na grzanie?

 

Tak,a dlatego że o tym zapominałem zmodziłem właśnie taki wynalazek :)

 

Ale nie o tym tu...Jest w innym wątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by dodac do warsztatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna by dodac do warsztatu...

Też tak myślę-może się komuś przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie przesadzajcie, to warsztatu z taka jakoscia zdjec ;)

 

 

 

Patryk, dzieki za tych ktorym to sie moze przydac, dobra robota :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy lusterka cały czas grzeją gdy są w pozycji na grzanie?

 

Tylko kiedy włączone jest ogrzewanie tylnej szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bauuer, pierwszy raz coś takiego słyszę.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko kiedy włączone jest ogrzewanie tylnej szyby.

 

No-pewnie tylko u Ciebie,nie wprowadzaj innych w błąd...

 

 

 

bauuer, pierwszy raz coś takiego słyszę.;)

 

Ja też :D

 

 

 

juz nie przesadzajcie, to warsztatu z taka jakoscia zdjec ;)

 

Nie narzekaj ;) I tak się starałem :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, przepraszam Was drodzy koledzy. :dobrze Mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bauuer, pierwszy raz coś takiego słyszę.

 

U mnie grzeja lustra razem z ogrzewaniem tylnej szyby takze slabo obeznani jestescie :P To zalezalo od rodzaju przelacznika do sterowania lustrami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mialem Golf III to tak bylo, ale dlatego ze nie bylo oddzielneko wlacznika grzania lusterek i jak sie wlaczalo szybe to i lusterka sie grzaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

upiększeniu i tyle, a lusterka grzeją tylko jak się włączy ogrzewanie tylnej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
upiększeniu i tyle, a lusterka grzeją tylko jak się włączy ogrzewanie tylnej szyby

 

Czytaj dokładnie-to zależy od włącznika...Przy tym akurat załącza się po przekręcenia pokrętła.

 

 

 

a w jakim celu to ma służyć?

 

Bajer i tyle.Poza tym zrobiłem to żeby tego badziewia nie zapominać wyłączać jak to do tej pory niestety miało miejsce :)

 

 

 

 

P.S. Nikomu nie każę przecież tego robić-nie podoba się-nie montujesz i tyle...

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
upiększeniu i tyle, a lusterka grzeją tylko jak się włączy ogrzewanie tylnej szyby

 

Troche smieszne jest to ze niby lusterka sie podgrzewaja jak szyba jest wlaczona... Nie twierdze ze tak nie jest u kolegow, ale skoro jest odzielny wlacznik to nie po to zeby dzialal przy wlaczeniu ogrzewania szyby... Ja np podgrzewam lusterka jak pada deszcz, i wtedy sa suche i widac dobrze przez nie, a szyby nigdy nie wlaczam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci bardzo dzikuje za ten patent bo sam w weekend mialem robic podobny, podlacze go do twojego tematu jezeli moge;)

Mianowicie u mnie kontrolka wlaczonego podgrzewania miala by byc czerwona poswiata(delikatna) wydobywajaca sie ze szczeliny wokol szkla lustra a obudowy.

A ikona podgrzewania mialaby sie zmieniac z niebieskiego koloru gdy jest wylaczone(zimne lustra) na czerwony-pomaranczowy gdy wlaczone jest grzanie(cieple lustra).

 

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

 

Kurawles.....zapomnialem ze ledowe listwy jeszcze nie doszly...tak czy siak w najblizszych 2 tygodniach zaplona lustra na czerwono;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ikona podgrzewania mialaby sie zmieniac z niebieskiego koloru gdy jest wylaczone(zimne lustra) na czerwony-pomaranczowy gdy wlaczone jest grzanie(cieple lustra).

 

To musisz zmienić 2 główne LED'y które podświetlają całość na niebieskie i jedną,tą kontrolną,dołożyć wg tego co napisałem :) No i masz gotowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To musisz zmienić 2 główne LED'y które podświetlają całość na niebieskie i jedną,tą kontrolną,dołożyć wg tego co napisałem :) No i masz gotowe ;)

ja myslalem o sosobnym ukladzie na przekazniku, wycieciu oryginalnego podswietlenia ikony podgrzewania(ale reszta czewona jak byla) i wstawieniu tam 2 kolorowej diody ktora bedzie swiecic na powiedzmy niebiesko a po zalaczeniu grzania na czerwono, ale duzo jasniej niz te w ikonkach R i L i galce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności