Skocz do zawartości
waldek40

Czujnik temperatury w tablicy instrumentów

Rekomendowane odpowiedzi

3 2 3 4 Czujnik temperatury w tablicy instrumentów z dmuchawą (gdzie go znajdę )

 

dodam że to nie ten czujnik co znajduje się po prawej stronie kierownicy pod zaślepką , bo jak go wyjmę to zapala mi sie kod 3211

 

 

//poprawiłem błąd w temacie - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o silnik wiatraczka tłoczącego powietrze na czujnik, nie o sam czujnik. Wyjmij całość i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie 2.2a, pierwsza część tego podpunktu.

 

ok przepraszam nie wiedziałem

 

Chodzi o silnik wiatraczka tłoczącego powietrze na czujnik, nie o sam czujnik. Wyjmij całość i sprawdź.

 

wyjmowałem to parę razy i oglądałem luty są dobre ,kiedyś ten wiatraczek zaczął obcierać ale dałem maluśką podkładeczke a raczej kawałek z taśmy izolacyjnej bo wiatraczek od spodu jest pokryty magnesem i do wczoraj było dobrze a dziś rano wyświetlacz zaczyna mrugać i wyświetla sie wyżej wymieniony błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij go i odkurz, może skończyły się szczotki albo zatarł się wałek. Wtyczka która tam wchodzi ma 4 piny, przypatrz się to zobaczysz które styki są połączone z silniczkiem. Podłącz je pod 12V i zobacz czy się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniczek sie kręci , tam nie ma szczotek wiatraczek ma od spodu na całej swojej powierzchni magnez na na płytce są owalnego kształtu 3 uzwojenia drutów i pewnie na zasadzie pola elektromagnetycznego obracają wirnik , gdy odepnę wtyczkę od całego tego urządzenia to wyświetla mi sie nie jeden błąd 3234 ale dodatkowo 3211 :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy silnik obraca się podczas pracy klimatyzacji? Jak już go masz na wierzchu to dobrze wyczyść i popsikaj WD40 gdzie trzeba. Skasuj błąd i spróbuj jeszcze raz.

gdy odepnę wtyczkę od całego tego urządzenia to wyświetla mi sie nie jeden błąd 3234 ale dodatkowo 3211

Zgadza się, bo wtedy sygnalizuje błąd czujnika i błąd tego wentylatorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok działa...potraktowałem te urządzenie dość brutalnie popsikałem to zmywaczem do hamulców i na moment wyjąłem wtyczkę z czujnika cieczy chłodzącej tą na króćcu plastikowym nie wiem czy to pomogło ale najważniejsze że działa ...wielkie dzięki za pomoc kolego ORMOWIEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Archeologii nie lubię, ale czasami trzeba :taksobie

 

Mam błąd na klimatronicu 3234, a nie wiem jak wyjąć ten wiatraczek/czujnik w tablicy przyrządów. Nie chcę nic uszkodzić. Jak się do tego zabrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podpinam się pod temat mam błąd 3234 dodam że wyjąłem wiatrak wszystko wyczyściłem i nadal jest błąd po skasowaniu jest ok ale jak zgaszę auto i odpalę znowu błąd ale tylko wtedy jak nacisnę wiatrak w dół albo w górę a gdy nie ruszam regulacją nawiewu wtedy jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności