Skocz do zawartości
Gość ewelna

płyn chłodniczy

Rekomendowane odpowiedzi

g12 to gotowy płyn

g12+ jest to koncentrat, rozrabia sie w stosunku 1:1 z woda najlepiej demineralizowana

nie wiem dokladnie ale chyba g12 juz nie dostaniesz.w sprzedazy jest g12+. koszt ok 25 zl za 1,5 litra koncetratu :vw:

na allegro nigdzie nie moge znaleśc G12 zeby był gotowy płyn!! :kwasny: wszedzie pisza ze to jest koncentrat!! :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem wczesniej g12 raczej nie znajdziesz.nastepca g 12 jest g12+

a w czym tu problem ze jest to koncentrat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G12 jest dostępny ale jak koncentrat wolał bym kupić gotowy a nie bawić sie w rozpuszczanie ale cóż zrobić..... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hani zastanawiam się czy płyn firmy Total Glacelf można lac jako uzupełnienie płynu będącego w aucie. Ma polecenie od VW , Man-a , ale norma jest podana tylko dla MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebując temat.

... a mnie zastanawia rzecz banalnie prosta.

ile należy wlać płynu do układu chłodniczego przy zimnym silniku.

Rozumiem ,że płyn wlewamy przez zbiorniczek wyrównawczy i do jakiego poziomu ma on sięgać zaraz po zalaniu?

Pewnie po jakimś czasie pracy silnika i rozgrzaniu się jego , płynu pewnie trzeba będzie dolać , dlatego o to pytam.

A czy samochód z instalacją LPG nie potrzebuje odrobiny więcej zalanego płynu niż te 7 l ?

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radas

 

Ilość płynu w układzie chłodzenia kontrolujesz z pomocą znaków min-max na zbiorniczku wyrównawczym.Instalacja gazowa zwiększa nieznacznie całkowitą ilość płynu - doszło do oryginalnego układu parę wężyków i parownik.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymczasem kupiłem G12 koncentrat firmy Febi

20081018005ow6.th.jpgthpix.gif

w Fota za 27 zł za 1,5 litra.

+ woda destylowana za 4 zł za 5 litrów w Tesco.

W poniedziałek wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tymczasem kupiłem G12 koncentrat firmy Febi

20081018005ow6.th.jpgthpix.gif

w Fota za 27 zł za 1,5 litra.

+ woda destylowana za 4 zł za 5 litrów w Tesco.

W poniedziałek wymiana.

Żeby była właściwa mieszanka płynu musisz mieć min. 3litry koncentratu z tego wyjdzie ci 6L dobrze wymieszanego płynu G12. Najlepiej kupić 3 butelki koncentratu, wtedy zostanie ci trochę na ewentualne dolewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby była właściwa mieszanka płynu musisz mieć min. 3litry koncentratu z tego wyjdzie ci 6L dobrze wymieszanego płynu G12. Najlepiej kupić 3 butelki koncentratu, wtedy zostanie ci trochę na ewentualne dolewki.

i tak właśnie kupiłem ;)

----------

dod. po czasie...

 

Płyn już wymieniłem.

Nowego zmieściło się 6 l.

Nie wiem , gdzie pozostał ten 1 l w układzie ?

Przy spuszczaniu starego nie wystarczyło tylko odkręcenie śruby spustowej z pompy.

Tym otworem wylała się połowa.

Druga połowa wylała się dopiero po zdjęciu rury idącej do chłodnicy.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam. Co ma takiego cudownego płyn G12 od innych płynów, że tak wszyscy polecaja go?? Ja mam zalanego Prestone, zmieniłem płyn po kupnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tinyurl.com/yzg4cna bo :

"Koncentrat płynu do chłodnic Prestone jest w pełni zgodny z wymaganiami VW/Audi G11, G12, G12+."

więc też masz w sumie G12+ :20:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy kupują G12 bo w sumie nie jest taki drogi, Prestone przypuszczam kosztuję podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam takie pytanie, czy jak mam stan płynu troszke poniżej minimum to czy moge poprostu dolac wody destylowanej i ile czy musze płynu G12 tez dolewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dolać wody, ale czy wiesz jaka masz w ogóle temperaturę zamarzania płynu? Zrób inaczej - kup G12, spuść litr wody z układu, wymieszaj ja z płynem i zalej spowrotem i wtedy ewentualnie troche wody dolej na wyrównanie poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić sobie aerometr do badania temp. zamarzania płynu chłodniczego, i wtedy będzie wiadomo czy dolać samej wody, czy już trzeba będzie uzupełnić płynem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75 na zbiorniku napisane mam markerem -30 wiec nie wiem czy to wiarygodna infomacja po poprzednim wlascicielu... a jeszcze takie pytanko w jaki sposób mam usunąc ten litr płynu? jest gdzies jakis korek? czy odciągnąc przez wlew ze zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdzić nie ma co wierzyć w to ze jest napisane -30 bo od tamtego czasu ktoś mógł już wlać 2l wody destylowanej.

Co do spuszczenia płynu na dole chłodnicy z prawej strony masz kranik, ewentualnie popuść którąś opaske.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zbiorniku napisane mam markerem -30 wiec nie wiem czy to wiarygodna infomacja po poprzednim wlascicielu... a jeszcze takie pytanko w jaki sposób mam usunąc ten litr płynu? jest gdzies jakis korek? czy odciągnąc przez wlew ze zbiornika?

Nie wierz w to, co jest napisane, tylko jedź do warsztatu i ci sprawdzą miernikiem.

A jak spuścić litr płynu? Ja ściągałem ostatnio wężyk ze zbiorniczka wyrównawczego i łapałem to w butelkę :D Tak jest najprosciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie plynu G12.... otoz G12 jest plynem w kolorze rozowym a ja mam zalane plynem G11-jego poprzednik i ma kolor zielony i moje pytanie brzmi-musze dolac z jakis litro plynu i nie wiem czy do plynu zielonego(G11) moge wlac plyn rozowy(G12)?? i powiedzcie mi czy po przejechaniu 11tys kilometrow moze "zniknac"(brak widocznych sladow wycieku)okolo 1 litro plynu chlodniczego? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności